Skocz do zawartości
k2

Switche a Hub

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest róznica miedzy switchem a Hubem?

Mytam bo mam dwa kompy w siec i chce je spiać.

po co mi hub lub switche?

ponieważ net z radiówki dostaje na skrętce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, Hub to 10Mbit, switch to 100Mbit, jak masz  w tych kompach karty 10/100Mbit to switche, będzie to szybciej działać.

Nie.. Hub to tez 100 Mbps - roznica w tym, ze Switch sam rozpoznaje czy komp ma 10 czy 100 i automatycznie pamieta jego MacAdres.

Jak powiedziales jak jest 10 i 100 to switch bedzie lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]

Jest różnica, Hub to 10Mbit, switch to 100Mbit, jak masz  w tych kompach karty 10/100Mbit to switche, będzie to szybciej działać.

Nie.. Hub to tez 100 Mbps - roznica w tym, ze Switch sam rozpoznaje czy komp ma 10 czy 100 i automatycznie pamieta jego MacAdres.

Jak powiedziales jak jest 10 i 100 to switch bedzie lepszy

 

zgadza sie huby sa takze 100Mbps, ale jak sa na 100 to zazwyczaj maja minimum 8 portów a mi wystarczą 4. Ważne da mnie aby to pracowalo na 100 bo taka mam siec w bloku.

Wiec switch i hub nadaj sie do udostepniania polaczenia internetowego, tak?

 

GDZE MOZNA KUPIC HUBA LUB SWITCHA [100Mbps] wystarcza 4 porty, moze byc uzywany i zeby nie kosztowal wiecej niz 150zł

jak patrzylem na allegro.pl to oferty sa srednio interesujace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUB wysyła dane do wszystkich komputerów, a nie do danego IP, jak paczka dotrze i rozpozna że to nie ten IP, to informacja jest ignorowana przez ten komp, ale jeżeli przesyła więcej komp naraz to pajawiają się kolizje i strasznie zwalnia transfer. Switch 4+1 portowy z firmy Planet kosztuje 160zł. U nas w sieci mamy 3 Switche z tej firmy i od najdalszego (350m) komputera mam transfer 7,5MB/s (mega bajta) !! W SiSoftSandra pokazuje przeszło 9,5MB/s. Najdłuższy odcinek kabla pomiedzy Switchami ma 155m i działa bez problemu z super transferem..... Jak będziesz miał jakieś pytanka odnośnie sieci to pisz.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switcha nie qpisz za 150 zl

najtaniej widzilaem 8 portow za 260 zh firmy C-Net

 

do udostepniania polaczenia sluzy router a nie hub czy switch (no chyba ze modem radiowy ma wbudowany router ale w to watpie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUB wysyła dane do wszystkich komputerów, a nie do danego IP, jak paczka dotrze i rozpozna że to nie ten IP, to informacja jest ignorowana przez ten komp, ale jeżeli przesyła więcej komp naraz to pajawiają się kolizje i strasznie zwalnia transfer. Switch 4+1 portowy z firmy Planet kosztuje 160zł. U nas w sieci mamy 3 Switche z tej firmy i od najdalszego (350m) komputera mam transfer 7,5MB/s (mega bajta) !! W SiSoftSandra pokazuje przeszło 9,5MB/s. Najdłuższy odcinek kabla pomiedzy Switchami ma 155m i działa bez problemu z super transferem..... Jak będziesz miał jakieś pytanka odnośnie sieci to pisz.....

dzeki ale bede to juz robil na priv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switcha nie qpisz za 150 zl

najtaniej widzilaem 8 portow za 260 zh firmy C-Net

 

do udostepniania polaczenia sluzy router a nie hub czy switch (no chyba ze modem radiowy ma wbudowany router ale w to watpie)

sprostowanie

sygnal do mnie idze z routera

ja go che tylko rozdzelic na 2 kompy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

switcha nie qpisz za 150 zl

najtaniej widzilaem 8 portow za 260 zh firmy C-Net

 

do udostepniania polaczenia sluzy router a nie hub czy switch (no chyba ze modem radiowy ma wbudowany router ale w to watpie)

sprostowanie

sygnal do mnie idze z routera

ja go che tylko rozdzelic na 2 kompy

i do tego potrzebujesz kolejny ruter... (oprócz huba albo switcha - w Twoim przypadku nie ma to znaczenia, do dwuch kopów możesz użyć nawet kabla BNC - odpadnie Ci koszt huba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, kto udostepnia Net. Niektore fimry niezycza sobie, aby "koncowka" klienta udostepniala innym komputerom polaczenie.

Co do huba, switcha - no, czasami mozna sie bylo posmiac... ;)

Sa huby, ktore maja mozliwosc pracy 10/100, wiec same potrafia okreslic jakie karty sa zainstalowane i dostosowuja sie do najwolniejszej.

Co do switcha, to rzeczywiscie rozpoznaje na podstawie adresow macowych na jaki port ma dac sygnal. W twoim przypadku oba urzadzenia sa zbedne...

Wystarczy po prostu skretka z przeplotem sygnalu i po klopocie.

Kolejna rzecz to proxy, ktory bedzie udostepnial takie polaczenie. Polecam AnalogX proxy pod kazda winde. Dziala szybko i bezproblemowo jest free.

Jak masz pytania to pisz: pkrzykowski@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do poczatkowych odpowiedzi to zeczywiscie kupa smiechu. Ale sprawa hub ,swich - zostala juz rozwiazana.

Co do planeta mimo chwalenia tego sprzetu przez ktoregos z kolegow nie jest to mazenie jezeli chodzi o zakladanie sieci. Wada planetow jest ich wieszanie sie po przewie w doplywie pradu - co im sie zdaza dosc czesto i trzeba biegac i restartowac je, oraz srednie transfery /gubia pakiety w iloscidosc sporej/. Natomiast zaleta cena :D 3x mniejsza od pozostalych

Wyniki w transfeze mnie osobiscie wydaja sie troche przesadzone /ktos napisal ze nawet 9 MB/s/ ale raczej to jest trudne do osiagniecia.

Co do rozdzielenia polaczenia to jezeli chcecie na stale to zrobic to skombinujcie jakies pentium albo nawet 486 i postawcie na nim router. kupa zabawy sporo mozliwosci

mozecie w ostatecznosci zrobic to na bnc - jezeli nie planujecie rozszezac tej sieci. iobejdzie sie bez hub-a.

pozdro

tekst pisalem w juwenalia w stanie wskazujacym wiec nie czepiac sie literowek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz, kto udostepnia Net. Niektore fimry niezycza sobie, aby "koncowka" klienta udostepniala innym komputerom polaczenie.

Co do huba, switcha - no, czasami mozna sie bylo posmiac... ;)

Sa huby, ktore maja mozliwosc pracy 10/100, wiec same potrafia okreslic jakie karty sa zainstalowane i dostosowuja sie do najwolniejszej.

Co do switcha, to rzeczywiscie rozpoznaje na podstawie adresow macowych na jaki port ma dac sygnal. W twoim przypadku oba urzadzenia sa zbedne...

Wystarczy po prostu skretka z przeplotem sygnalu i po klopocie.

Kolejna rzecz to proxy, ktory bedzie udostepnial takie polaczenie. Polecam AnalogX proxy pod kazda winde. Dziala szybko i bezproblemowo  jest free.

Jak masz pytania to pisz: pkrzykowski@o2.pl

Wiatm

co do dastawcy to DIBO NET

małem do wybory TELAN albo DIBO NET

obie te firmy ciagna siec poprzez profuturo

ale

DIBO NET daje mi stały IP podlaczewnie było 200zł [60zł za miech]

pezpustowasc to w sumie 1MB [wyczuwalne] ale dzelone na 12 osób

srednio mam 40-70kb z polskich serwerów [no chybe ze sa ograniczenia]

 

Wystarczy po prostu skretka z przeplotem sygnalu i po klopocie.

 

napisz cos wiecj o tym bo nie wiem o czym mówisz

 

Kolejna rzecz to proxy, ktory bedzie udostepnial takie polaczenie.

 

słyszalem ze przy serwerach proxy czasami sa problemy z odswierzaniem stron www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skretka z przeplotem sygnalu - inaczej kabel crosowy /pewnie jeszcze z piec nazw to ma/

podlaczasz inaczej dwa przewody i takim kablem mozesz podpiac sieciowka -sieciowka z pominieciem hub-a.

niestety to dziala tylko dla dwoch osob - u Ciebie chyba wystarczy.

nie napisales jak masz podciagnieta siec zapewne tez lan wiec u jednego dwie sieciowki i jego komp pracuje rownoczesnie jako router

 

co do proxy to wsio oki tylko ze przez proxy przepuscisz tylko ftp i http

przydala by sie maskarada czy jak to sie tam w windoze nazywa.

 

Pomysl o rozwiazaniu z trzecim kompem, jak masz stale ip to zrobisz sobie na nim poczte ftp www i co tam bedziesz jeszcze chcial. no i kumpel bedzie mial siec zawsze a nie tylko wtedy gdy ty bedziesz mial wlaczonego kompa. A dla linuxa wystarcza takie kompy jak napisalem powyzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica, Hub to 10Mbit, switch to 100Mbit, jak masz  w tych kompach karty 10/100Mbit to switche, będzie to szybciej działać.

 

Człowieku - po co odpowiadasz jak nie masz pojecia o czym piszesz - takiej głupoty dawno nie czytałem. Jesli chcesz sobie nabijać statystyki to sobie wejdż na oślą łączke - tam takie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły możesz pisac bez ograniczeń. Dostajesz u mnie 1 miejsce za najgłupszą odpowiedż jaką widziałem na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skretka z przeplotem sygnalu - inaczej kabel crosowy /pewnie jeszcze z piec nazw to ma/

podlaczasz inaczej dwa przewody i takim kablem mozesz podpiac sieciowka -sieciowka z pominieciem hub-a. 

niestety to dziala tylko dla dwoch osob  - u Ciebie chyba wystarczy.

nie napisales jak masz podciagnieta siec zapewne tez lan wiec u jednego dwie sieciowki i jego komp pracuje rownoczesnie jako router

 

co do proxy to wsio oki tylko ze przez proxy przepuscisz tylko ftp i http 

przydala by sie maskarada czy jak to sie tam w windoze nazywa.

 

Pomysl o rozwiazaniu z trzecim kompem, jak masz stale ip to zrobisz sobie na nim poczte ftp www i co tam bedziesz jeszcze chcial. no i kumpel bedzie mial siec zawsze a nie tylko wtedy gdy ty bedziesz mial wlaczonego kompa. A dla linuxa wystarcza takie kompy jak napisalem powyzej.

odezwe sie do Cibie w celu uzyskania dokladniejszych intsrukcji:)

fajnie byl bylo jakbys znał i zapodał jakims linkie o scieni na kablu crossowym

DZEKI ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HUB wysyła dane do wszystkich komputerów, a nie do danego IP, jak paczka dotrze i rozpozna że to nie ten IP, to informacja jest ignorowana przez ten komp, ale jeżeli przesyła więcej komp naraz to pajawiają się kolizje i strasznie zwalnia transfer. Switch 4+1 portowy z firmy Planet kosztuje 160zł. U nas w sieci mamy 3 Switche z tej firmy i od najdalszego (350m) komputera mam transfer 7,5MB/s (mega bajta) !! W SiSoftSandra pokazuje przeszło 9,5MB/s. Najdłuższy odcinek kabla pomiedzy Switchami ma 155m i działa bez problemu z super transferem..... Jak będziesz miał jakieś pytanka odnośnie sieci to pisz.....

Nie masz racji. Wiekszosc dostepnych switchy przekazuje ruch na warstwie sprzetowej po ramce Ethernet (MAC karty) - TCP/IP jest protokolem (wyzej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem ostatnio switcha 8 portow za cos kolo 200 zl(nowego). A jego wyższość na HUBem polega na tym że potrafi w pełni wykorzystać przepustowość danych i przydziela każdemu użytkownikowi transferu ile w danej chwili potrzebuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jego wyższość na HUBem polega na tym że potrafi w pełni wykorzystać przepustowość danych i przydziela każdemu użytkownikowi transferu ile w danej chwili potrzebuje.

Bzdura. Zaden switch low-entry nie ma zaimplementowanego CBQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jego wyższość na HUBem polega na tym że potrafi w pełni wykorzystać przepustowość danych i przydziela każdemu użytkownikowi transferu ile w danej chwili potrzebuje.

Bzdura. Zaden switch low-entry nie ma zaimplementowanego CBQ

Sa jakies switch-e z CBQ ??

ile cos takiego kosztuje /jakas administracja tego jest/

 

ja nie widzialem niczego takiego jeszcze /moze dlatego, ze jak cos kosztowalo wiecej niz 1000 pln to mnie przestawalo interesowac :D/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies switch-e z CBQ ?? 

sa :)

ile cos takiego kosztuje

Sadze ze Cie na niego niestac ;))

(kilka do kilkunastu tysiecy zlotych)

/jakas administracja tego jest/

zalezne od modelu. moze byc przez telnet, www, soft firmowy, COM i wiele innych - wszystko zalezy od modelu i ceny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy okazji takiego postu, ja tez zadam pytanie. Jak polacze kaskadowo hub i switch, to switch musi zapamietac wiele adresow na jednym wyjsciu, napewno sa jakies ograniczenia nie wie ktos jakie? /zapewne to zalezy od modelu chodzi o te tansze :D/.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, ze mnie na nie nie stac /przynajmniej narazie/ to bylo sprawa oczywista. Zapytalem sie z ciekawosci. Ale ty miales doczynienia z czyms takim czy tez tylko slyszales ??

Jeden taki wisi w firmie aczkolwiek ja sie nim nie zajmuje. Jesli chodzi o CBQ praktycznie stosowalem tylko w podpieciach lacz do WANa (na routerach intela, oraz z pf OpenBSD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...