Skocz do zawartości
Fazz

Goodram Timing

Rekomendowane odpowiedzi

Mam płyte główną ECS U2-400A (nforce2 ) procek to AMD sempron 2300+ i dwie kości ram good-ram PC3200. Kiedy ustawie FSB na 166 wszystko jest w porządku ale kiedy zwiększe FSB do 200 to system zawiesza sie. Według tego co CPU-Z odczytał z SPD to dla jednej kości timing powinien wynosic 8-4-4-3 a dla drugiej 8-3-3-2,5. W biosie timing przy tych 2 kościąch ram ustawia sie na 8-4-4-2,5 jednak niestety sytem przy tych ustawieniach jest niestabilny :-/ w jednym z tematów o timingach wyczytałem że wartość tras powinna wynosić sumie pozostałych liczb a więc ustawiłem go na 10, jednak to nic nie zmieniło :-( Czy istnieją takie ustawienia timingu a może biosu które były by w stanie zagwarantować stabilność na FSB 200 czy przy tych 2 kościach ram nic nie da sie zrobić :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główną ECS U2-400A (nforce2 ) procek to AMD sempron 2300+ i dwie kości ram good-ram PC3200. Kiedy ustawie FSB na 166 wszystko jest w porządku ale kiedy zwiększe FSB do 200 to system zawiesza sie. Według tego co CPU-Z odczytał z SPD to dla jednej kości timing powinien wynosic 8-4-4-3 a dla drugiej 8-3-3-2,5. W biosie timing przy tych 2 kościąch ram ustawia sie na 8-4-4-2,5 jednak niestety sytem przy tych ustawieniach jest niestabilny :-/ w jednym z tematów o timingach wyczytałem że wartość tras powinna wynosić sumie pozostałych liczb a więc ustawiłem go na 10, jednak to nic nie zmieniło :-( Czy istnieją takie ustawienia timingu a może biosu które były by w stanie zagwarantować stabilność na FSB 200 czy przy tych 2 kościach ram nic nie da sie zrobić :-(

Ja mam ten sam problem z goodram mam jedna 2,5 druga 3 i ustawia mi w trybie auto na 166 a jesli ustawie recznie na 200 to restartuje mi od czasu do czasu kompa.Timingi sie nie zgadzaja nawet jesli ustawie na gorsze czyli z cl 3 to i tak to nic nie daje, restarty jak byly tak są. Wiec postanowilem cl 3 sprzedac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam płyte główną ECS U2-400A (nforce2 ) procek to AMD sempron 2300+ i dwie kości ram good-ram PC3200. Kiedy ustawie FSB na 166 wszystko jest w porządku ale kiedy zwiększe FSB do 200 to system zawiesza sie. Według tego co CPU-Z odczytał z SPD to dla jednej kości timing powinien wynosic 8-4-4-3 a dla drugiej 8-3-3-2,5. W biosie timing przy tych 2 kościąch ram ustawia sie na 8-4-4-2,5 jednak niestety sytem przy tych ustawieniach jest niestabilny :-/ w jednym z tematów o timingach wyczytałem że wartość tras powinna wynosić sumie pozostałych liczb a więc ustawiłem go na 10, jednak to nic nie zmieniło :-( Czy istnieją takie ustawienia timingu a może biosu które były by w stanie zagwarantować stabilność na FSB 200 czy przy tych 2 kościach ram nic nie da sie zrobić :-(

Mam tą samą płyte główną i także pamięci GoodRAM 400 (2*256Mb), na FSB 200 przy jakichkolwiek timingach troche działa i się sypie. Miałem okazję pożyczyć od znajomego Twinmmosy 333 i o dziwo komp poszedł stabilnie na FSB 205!!! Według mnie GoodRam (przynajmniej te co ja mam) to shit - dobrze chodzą tylko tak jak mam w opisie - tymingi 7-3-3-2 a FSB poniżej 200 (chodziło nawet stabilnie na FSB 196 ale po 6h na kompie już się sypało). Co dziwne u mnie nie ma różnicy czy pamięć działa w trybie dual czy nie - czytałem że w dual pamięci mają jeszcze większe wymagania ale kiedy dałem single to sypało się nawt na standardowych timingach na FSB 195 :blink: Nie rozumiem o co chodzi z tymi pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co wychodzi na to że goodram to shit :-/ chodz być może przyczyną tego jest to że według SPD jedna kość przy 200 MHz wymaga timingów 8-3-3-2.5 a druga 8-4-4-3 i być może fakt że jedna chce 2.5 a druga 3 powoduje ich "niezgode" . Jutro porzycze inną kość goodram od sąsiada i zobacze jak sie te "good"ramy bedą sprawowały :-)

Edytowane przez Fazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puki co wychodzi na to że goodram to shit :-/ chodz być może przyczyną tego jest to że według SPD jedna kość przy 200 MHz wymaga timingów 8-3-3-2.5 a druga 8-4-4-3 i być może fakt że jedna chce 2.5 a druga 3 powoduje ich "niezgode" . Jutro porzycze inną kość goodram od sąsiada i zobacze jak sie te "good"ramy bedą sprawowały :-)

U mnie to na pewno nie jest powodem - obie kostki są na 8-3-3-3 a jak puścilem nawet na 9-4-4-3 to dalej sie sypie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie narzekajcie tak na te ramki u mnie kostka 512 cl3

chodzi stabilnie na 244 przy 3-3-3-9 napiecie 2.7v :)

a przy 200 robi 2-2-2-11

No właśnie Kostka ja też z jedną kością ram nie mam problemu ale przy 2 kościach jest poprostu tragedia :-/ Być może dzisiaj przetestuje 3 kośc goodram która być może zacznie działać wmiare poprawnie z jedną z 2 pozostałych. A niek nie zmusze żadnych goodramu do poprawnego działania to zmiejsca sprzedaje je i kupuej 512 MB bo lepiej jest mieć FSB200 niz jakiś nędzny dual który wielkie G... daje :angry: Edytowane przez Fazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać te ramy "GOOD" to są tylko z nazwy :) Ja moje teraz wymieniam - kupię sobie jakieś porządne Twinmmosy to może zajadę z tym FSB sporo wyżej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądze że powinno sie stworzyć na tym forum liste kiepskich firm i produktów :-) puki co zaliczyłbym do tej listy wszystkie zasilacze Coedegena i te badziewne goodramy :-)

I tu POPIERAM. :D Dałbym tam jeszcze Megabajt (Zasilacze) i Tracer (też zasilacze). :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy pier.. sam mam goodramy 512 biegaja 3-3-3-9 520 2t na napięciu 2.7v(na epoxie 8krai najlepiej biegały na 2.9 v 2-2-6 1t 440 mhz) , poza tym oplaca sie teraz brac goodramy na bga , sporo osób miało dobre sztuki goodramow za ta kasę są ok chociaz ja bym wolal kupic jakies tccc z allegro lub dolozyc do patriotow, lub adat.pzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wy pier.. sam mam goodramy 512 biegaja 3-3-3-9 520 2t na napięciu 2.7v(na epoxie 8krai najlepiej biegały na 2.9 v 2-2-6 1t 440 mhz) , poza tym oplaca sie teraz brac goodramy na bga , sporo osób miało dobre sztuki goodramow za ta kasę są ok chociaz ja bym wolal kupic jakies tccc z allegro lub dolozyc do patriotow, lub adat.pzd

Ehh następny :-/ jakbyś dokładnie poczytał to byś zauwarzył że w temacie jest problem z pamięciami 256 MB zwłaszcza jeżeli mają timingi 8-3-3-3 lub 8-4-4-3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jakbys niewiedzial to z reguły kosci 256 mb lepiej latają niz 512 eh nastepny płyte masz [ciach!]iana pozycz jakąs od znajomego pobaw się timingami i musi byc lepiej moze masz konflikt na lini mobo ram w ciul takich przypadkow bylo albo totalny brak umiejętności , połaczony z brakiem rozumu haha

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh jakbys niewiedzial to z reguły kosci 256 mb lepiej latają niz 512 eh nastepny płyte masz [ciach!]iana pozycz jakąs od znajomego pobaw się timingami i musi byc lepiej moze masz konflikt na lini mobo ram w ciul takich przypadkow bylo albo totalny brak umiejętności , połaczony z brakiem rozumu haha

Moja płyta to ECS na nforce2 :-) niby tania ale nie narzekam pamięci testowałem też na asusie z nforce2 i to samo :-/ a jak wiadomo ausu to solidna firma. Odziwo na takiej badziewnej płyci jak asrock ale opartej na kt400 z pamięciami nie ma aż takich problemów <_< pozatym poczytaj posty ludzi którzy mają goodramy i pamięci 256 MB z timingami 8-x-x-3 te pamięci to jakiś nie wypał zresztą inne moduły z 256 MB sprawują sie niewiele lepiej. Natomiast jeżeli chodzi o pamięci 512 MB to faktycznie chyba każda osoba na forum je chwali :wink: Być może "wik elektronik" (czy cos w tym sensie bo dokładnej nazwy nie pamiętam) poprostu wzieła sie do roboty i zaczyna robić lebsze pamięci :-) A tak to pozatym to czy ktoś testował jak sprawują sie w dualu te 512 MB ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metall2, a jednak moje Twiny rządzą :D. Ale zauważ, że te Twiny, które u siebie testowałeś to był dual 512 333Mhz ! 333Mhz duuuuuuuużo lepiej się kręcą niż 400. 400 TwinMOS'a podobno też są dobre do o/c ale na pewno nie lepsze niż 333mhz. NIE ZAPOMNIJ :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...