Skocz do zawartości
Hannibal

Pomocy! Komp sie nie uruchamia

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj złożyłem kompa. Athlon 1600xp, Msi kt3 ultra 2, 128 ddr

266Mhz Kingstona, a reszte wziełem ze starego kompa. Takich

urządzeń jak dysk i cd-rom nie podłączyłem. Kiedy juz wszystko

było na miejscu uruchomiłem kompa. Wszystko było pięknie i postanowiłem go właczyc poownie aby wejść do biosa i poustawiać

reszte. Wciskam przycisk reset i komp milczy. Od tamtego czasu

komp wogle nie reaguje i stoi jak by był martwy. Nic nie działa.

Wygłada na to że w poniedziałek będę musiał iść do sklepu i oddać

na gwarację. Chyba że wy coś wymyślicie bo moje pomysły sie

skończyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz wyjmij zworkę najbliższą bateryjki na mobo, przełóż na ustawienie 2-3, a potem spowrotem na 1-2. I teraz jeśli nic nie da, to wyłąsz komp z sieci, i jak się nie włączy to kaplica :) BTW, czy działa zasilacz???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli nie readuje (nie wlancza sie tylko milczy) to cos jest z zasilaczem bo jak mowiles podlaczenia od przyciskow sprawdziles.

Wyjmij wtyczke z zasilacza i polacz zielony kabelek z czarnym. Jezeli zasilacz wystartuje to nie jest to wina zasilacza. Musi to byc gdzies na plycie bo ona zalancza zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kogo wy mnie macie. Coler był dobrze zmocowany i jasne że dałem paste.

Spokojnie kolego, poprostu taka możliwość też można dopuścić.Niedawno miałem taki przypadek.Chciałem podkręcić proca poprzez zamalowanie odpowiednich ścieżek i usunięcie innych.Ale jakoś nic niezrobiłem włożyłem proca zpowrotem.Zamontowałem cooler na nim i odpalam kompa.Normalnie chodzi.Ale po paru dniach jakoś długo sprawdzał zainstalowane dyski twarde i na wyszukaniu z którego dysku ma czytać system.I któregoś dnie też chciałęm zrestartować kompa i bryknąć do biosa i qwno.Zamarł.Męcze się troche i zdjełem cooler.Procek był ukruszony.Ukruswzyłem go wcześniej ale jescze działał aż siadł.MOże tTy też proca ukruszyłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kogo wy mnie macie. Coler był dobrze zmocowany i jasne że dałem paste.

No jak za kogo cie mamy buuuu tak mi sie wydaje ze ocs namieszales zobacz czy dobra zwroka robiles clear cmos bo neikoniecznie musi byc przy bateryjce ja jestem zatym zebys jescze raz go poskladal ! A jak nie to sterowac do sklepu po nowe mobo procek czy co tam sie stalo :-) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszacie z tą zworką. Wiem że to napewno jest ta bo obok niej jest napisane tak samo w instrukcji. Jutro go złoże od nowa i sprawdze zasilacz

Jak nie będzie działać to ide w ponidziałek do sklepu.

Ja radze tak jak napoczatku najpier wsprawdz zasilacz (bo latwiej) a dopiero dalej idz z szukaniem przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj nie dostałes D-Brakcet 2 do płyty głównej ?? jak tak to tam masz diody po wlaczeniu kompa powinienes widziec które sie świecą a które nie i looknij w instrukcji co oznaczają i od razu będziesz wiedział co masz zje.... Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!!!

 

Przecież aby sprawdzić zasilacz to praktycznie trzeba go tylko "posłuchać"!

Podłącz kabel zasilania do niego i przytknij ucho, jeśli delikatnie bzyczy to znaczy że działa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!!!

 

Przecież aby sprawdzić zasilacz to praktycznie trzeba go tylko "posłuchać"!

Podłącz kabel zasilania do niego i przytknij ucho, jeśli delikatnie bzyczy to znaczy że działa!!!

moj padniety zasilacz tez bzyczy, a jakos niedziala :roll: 8O :cry:

 

:P :lol: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LUDZIE!!!

 

Przecież aby sprawdzić zasilacz to praktycznie trzeba go tylko "posłuchać"!

Podłącz kabel zasilania do niego i przytknij ucho, jeśli delikatnie bzyczy to znaczy że działa!!!

Tak mozesz sprawdzic czy dochodzi do niego napiecie :D

Wystarczy ze wyjmie wtyczke i polaczy zielony kabelek z czarnym i zasilacz powinien sie wlaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozkrec rozloz wszystko i zloz jeszcze raz plyte przykrecaj srubami bez podkladek zeby masa byla na calej plycie jednakowa

podociskaj wszystko jak nalezy czasem mala zec a srania za 2 dni jest samo z siebei nie powinno pasc moze kable od wentyli sie poluzowaly (tylko nie wiem czy na tej plycie zamrozi start)

podlacz tego sledzi ze diodami jak ktos pisal i speekrera piszczy cos ??

jak ei to proca nie widzi moze napiecie za male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem zasilacz. Podłączyłem przycisk power z kablem od zasilacza.

Tzn. Czarny z czarnym, zielony z zielonym. Wciskam power i zaczyna się wiatrak kręcić w zasilaczu. Kręci sie 2 sekundy i gaśnie. Rozebrałe kompa i jutro jade oddam im to na gwarancję. Niech się oni martwią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...