Skocz do zawartości
Sheep

Problem ze spawarą ....... Coś mi się wali ten TEAC.....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam TEAC'a nagrywarke 40x ( nie chce mi się modelu pisać bo wiem że wszyscy wiedzą o co chodzi ) i niestety ostatnio ( a dokładnie po kilku dniach od zainstalowania win Xp na NTFS ) moja nagrywareczka nagrywając równiutką płytkę 700MB z prędkością 40x ( na dobrych płytkach......... chyba że mi powiecie że verbatim to paść..... ) moja spawareczka wypala taką płytkę w czasie 8 MIN!!! BŁagam pomóżcie. Nie mam pojęcia o co chodzi! Na początku myślałem że to może być wina mimo codeka ( bo kiedy po zainstalowaniu mimo. płyty z muzyą wypalał z jakimiś szumami ) , lecz po odinstalowaniu wszystko tak samo dział.

Błagam pomóżcie!! Przecież 8 min w prędkości 40x to koszmar!

 

Z góry dziękuję wszytkim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy nagrywaniu program pokazuje Ci x40? Czy nie mozesz dac maksymalnej predkosci? Nie wiem czy to cos pomoze...i czy ma jakis zwiazek ale mam x8 :-). I mialem taki poroblem ze nagrywal mi tylko x1 ew. x2. Mialem wyłączone DMA w windowsie. Sprawdź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w win xp nie ma opcji DMA ( chiodzi o zaznacczenie bądz odznaczenie ). a w nero prędkość pisze 40 przy wypalaniu. problem jest taki że bufor nagrywania lata sobie od 100% do 0% i tak w kolko. Wczesniej tak nie bylo........

Bardzo mi zależy na tym żeby nie robic formatki twardego......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w xp jest dma

na mój komputer prawym klawiszem->zarządzaj->menadzer urzdzeń->kontrolery IDE-> i zobacz czy w podstawowoym kanale i pomocniczym masz powłączane DMA jeśli dostępne

dzieki! jeszcze w xp nie poznalem wszystkich zmian w koncu nik nie jest idealny........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha... dma nie podzialało . juz mialem wlaczone.

ale mam nowe wiadomosci. puscilem nagrywanie w clonie cd i ustawilem predkosc 24x , a podczas calego nagrywania predkosc trzyma sie 10 ( co jest dziwne bo powinno rosnąć 3 etapami ).

w dodatku jak klikam trzech cesarzy ( alt+ctrl+del ) to mi pokazuje obciazenie proca na poziomie 90-100%!!! w dodatku mysz mi przeskakuje jak bym mial celerona 366!!! ( kiedys takiego mialem, to byl moj pierwszy sprzet ... ). wzytko drastycznie zwalnia. pamietam ze jak jeszcze nie mialem tych problemow to moglem sobie nagrywac i np. halfa zapuscic i popykac na sieci. a teraz to tak mi characze ze sie w pale nie miesci!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm...daj ctrl+alt+del - procesy i sprawdz co tak zre zasoby CPU. Ja mam XP`ka English ver. z SP1 i on ma taki bajer ze momentami wywala mi explorer 100% obciazenia procka. Trzeba zamknac i otworzyc na nowo explorera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu nagrywara idzie w pio i zrzera cały czas procesora

spróbuj zmienić z master na slave lub odwrotnie i najważniejsze sprawdź w biosie czy nie masz wyłączonego DMA - ja np. wyłaczam w biosie dla cd40x teac bo mi się clone cd wiesza jak mam włączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy nagrywaniu jak sie nie myle to nagrywa w formacie FAT32 a jako ze system masz na NTFS'ie to zwalnie i nie nagrywa z pelna predkoscia. Zainstaluj system na FAC'ie a sam zobaczysz ze wszystko bedzie cacy :D

mylisz sie ;-)

Format plikow na plytach CD to CDFS

 

BTW: Jak masz na jednej tasmie IDE podłaczone HDD i CDRW to spada buffor. Podepnij nagrywarke pod odzielna tasme (tak aby była sama ) powinno pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywarke i dysk mam podpietą na osobnych taśmach.....

a na początku na xp wszystko bylo wporzo........... dopiero po jakimś czasie sie tak zrobiło.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nagrywara koniecznie na master w najszybszym trybie jaki obsluguje w dma (to jush jest)

dysk zdefragmentowany (z systemem i ten z ktorego nagrywasz)

nowe nagrywary maja mechanizmy ktore zwalniaja nagrywanie jak im nosnik nieodpowiada nagrywaj z 24 nei wiem czy przypadkiem nie bedzie szybciej najlepiej wg mnie robic aby zmiana predkosci nie byla okupiona przerwami w nagrywaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. nagrywarka jest na masterze

2. poblem zaistnial kilka dni po wgraniu win xp

3. jak nagrywam na 24x ( np. w clonie cd ) to pokazuje mi przez cale nagrywanie predkosc gora 11x

4. nagrywam na plytkach TDK 48x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzalem i rzeczywiscie nie jest wlaczone dma. jest napisane ( w win ) ze mam tryb pio dla pomocniczego kanału IDE dla urzadzenia glownego. co dziwne w biosie mam wszystko ustawione na AUTO.........

i nie moge zmienic w winzgrozie bo opcja zmiany jest niezaznaczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, panowie ,panowie :)

Prosta rada należy usunąć kanał na którym jest nagrywarka wybierając odinstaluj w menadzerze urzadzen. Przy kolejnym starcie systemu zostanie wykryty nowy sprzet i zainstalowany kanal z urzadzeniami w poprawnych trybach pracy

Sprawdzone na kilku konfiguracjach działa w 100%. W razie pytan sluze pomoca. Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za wszystkie porady!

 

ps: niestety nawalil mi juz xp i musialem zrobic format co rozwiazalo wiele moich problemow ( wraz z problemem z cd-rw )

 

tak czy siak jestem wdzieczny za porady jakie mi udzieliliście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli format dobry na wczystko :)

no nie zawsze..... jak raz zle cos zrobilem w jakiej malej gierce to nawet po formacie nie chciaa mi dzialac ( NA SERIO! )....................

ale formatowalem tylko partycje systemowa ( jak zawsze ......... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...