Skocz do zawartości
wizjonerek

no i miałem powódz normalnie arka noego :(

Rekomendowane odpowiedzi

własnie jak w temacie przez tydzień sie wykładzina bedzie suszyć . stało sie to wieczorkiem poskrecałem kompa chciałem go jakoś poustawiac bo mam straszny bajzel ostatnio koło kompa(z powodu pracy) i wybiło mi rurke odpływową z bloku :( a ze mam pompke aqua 2500l/h i 12 mmsredniczy weze to te 1,5 litra wody przepompował mi dosłownie w 2 sekundy wszystko było na kompie(utopiło sie wszystko co do joty ) tagedia . nawet nie zdażyłem dosiegnać do listwy co by wyłaczyć zasilanie(mam wszystko razem z pompą pod 1 listwe podpiete) zaznaczam ze komputer był właczony i zajeło mi go wyłaczenie ok 10 sekund w wtedy już wszystko pływało. jak już wszystko powyciagałem powycierałem suszyłem suszarką ,pózniej sprezone powietrze i znów suszarka . po 4 godzinach mówie właczam. serce mi staneło właczam ........ i działa :D:D:D kom sie właczył wszystko spoko działa nic sie nie zjarało a komp pracował w wodzie ok 15 sekund(dosłownie bo buda zamknieta a woda wylała sie do środka . jestem w szoku .płyn to woda zdemineralizowana + kranówa + borygo . ale działa naszczescie działa ...............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak z komorkami. po zawysuszeniu dzialaja, ale moga pasc po miesiacu nagle.

powodzenia

kurcze nie strasz mnie :/ dopiero co wydebiłem z serwisu nową płyte(pisałem o tym w innym topiku jakie jaj z serwisem były) jak sie zwali płyta to mnie już z tamtad wywalą :D:D .szefowi sie robi słabo już na sam mój widok(jak pojechałem po 1 dyskietke do tego sklep:D:D) to zbladł jak mnie zobaczył.

ale co do kompa to moim skromnym zaniem to już od wczoraj powinien nie działać ale działa i nie ma rzadnych objawów jakiegokolwiek uszkodzenia. o dzieki WSZECHMOGĄCY hehe oszczedziłeś mi jakieś 1000zł chyba dam na tace w kosciele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh - a mi kiedys poprostu waz z wiadra wypadl, na szczescie nie mialem powodzi w kompie - ale za to mialem cale wiadro wody na parkiecie. przyjemnie ogladalo sie film az tu nagle komp zgasl - no to podnosze cztery litery z kanapy, staje na nogi a tu mokro - zapalam swiatlo no i jezioro mialem na podlodze :twisted: .

 

na szczescie w starym Soltku ABS'ik dobrze dzialal.

 

heh - z wiatrakiem takich przygod bym nie mial - big lol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irnlng to "powodzenia" mnie rozwaliło:)

A co do Ciebie Wizjo to chyba takie szczescie w nieszczesciu....ale gratulacje

tez myslałem ze już po sprzecie bo pech chciał ze 15 minut wczesniej dolałem wody ale kranówy i byłem pewny ze zrobi zwarcie i po sprzecie bedzie . tyle było topików odnoscnie przewodnictwa wody zdeinaralizowanej ,borygo,i kranówy no to teraz mam zywy przykład ze ta woda ja już nawet przewodzi to w stopniu bardzo minimalnym .(dodam ze mam nagrzewniczke z alu ) a woda krazyła już w obiegu miesiac wiec atomki zdązyły sie już powytracać). takie to moje szczescie w nieszczesciu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irnlng to "powodzenia" mnie rozwaliło:)

mialem napisac "zycze szczescia"? brzmialoby jeszcze gorzej.

Mam nadzieje, ze bedzie ok i juz. :P

A tak w ogole, to przy pierwszym zwartym ukladzie pewnie odcielo napiecie od reszty ukladow. moze padla pierwsza kropla na jakas pierdulke, ktora nie jest istotna do dzialania reszty i uratowala sprzet. :?:

Ta politechnika to mi chyba za duzo nie dala...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

irnlng to "powodzenia" mnie rozwaliło:)

mialem napisac "zycze szczescia"? brzmialoby jeszcze gorzej.

Mam nadzieje, ze bedzie ok i juz. :P

A tak w ogole, to przy pierwszym zwartym ukladzie pewnie odcielo napiecie od reszty ukladow. moze padla pierwsza kropla na jakas pierdulke, ktora nie jest istotna do dzialania reszty i uratowala sprzet. :?:

Ta politechnika to mi chyba za duzo nie dala...

zasilania ne wyłaczyło to ze sie woda wylewa to nie wiedzialem az do momentu jak pompa zaczeła warczeć jak cholera bo zbiornik był już pusty a ja na kompie pracowałem . wiec zalany komp działał ok 10 sekund zanim sie kapłem ze cała wode mam w budzie ,10 sek zanim wyłaczyłem listwe a i tak zostają ładunki nagromadzone w kondziorach .w tym czasie cały czas na nim pracowałem i gdyby nie warkot pompy to bym pracował dalej . normalnie smiem twierdzić ze to cud.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie jak w temacie przez tydzień sie wykładzina bedzie suszyć . stało sie to wieczorkiem poskrecałem kompa chciałem go jakoś poustawiac bo mam straszny bajzel ostatnio koło kompa(z powodu pracy)  i wybiło mi rurke odpływową z bloku :( a ze mam pompke aqua 2500l/h i 12 mmsredniczy weze to te 1,5 litra wody przepompował mi dosłownie w 2 sekundy  wszystko było na kompie(utopiło sie wszystko co do joty  ) tagedia . nawet nie zdażyłem dosiegnać do listwy co by wyłaczyć zasilanie(mam wszystko razem z pompą pod 1 listwe podpiete) zaznaczam ze komputer był właczony i zajeło mi go wyłaczenie ok 10 sekund w wtedy już wszystko pływało. jak już wszystko powyciagałem powycierałem suszyłem suszarką ,pózniej sprezone powietrze i znów suszarka . po 4 godzinach mówie właczam. serce mi staneło  właczam ........ i działa :D:D:D  kom sie właczył wszystko spoko działa  nic sie nie zjarało a komp pracował w wodzie ok 15 sekund(dosłownie bo buda zamknieta a woda wylała sie do środka . jestem w szoku .płyn to woda zdemineralizowana + kranówa + borygo . ale działa naszczescie działa ...............

Dlatego boję sie WC :(

 

Poprostu miałeś niesamowite szczęscie ...

 

Ubieraj się i na kleczkach idź do Częstochowy ;)

Bo to poprostu cud się u Ciebie zdarzył ;)

 

Własnie to mnie najbardzij wkurza w WC - rozszczelnienie lub awaria pompki :(

 

i dlatego ciągle podchodzę sceptycznie do WC choc powiem szczerze mam odłożoną kase na WC z CPC (za109) ale i tak sie obawiam tego zakupu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma oco csie martwic

kiedsy neui dokrecilem dobrze weza buda na bvoku lezala i chodzi a ja cos robilem ustawialem

i po jakis 20min zasem dziwne krzaczki mialem

qrde co jest patrze na kompa wporzo wszystko ale mnie tknelo zapalam lampke i kieruje na kompa

i usiadlem

cala mobo zalana woda na 2-3cm normalnie dech mi zaparlo

wylaczylem wszystko szmatka chusteczki odpalam to i dziala normalnie do tej pory nie ma problema jeszcze mialem jeden wyciek na grafe kapalo to jakies krzazki tesh sie zrobily ale dokrecilem wysuszylem i spox

kiedys tesh mi wpadl hub do wiadra tylko pobulgoralo i huba nie bylo ale caly czas siec chodzila wyjalem wylaczylem wytarlem szmatka i dziala dalej

woda to wlewana kilka razy demineralizxowana ale jush z deka pobrudzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir

a nie obawiasz sie wyjsc z domu na ulice ?

przeciez moze cie auto przejechac, albo dachowka na leb zleciec ?

takie gadanie jest czystym lamerstwem.

poskladaj sobie do porzadku zestaw, z dobrych elementow i sprawdz czy wszystko dobrze polaczyles, ot cala filozofia 8)

ale jak odwalisz na odpi.........prz, to sorx , dziwne bedzie jak cie nie zaleje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego boję sie WC :(

 

Poprostu miałeś niesamowite szczęscie ...

 

Ubieraj się i na kleczkach idź do Częstochowy ;)

Bo to poprostu cud się u Ciebie zdarzył ;)

 

Własnie to mnie najbardzij wkurza w WC - rozszczelnienie lub awaria pompki :(

 

i dlatego ciągle podchodzę sceptycznie do WC choc powiem szczerze mam odłożoną kase na WC z CPC (za109) ale i tak sie obawiam tego zakupu ;)

ja sie też obawiałem ale samo zrobienie całego układu testy, patrzenie jak funkcjonuje kiedy włożylo sie w niego tyle pracy i kasy tegoi uczucia nie da sie opisać satysfakcja murowana . a to ze wąz wybiło mój bład człowiek uczy sie na błedach . założyłem już inne weze (NIE używajcie tych zwykłych z pcw czy jakoś tak . kupcie igilelitowe)

ale Wc to :

-wielka satysfakcja po zrobieniu

-wspaniała zabawa w podkrecanie

-ku uciesze ludu(czyli mnie) ulepszanie zestawu

-rywalizacja

-cisza w pokoju

-niskie tem na procku

-niskie temeratury w budzie co oszczedza sprzet

podsumowując w tym tygodniu najpier nie zle załozyłem WB i na szczesie moje zadziałał overh temp. na tym solteku i wyłaczył proca co zapobiegło jego spaleniu teraz zaś ją utopiłem i też działa jak dla mnie to dużo wrazen jak na 4 dni tygodnia i wielkie moje szczescie P.s a mówi sie ze urodzeni 4 lipca to w czepku urodzeni święta prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego badziewia z CPC tylko nie kupuj na CPU !!!!

wtedy to wogule lepiej pozbadz sie kompa - zamiast kupowac ten zestaw.

 

samemu zlozyc wyjdzie niewiele drozej - jakosciowo - o wiele wiele wiele lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaszpir

a nie obawiasz sie wyjsc z domu na ulice ?

przeciez moze cie auto przejechac, albo dachowka na leb zleciec ? 

takie gadanie jest czystym lamerstwem.

poskladaj sobie do porzadku zestaw, z dobrych elementow i sprawdz czy wszystko dobrze polaczyles, ot cala filozofia  8) 

ale jak odwalisz na odpi.........prz, to sorx , dziwne bedzie jak cie nie zaleje

Redd twierdzisz ze zrobiłem zestaw na odp....??? kurde tak jak ten zestaw to nawet zony nie pieszcze wszystko po 10 razy sprawdzane poukładane na cycuś glancuś a wąz poprostu pekł na mocowaniu bloku i ciśnienie go wybiło. teraz mam igielitowe srednica scianki 2mm :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... pompka Aqua EL ( taka ktora uzywaja w CPC ) jest ponoc awaryjna.Te plastikowe zaciski tez nie wzbudzaja zaufania.

Zeby takie wypadki sie nie zdazaly .. czesto , nalezy chyba zainwestowac w metalowe zaciski.Jestem w trakcjie skladania WC 8) .Jedynie czego brakuje to Miedzianej nagrzewnicy.Mam aluminiowa , ale nie chce mieszac ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ... pompka Aqua EL ( taka ktora uzywaja w CPC ) jest ponoc awaryjna.Te plastikowe zaciski tez nie wzbudzaja zaufania.

Zeby takie wypadki sie nie zdazaly .. czesto , nalezy chyba zainwestowac w metalowe zaciski.Jestem w trakcjie skladania  WC  8) .Jedynie czego brakuje to Miedzianej nagrzewnicy.Mam aluminiowa , ale nie chce mieszac ..

tia tylko spróbuj zatkać koniec weza w tej pompce z cpc(5W) a spróbj w mojej (30W) ja próbowałem i 30 minut sprzatania w łazience bo miałem fajną fontanne.niezle daje ciśnienie . a co do zaciski(a raczej koncówki mocujące to wszystkie są na gwint w moim wypadku mam miedziane gwintowane a nie plasikowe(wykreciłem orginalnie i dałem miedziane z oringiem na gwincie) wiec problemu nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki.

 

A jest jakaś inna TANIA alternatywa do tego chłodznia WC z CPC ?

Chodzi mi o gotowy zestaw do WC ale taki kupiony w całosci bez żadnego kombinowania ani rozbudowywania.

Nie mam czasu na jakieś modernizację i usprawnianie spzretu a takze nie zalezy mi na max. O/C jak i na bardzo niskich temp.

Byle w najgorszych warunkach (np.lato) temoeratura przy AMD Xp1600 o/c 2100+ przy 1.85V nie przekroczyła 56stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki.

 

A jest jakaś inna TANIA alternatywa do tego chłodznia WC z CPC ?

Chodzi mi o gotowy zestaw do WC ale taki kupiony w całosci bez żadnego kombinowania ani rozbudowywania.

Nie mam czasu na jakieś modernizację i usprawnianie spzretu a takze nie zalezy mi na max. O/C jak i na bardzo niskich temp.

Byle w najgorszych warunkach (np.lato) temoeratura przy AMD Xp1600 o/c 2100+ przy 1.85V nie przekroczyła 56stopni.

no jak tania to tanszej od cpc nie znam ale jak ma być dobra alternatywa to u Matego na sil.val ale popytaj ludzi moze ktoś chce sprzedać swój zestaw zrobiony recznie(nie taki jak z cpc) ja zmieniłem zdanie i chciałem sprzedać zestaw (cpc) z nagdzewniczką ale czekan na to od DEna wiec do puki nie bede miał tamtej to swojej sprzedac nie moge (ale mysle ze za 3 tygodnie moze opchne z nagrzewniczka )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy nastepnej powodzi nie zapomnij zabrać "po jednej parze z kazdego gatunku"  8)

no miałem mam 2 pamieci 2 dyski 2 cd tylko mobo i procek były same ale mozna by je płaczyć i byłby nowy gatunek(byy kiedyś takie płyty ze zintegrowanymi prockami moim zdaniem totalny nie wypał)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo wstawie swoj zestaw na allegro - dokladnie tak jak na zdjeciach na www - tylko wiadro zastapione zbirniczkiem ala reed, poj. 4,4litra. blok wodnu z discotechu i pomka 600l/h. wszystko na zaczkach i opaskach, grube weze etc, etc - jak wezme za to 200 bede werrry :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja niedlugo wstawie swoj zestaw na allegro - dokladnie tak jak na zdjeciach na www - tylko wiadro zastapione zbirniczkiem ala reed, poj. 4,4litra. blok wodnu z discotechu i pomka 600l/h. wszystko na zaczkach i opaskach, grube weze etc, etc - jak wezme za to 200 bede werrry :twisted:

no widzisz Kaszpir już masz alternatywe(Wb z discot) niezły :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie rozwalił normalnie.....chociaż po przeczytaniu ogarnęło mnie współczcie to nie mogłem ze msiechu......

Mam kolesia który pierze w zmywarce płytę główną......mysz też wyprał.....oczywiście to wszystko nie pod napięciem.......

Jaja jak berety:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mnie rozwalił normalnie.....chociaż po przeczytaniu ogarnęło mnie współczcie to nie mogłem ze msiechu......

Mam kolesia który pierze w zmywarce płytę główną......mysz też wyprał.....oczywiście to wszystko nie pod napięciem.......

Jaja jak berety:)

wiesz mi do smiechu nie było woda mi z budy nie uciekała bo pouszczelniana jak tylko sie dało. a to jak zdjąłem scianke to normalnie jak w akfarium tylko rybki wpuscic . ale naszczescie działa wiec mówie jeszce raz KUpujcie weze ale igielitowe owszem są twardsze sztwniejsze (grubsze 2mm scianka) i trudniejsze do ułozenia ze wzgledu na twardosć ale bedziecie miec pewnosc ze nie strzelą(i wcale nie musi być to wasza wina tylko producenta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100zł moge dać ;)

 

Nie zalezy mi na jakś hiper niskich temp. bo nie chce wyżej procka kręcić niż 2100+ bo nie wiedzę potrzeby. Prawde mówiac nawet nie widzę potrzeby kręcenia do Xp2100+ ale jak będe miał ju WC to czemu nie ;) Choć jakaś dodatkowa zaleta będzie z tego WC ;)

 

A zima niedługo wiec ciepełko sie przyda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/// Kaszpir ///]100zł moge dać ;)

 

Nie zalezy mi na jakś hiper niskich temp. bo nie chce wyżej procka kręcić niż 2100+ bo nie wiedzę potrzeby. Prawde mówiac nawet nie widzę potrzeby kręcenia do Xp2100+ ale jak będe miał ju WC to czemu nie ;) Choć jakaś dodatkowa zaleta będzie z tego WC ;)

 

A zima niedługo wiec ciepełko sie przyda ;)[/

no to tylko WC z CPC :D:D a powaznie to za 100 zł prawie zrobisz sam .

blok od mate

pompka w akwarystycznym

weze w obi

wyjdzie gdzieś ok 100-120 i masz tak jak na cpc z tym ze lepszej duzo lepszej wydajnosci z mozliwoscią rozbudowy jak byś póniej zmienił zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już trzy razy zalało kompa i nic się nie stało. Za pierwszym razem miałem w układzie czysty płyn do chłodnic i jak wysechł (nie chciało mi sie wyciągać kart z płyty), to mi sieciówka przestała działać - ale jak wyjąłem i wyczyściłem styki, to było ok. To sie stało przy demontzrzu układu. Za drugim razem była tylko czysta woda.

 

Za trzecim miałem wyciek przy łączeniu węża z blokiem, ale był tak niewielki, że go nie zauważyłem. Zdałem sobie sprawę, że coś się dzieje, jek usłyczałem cichy chlupot z pomki i zobaczyłem kałużę na grafie :)

 

Muszę coś wykombinować, żeby mieć 100% pewność, że będzie szczelnie w obudowie. Planuje małą przeróbkę bloku, przez dodanie zacisków na wyjścia, albo końcówek z gwintem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już trzy razy zalało kompa i nic się nie stało. Za pierwszym razem miałem w układzie czysty płyn do chłodnic i jak wysechł (nie chciało mi sie wyciągać kart z płyty), to mi sieciówka przestała działać - ale jak wyjąłem i wyczyściłem styki, to było ok. To sie stało przy demontzrzu układu. Za drugim razem była tylko czysta woda.

 

Za trzecim miałem wyciek przy łączeniu węża z blokiem, ale był tak niewielki, że go nie zauważyłem. Zdałem sobie sprawę, że coś się dzieje, jek usłyczałem cichy chlupot z pomki i zobaczyłem kałużę na grafie :)

 

Muszę coś wykombinować, żeby mieć 100% pewność, że będzie szczelnie w obudowie. Planuje małą przeróbkę bloku, przez dodanie zacisków na wyjścia, albo końcówek z gwintem.

wieć nie tylko mi sie cuda zdazają tak sie własnie zastanawiam gdzie te wszystkie negatywne opinie "kropelka wody poleciała na płyte i spalił sie cału komputer" pewnie z połową pokoju jeszcze. ale dobrze mieć szczeście nawet jak jest w nieszczeciu .ja teraz wydłużyłem koncówku wychodzace z bloku jest 2 cm rurki i mam plasikowe zaciski trzyma cie tak ze aby zdjąc wąz to musze odcicnać kawałem weza razem z zaciskiem wiec jestem już spokojniejszy 2 wypadki w ciagu 4 dni mi starczą (hehe mam słabe serce)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie jak w temacie przez tydzień sie wykładzina bedzie suszyć . stało sie to wieczorkiem poskrecałem kompa chciałem go jakoś poustawiac bo mam straszny bajzel ostatnio koło kompa(z powodu pracy)  i wybiło mi rurke odpływową z bloku :( a ze mam pompke aqua 2500l/h i 12 mmsredniczy weze to te 1,5 litra wody przepompował mi dosłownie w 2 sekundy  wszystko było na kompie(utopiło sie wszystko co do joty  ) tagedia . nawet nie zdażyłem dosiegnać do listwy co by wyłaczyć zasilanie(mam wszystko razem z pompą pod 1 listwe podpiete) zaznaczam ze komputer był właczony i zajeło mi go wyłaczenie ok 10 sekund w wtedy już wszystko pływało. jak już wszystko powyciagałem powycierałem suszyłem suszarką ,pózniej sprezone powietrze i znów suszarka . po 4 godzinach mówie właczam. serce mi staneło  właczam ........ i działa :D:D:D  kom sie właczył wszystko spoko działa  nic sie nie zjarało a komp pracował w wodzie ok 15 sekund(dosłownie bo buda zamknieta a woda wylała sie do środka . jestem w szoku .płyn to woda zdemineralizowana + kranówa + borygo . ale działa naszczescie działa ...............

jak miales taki plyn to sie nie dziwie ze dziala spox wszystko - kumpel tez nalal przez przypadek wody do kompa i chodzilo wszystko

ja tez mialem nie raz takie wycieki - komp tez czasem sie zamoczyl...woda nie jest taka ztrasz :D na

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi już trzy razy zalało kompa i nic się nie stało. Za pierwszym razem miałem w układzie czysty płyn do chłodnic i jak wysechł (nie chciało mi sie wyciągać kart z płyty), to mi sieciówka przestała działać - ale jak wyjąłem i wyczyściłem styki, to było ok. To sie stało przy demontzrzu układu. Za drugim razem była tylko czysta woda.

 

Za trzecim miałem wyciek przy łączeniu węża z blokiem, ale był tak niewielki, że go nie zauważyłem. Zdałem sobie sprawę, że coś się dzieje, jek usłyczałem cichy chlupot z pomki i zobaczyłem kałużę na grafie :)

 

Muszę coś wykombinować, żeby mieć 100% pewność, że będzie szczelnie w obudowie. Planuje małą przeróbkę bloku, przez dodanie zacisków na wyjścia, albo końcówek z gwintem.

ja naciagalem weze na cieplo na wloty i spox trzyma - dodatkowo drutem miedzianym (grybym) zadrutowalem i nie ma prawa cieknac przy wylotach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...