Skocz do zawartości
ps_za

Nieco Zagmatwany Problem Z Siecia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam troche skomplikowany problem ale postaram sie go tu jakos sensownie przedstawic :)

A mianowicie...Sasiad stworzyl siec, do ktorej podpiete mam dwa komputery i do kazdego z nich idzie osobny kabel od neta. Ponadto chcialem podpiac bezprzewodowo do tego neta laptopa tak zeby sasiad za bardzo o tym nie wiedzial, co bym nie musial placic extra za kolejny komputer. Kupilem wiec router, wpialem go do tej sieci na kabel idacy do jednego z kompow, podpialem laptopa i mojego kompa i wszystko gra. Problem tkwi natomiast w tym ze teraz chcialbym bezprzewodowo podpiac ten drugi komputer, ale tak, zeby byla mozliwosc korzystania na nim tylko z LANa miedzy tymi 3 komputerami u mnie w domu, bez laczenia sie tego drugiego kompa przez ten router z internetem. Ten drugi komputer z netem mialby sie laczyc przez tamten kabel co idzie do niego od sasiada. Czy jest to wogole mozliwe? I czy jest mozliwe, ze jak w ten drugi komputer wmontuje karte Wi-Fi to bedzie mozna rownoczesnie korzystac z LANa miedzy tymi trzema kompami i z internetu podpietego kablem do niego :) Czy to nie bedzie kolidowac ze soba w taki sposob, ze komputer bedzie chcial sie łaczyc z netem poprzez karte Wi-Fi, a nie przez ta zwykła sieciówkę.

Jesli jest to wogole możliwe i ktoś coś zrozumiał, to bardzo prosze napisać czy da sie cos takeigo wykonać i jak to później ustawić.

 

Z góry dzięki za odp.

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie o tej porze, to za bardzo zakręcone - rano przeczytam jeszcze raz. Chociaż..

1. Dlaczego WiFi? Kupujesz karte LAN za 40 PLN, kawałek kabla, wpinasz w router i jesteś w domu.

2. Nie znam się na routerach za bardzo, ale skoro te 2 kompy wpięte są w 1 router do sieci, to jeśli tam działa normalny lan, to są oba widoczne!

4. Ogólnie 2 grupy robocze na kompie, to żaden problem, przy jednym kompie. Przy 2 mogą być problemy:

 

W uproszczeniu wygląda to tak. Mam 2 kompy. Wkładam do każdego sieciówkę i łączę krosem. Nic nowego. Wszystko śmiaga. Schody zaczynają się, gdy dokładam jeszcze po jedej sieciówce i znów łączę krosem. Numery IP oraz MAC dla poszczególnych kart są różne, więc jest ok. Ale jak zareaguje komp1 na polecenie \\komp2 ? Która sieciówka dostanie to polecenie? Która grupa robocza? O ile mi wiadomo, to nazwa kompa jest wspólna dla wszystkich sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...