Skocz do zawartości
alexsus.[PL]

Koniec Seti@home

Rekomendowane odpowiedzi

Koniec SETI@Home

Ogólnoświatowy eksperyment SETI@home, polegający na poszukiwaniu obcych cywilizacji w oparciu o sieć prywatnych komputerów domowych, zostanie zakończony 15 grudnia tego roku. W dniu 15 grudnia projekt zostanie wcielony do BOINC (Berkeley Open Infrastructure for Network Computing), jednostki stworzonej przez koordynatora SETI@home - Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley. Wyniki eksperymentu, po dokładnym przeanalizowaniu, zostaną opublikowane w internecie. Przedstawiciele BOINC oznajmili, że użytkownicy zainteresowani nadal poszukiwaniem kosmitów na własną rękę, będą mogli kontynuować swoje badania. Ponadto, uzyskają oni możliwość uczestniczenia w nowych projektach BOINC, które dotyczyć będą m.in. biologii molekularnej, fizyki wielkich energii oraz studiów nad zmianami klimatycznymi.

 

Wszystkich którzy nadal będą chcieli coś liczyc zapraszam na Oficjalną strone projektu Grid.org ZAPRASZAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 grudnia bedzie zamkniete stare Seti@Home. O samym zamknieciu bylo zreszta wiadomo od conajmniej roku. Jedynie konkretna data zamkniecia byla dotychczas nieznana.

Seti@Home na BOINC nadal dziala i nie ma zadnych planow jego zamkniecia B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale skoro kończą SETI@Home to z czego będziesz pobierał paczki do liczenia? Skoro kończą, to znaczy że nie będzie już liczenia SETI@Home. Czy ktoś zna stronkę z takimi projektami? I na co się przesiądzie Tweak.pl, co będziemy liczyć? Co z naszym teamem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale skoro kończą SETI@Home to z czego będziesz pobierał paczki do liczenia? Skoro kończą, to znaczy że nie będzie już liczenia SETI@Home. Czy ktoś zna stronkę z takimi projektami? I na co się przesiądzie Tweak.pl, co będziemy liczyć? Co z naszym teamem?

nie konczy sie SETI@Home

przez okolo poltora roku funkcjonowaly dwa niezalezne projekty

konczy sie ten stary

a ten oparty na BOINC dziala i bedzie dzialal normalnie

 

News ze strony SETI@Home na BOINC:

November 15, 2005

The old SETI@home Classic project will stop issuing work on December 15, 2005. Anyone still running SETI@home Classic should deactivate it and install SETI@home/BOINC (see instructions under 'Getting started' on this page).

 

nie ma ani slowa o wylaczeniu SETI@Home na BOINC, zalecaja przelaczenie sie na ten projekt, nadal jest to SETI@Home i analiza takich samych probek jak wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już się przeniosłem na tego BOINC, bo taki sam komunikat wyświetlił mi się jak włączyłem starego klienta 3.03 ;p

 

Jak to teraz będzie z tymi przeliczonymi unitami, które do tej pory miałem ? przeliczałem od 2001 roku, miałem coś 2450, na stronce seti ustawiłem żeby dołączyć do tego projektu BOINC z moim starym kontem, ale jakoś nie widze w tym sofice żeby te moje unity były, jak to teraz jest ? przelicza dalej unity czy to się już jakoś inaczej nazywa ? i czy te 2450 unitów poszło się kochać ? bo jak to all od zera idzie to nie wiem po co w ogole dawają możliwość przeniesienia starego konta do tego BOINC ;(

 

Jak jest z certyfikatami, dalej są ? teraz bym dostał kolejny przy 2500u jak sie nie myle ;(

 

Jakby ktoś mógł mi odpowiedz byłbym wdzięczny.

 

Pozdrawiam.

 

EDIT: lol jaki bezsens, w Account statistics na stronce projektu BOINC mam złe staty z Seti@Home classic, unitow 1,626 a godzin CPU - 27,771 hours, a miałem tyle - KLIK

 

więc oco tu chodzi ?

 

EDIT2: rozumiem, że w tym projekcie zamiast unitów są kredyty ? to czemu te moje 2450+ unitów nie przełożyło się na kredyty ? :?

Edytowane przez aL1En

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: lol jaki bezsens, w Account statistics na stronce projektu BOINC mam złe staty z Seti@Home classic, unitow 1,626 a godzin CPU - 27,771 hours, a miałem tyle - KLIK

 

więc oco tu chodzi ?

jak zaktualizuja baze danych to bedzie pokazywalo dobrze - to tylko kwestia czasu

EDIT2: rozumiem, że w tym projekcie zamiast unitów są kredyty ? to czemu te moje 2450+ unitów nie przełożyło się na kredyty ? :?

nie ma przeliczania jednostek ze starego SETI na kredyty - liczy sie od zera

a kredyty sa po to zeby byla mozliwosc porownania miedzy roznymi projektami - na BOINCu jest jeszcze kilka innych projektow oprocz SETI

 

certyfikaty sa tylko na innej zasadzie - w kazdej chwili mozna sobie wydrukowac z aktualna liczba kredytow

Edytowane przez Dizzy1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie miałem kompa ponad 4 miechy :( teraz czekam na semprona bo pisze zkomputera znajomego, bede liczył seti chyba nadal tylko chyba będę musiał poszukać nowej ekipy w której bedę mogł liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...