Skocz do zawartości
KWS89

Sempron 2800+

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Mam semprona 2800+ na s.754 o taktowaniu 1600mhz. Rama No-name(256mb 400mhz) i Kingstona (256mb 400mhz), zasilacz Mercury400W(sądze ze z 300W ma realnie), 2 dyski(WD i samsung), karte telewizyjną pci(o nią się boje), nagryware DVD, GF4-Ti4200 i płytke Gigabyte K8VT800 Pro(na standardowym VIA K8 T800). Procek chodzi niezależnie od napięcia (1,13V-1,4V) stabilnie do 1795MHz(224x8) i ani mhz więcej. Nie pomagają zabawy z timingami i taktowaniem pamięci. Procesor w stress @ 1795@1,13V nie nagrzewa się powyżej 35* i chodzi wpełni stabilnie, ale boje się używać tego ustawienia ze względu na brak blokady PCI/AGP(37/74 przy 224). Czemu nie mogę osiągnąć ani mhz więcej :blink:

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie idzie to nie idzie. Nie jeste w tym zbyt dobry ale z tego co wywniskowalem chodzi Ci o to że podkrecając procka równoczesnie zwieksza Ci sie Mhz na szynie RAM. No wiec ja też doszedłem do 224Mhz.Dalej nie moge gdyż komp mi się nie włączy(jakieś zabezpiczenie). Ale wystarczy ze dam w bisie odpowiednie(po restarcie na płycie głównej biosa gdyż on sie nie odpala po zbyt niebezipicznym taktowaniu) ustawienie np.90% które powduje ze szyna bedzie o 10% Mhz mniejsza od szyny jaką powinła być(pogmocwane). Przezco znowu moge podkrecac dalej( bo szyna ma wtedy 201.6 Mhz) i znowu obniżac procenty.(niestey nie mam dobrego chłodznia wiec pozostalem przy 224Mhz.Pozdrawaim P.S Nie wiem jak to jest z szyna PCI.Jeslijednak chcesz dalej podkrecać (nie zwając na PCI to odpowiedz a doradze Ci jak dane proecenty ustawić i gdzie :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol lipa... ja mojeg owykrecilem na prawie 2 ghz a mam o wiele gorszego semprona. Wykluczam mozliwosc ze to kres podkrecalnosci tego procka, niech ktos sie wypowie co tutaj moze siedziec... cos jest nie tak, powinno sie o duzo wiecej podkrecic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już mówiłem miałem ten sam problem. To wina RAM(a dokładniej szyny). Wiecej juz nie mogą to napewno nie wina procka tak jak pisze <<<Pioorek>>> Ja niesty poszłem po łatwej lini ognia nie podkreciałem dalej bo za słabe chłodznie mam lecz próbowałem i sie udało gdy we biosie a dokładniej we Advanced Chipset Features a następnie we Memory Frequency dałem 83%. Komp się uruchomił-procek był podkrecony (jeszcze wiecj niż 2400+ tyle że grzał sie nie ziemsko) a ramy miały 185,09 Mhz Mogłem znowu pociągnąc do 223MHz tyle ze (znowu powtórze) chłodznie na procku nie wyrabiało. To napewno pomoże z szyną RAM ale nie mam zelonego pojęcia o taktowaniu szyn PCI :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lipa :sad: Ja nic nie poradze :sad: U mnie ten sposó zadziałał ale ja mam Socket A,inną płyte inny biosik...Ale jesli Ty obwiniasz płyte główną to spróbuj wgrać nowy bios.Ja to 2 dni temu zrobiłem. Naprawde prosta operacja i szybka gdy sie mam odpowiednie do tego oprogramowanie(super dreszczyk jest gdys sie Flash'uje biosa tylko sie patrzy by już skączył a żeby też bezpiczniki nie wywalił bo bym miał przkichane jakbym kompa nie odpalił juz nigdy) Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol lipa... ja mojeg owykrecilem na prawie 2 ghz a mam o wiele gorszego semprona. Wykluczam mozliwosc ze to kres podkrecalnosci tego procka, niech ktos sie wypowie co tutaj moze siedziec... cos jest nie tak, powinno sie o duzo wiecej podkrecic.

Mogą timingi na pamięciach nie wyrabiać na skutek tego ze maja ustawienia na auto dla fsb 166MHz a dojechałeś do 185MHz. Kolejna sprawa to mnożnik x10 a tego Twoja płyta może nie lubieć lub też procesorowi zwyczajnie brakuje voltów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie mam tych %%tów do ustawiania :cry: Mam płytke na S.754 a nie Socket A :wink: I coś mi się wydaje ze to wina płytki. Chyba ze ktoś zna jakiś sposób na przejście :wink:

masz płytę gigabyte - tam ustawienia zaawansowane w bisoe włącza się wciskając ctrl-f1 czy jakoś tak z f1. sprawdź w instrukcji - powinno pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dofatkowe funkcje włącza sie ctrl + F1

Masz płyte na via wiec nie wiem czemu spodziewałeś sie dobrego oc...................................

a wracjąc do tematu to na epwno sprawa zablokowania agp i pci, gdzy ze ziwekszaniem szyny zwieszka sie agp i pci, musisz to zablokowac.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, rzeczywiscie, na moim straym gigabycie na via moglem podkrecic do 1800 mhz i wiecej nie dawalo razy bo juz sie mulil komp, a ta na nforce2 wyciaga 2 ghz i chodzi spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary, a czegos ty się spodziewał, ze na via pokrecisz??

Ja miałem swego czasu asrocka na via na socket A i mi plyta nie wstawala jak wrzucalem jej grafike na agp ;d

Kup sobie DFI infinity nf4x albo epoxa 8npaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe, żebym chciał to bym miał :wink: Ale po co mi ona skoro kompa używam do słuchania muzy/siedzenia w necie/kodowania w xvidzie i divx/składania filmów. A najnowsza gra jaką mam na kompie w tej chwili to NFS Porsche i THPS: U2 :wink: I się ssa demo NFS: MW. W sumie teraz mi wystarcza te 1600mhz ale zobacyzmy jak MW będzie chodzić, wdety się pomyśli nad prezentem na gwiazdke :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...