Skocz do zawartości
skaziu

Problem Z Pojemnością Hdd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam problem z pokazywaniem przez XP pojemności mojego HDD.Ma on 160GB jednak Win pokazuje 137.Jest on podzielony na dwie partycje.Wiem że aby to wyeliminować trzeba zainstalować SP1.No i właśnie ja tak zrobiłem jednak to nic nie dało.A więc co muszę zrobić?Mój HDD to Hitachi Deskstar T7K250a a płyta głw.LanParty nf4 Ultra D

Pozdrawiam

Edytowane przez skaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JA po instalacji systemu (wersja instalacyjna bez SP) miałem ~128 GB. Po instalacji SP2 miałem ... 128GB (dysk 250). Po prostu w zarządzaniu dyskami musiałem utworzyć 2 partycję na resztę dysku. Jeśli masz wersję instalacyjną z SP2 to problemu nie powinno być (można zrobić partycję na cały HDD). Na windows Vista też myślę nie będzie problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy windows XP (oraz windows 2000 SP4) posiada wbudowaną obsługę LBA48, ale jest wyłączona. Dopiero po instalacji SP2 (dla winXP) system am od razu obsługę dysków >137GB.

Można LBA48 włączyć ręcznie (wpis rejestru), albo programem. Oba sposoby sa równie dobre. Zawsze działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok,w zarządzaniu dyskami mam wolne 25GB a więc,czy i jak mogoę zrobić aby rozdzielić tą pamięć pomiędzy dwa dyski??

 

EDIT

 

Mam jeszcze jeden problem:na dysku C,gdzie mam zainstalowanego Windowsa pokazuje mi źłą ilość wolnego miejsca np.Windows wraz ze sterownikami wdł.tego co jest napisane ma ok 3,8GB i na dysku jest tylko 100Mb miejsca ale po instalacji The Bat miejca zamiast się zrobić mniej przybyło;)a więc czy to ma związek z moim poprzednim problemem(który nie jest jeszcze rozwiązany).No i prosze o odpowiedź na moje poprzednie pytanie :)

Pozdro

Edytowane przez skaziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...