Skocz do zawartości
kocurek

Ata 100/133 Na Jednej Taśmie

Rekomendowane odpowiedzi

przy podłaczeniu dwóch dysków o różnej prędkości transmisji przesyłu, na jednej taśmie, z jakim ATA będą pracować - różnym czy tym niższym?

druga sprawa - 700MB z partycji na partycję w 2 minuty to trochę, co można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli twoja plyta obsluguje max tryb U-ATA 133 to jeden dysk bedzie pracowal np. w trybie 133 a drugi w 100. Tu jest to uzaleznione tylko od interfejsu dysku. Ale tak czy siak nie zmienia to faktu ze roznica miedzy tymi dwoma standardami jest znikoma.

A czemu tak wolno? Pewnie dlatego ze oba dyski podpiales na jednej tasmie.

Sproboj dac drgi dysk na inny kanal IDE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu tak wolno? Pewnie dlatego ze oba dyski podpiales na jednej tasmie.

Sproboj dac drgi dysk na inny kanal IDE

nie nie, póki co mam jeden dysk i kopiuje po wewnętrznej, do tej pory mi to nie przeszkadzało, ale teraz mam często z tego korzystam i troche mnie to wkurza

na drugim kanale IDE mam 2 cd-romy, jak kupie drugi dysk to tylko primary chanell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak kopiujesz po wewnetrznej to tez nie ma sie co dziwic.

Przy takie operacji dysk musi jednoczesnie odczytywac i zapisywac dane dlatego nigdy nie osiagniesz tak wysokiego transferu jakbys kopiowac z jednego dysku na drugi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka konfiguracja jest optymalna dysk na ide 1 master a nagywarka na ide 2 master czy slave czy do jenego ide (ale głupek ze mnie).

Dlaczego glupek??? :unsure: Ja mam u siebie tak ,pierwszy kanal master to dysk systemowy ,a drugi kanal master to nagrywara. Jak ktos przytarga do mnie hdd to jest podlaczany na drugi kanal jako slave... I wszystko jakos sie kula :wink: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...