Skocz do zawartości

Miedzcu

Stały użytkownik
  • Liczba zawartości

    41
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

O Miedzcu

  • Urodziny 04/09/1989

Contact Methods

  • Strona WWW
    http://
  • GG
    9009930

Profile Information

  • Skąd
    Zawadzkie

Miedzcu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

1

Reputacja

  1. Miedzcu

    Farmersi

    Wszystkim tym, którzy lubią gry ekonomiczne chciałbym polecić internetową grę Farmersi. Do jej obsługi wystarczy przeglądarka internetowa, gra nie wymaga dużo czasu (dziennie 15 do 20 minut, wynika to z turowego mechanizmu rozgrywki). Większość grających to sympatyczni ludzie na poziomie. Gra łączy w sobie zalety takich klasycznych gier jak szachy (równe szanse na starcie) czy Monopoly (rozwijanie biznesu) lub cashflow (uczy zdobywania bogactwa- chodź to może trochę za dużo powiedziane :E ). Wiem że to trochę różne światy (gra PC va gra w przeglądarce internetowej) ale ktoś kto lubi Cywilizacje lub SimCity powinien polubić Farmersów. Jeżeli chodzi o kwestię abonamentu…na starcie możemy zdobyć dwa 7 dniowe abonamenty. W każdym dniu można wykonać zadanie specjalne za które dostaje się cegłówkę. 14 dni= 14 cegłówek. Za 5 cegłówek można wykupić kolejny 7 dniowy abonament. Ja w ciągu pierwszego 7 dniowego darmowego abonamentu uzyskałem z zadań i innych rzeczy 21 cegłówek :E Za 15 cegłówek można wykupić 30 dniowy abonament! Który może wygenerować kolejnych 30 cegłówek czyli kolejne 2 miesiące darmowego abonamentu. Oczywiście istnieje klasyczna forma wykupywania abonamentu – jest to koszt np. roczny w wysokości 60zł ( gdy mamy bonus 25% za proste zadanie). Wiem że to brzmi jak marketingowy bełkot ale tak nie jest bo jestem graczem który nic na tej grze nie zarabia- chciałem jedynie pokazać że odpowiednio grając jesteśmy wstanie grać w pełni korzystając z usług serwisu bez żadnych opłat(robiąc zadania specjalne i wymieniając cegłówki na abonament) ciągle czerpiąc z tego satysfakcje wynikającą z gry i zabawy :) Jeżeli chcielibyście spróbować swoich sił zapraszam do rejestracji: http://farmersi.pl/index.php?idp=261679 (jest to link partnerski – za każdego, który się zarejestruje dostaje małą nagrodę za co będę wdzięczny :) każdemu kto tak zrobi służę pomocą w trakcie rozgrywki)
  2. Mam problem ze swoją kartą graficzną. Czasami podczas uruchamiania komputera, bardzo często podczas surfowania po necie (Friefox) i czasami wychodząc z gry mam pełnoekranowe artefakty, lub czarny ekran a po chwili wszystko wraca do normy z komunikatem "Sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność”. Nigdy to nie wydarzyło się w trakcie gry- tylko wtedy, gdy karta jest idle. Czytałem że przyczyną problemu jest interfejs Aero i tryb 2D kart graficznej. To by się potwierdzało u mnie- wyłączenie Aero i zaznaczanie opcji „Wymuś stałe napięcie” w MSI AFterburner (nie jest zmieniane napięcie -tylko taktowanie- gdy karta przechodzi z trybu 3D na 2D) rozwiązuje mój problem w 100%. Ale nie jestem zadowolony z tego rozwiązania – bo w tym wypadku karta graficzna zużywa dużo więcej energii elektrycznej jak i system wygląda „brzydko”. W necie są podane inne rozwiązania tego problemu, ale nie potrafię ich zastosować gdyż, gdy tworzę profil (zestaw ustawień) tak jak to podają w poniższych poradnikach nie znajduje opcji: "CoreClockTarget_0" i "MemoryClockTarget_0"(pewnie z powodu różnic w kolejnych wersjach sterowników – ja mam najnowsze i tych wpisu nie znajduję w pliku XML). Pomoglibyście w jakiś sposób tą metodę u mnie zastosować? Poniżej podaje linki: fixed ati 5770 driver atikmdag stopped responding error in Windows 7 | beecherbowers.com ATI Display driver stopped responding and has recovered Dodam tylko, że moja karta graficzna schodzi w trybie 2D do wartości 100/150MHz – są one 2-3 razy mniejsze niż podawane w recenzjach tej karty i innych 6870 (300/300MHz) co może powodować że u mnie ten problem występuje dużo częściej niżej u innych użytkowników kart. Dlatego zignoruje komentarze w stylu „U mnie problem nie występuje. Oddaj kartę na gwarancję.” po mimo dobrych Waszych chęci. Różnice w MHz pewnie wynikają że jest to MSI Radeon HD 6870 Hawk nowej Rev z nowym biosem (zmienił się również producent kostek RAM).
  3. Miedzcu

    AMD Radeon HD6850/6870

    Jak znajdę i osiągnę wartości graniczne powiedzmy 1000 MHz na rdzeniu 1120 MHz na pamiątkach to co dalej? tzn. pracuje na takich wartościach na co dzień czy też obniżam je bo są to wartości graniczne? jeżeli obniżam to o ile? czy wtedy wraz z obniżeniem MHz obniżam Vcore? No i co z pozostałymi napięciami a podkręcaniem? -Memory Voltage (zakres regulacji od -100 do +50 mV) -Aux Voltage (-100 do +30 mV) ???
  4. Miedzcu

    AMD Radeon HD6850/6870

    Posiadam MIS 6870 Hawk. Na razie 1.184V @ 987 MHz daje 74C w Furmarku. I na tym koniec możliwości rdzenia no chyba że właśnie pobawię się napiciem- stąd moje pytanie o bezpieczne, rozsądne 24/7 wartości.
  5. Miedzcu

    AMD Radeon HD6850/6870

    Witam. Pytanie krótkie - jakie są choćby teoretyczne bezpieczne napięcia dla tego modelu lub innych z serii 6870? MSI Afterburner pozwala na zwiększenie napięcia do 1,35 v na rdzeniu, o 0,05 v na pamięciach i do 0,03 v na AUX ale mam pewne obawy czy czasem nie są to wartości do bicia rekordów a to nie jest moim celem. Ja jestem jedynie zainteresowany jak najwyższą wydajnością na co dzień (24/7) przy bezpiecznych wartościach napięcia.
  6. Dokładnie tak samo myślimy. Tylko jest jeden problem - ograniczenia budżetowe i to że chce dość zbalansowany zestaw pod względem wydajności- po co mi ultra wydajna cześć skoro komp jest tak szybki jak jego najwolniejsza cześć. I tak punktem odniesienia stały się gry i moja nominalna rozdzielczość- wydaje się dla niej być wystarczający HD6870. Pojawiła się beta BF3- nie szykuje kompa strickie pod tą grę- raczej mi służy ona jako wyznacznik w którą stronę idą producenci gier szczególnie że chyba największy potentat rynku gier stworzył sobie silnik na którym będzie opierać wiele następnych produkcji przez kolejne lata. Tam jest zapodany w wymaganiach minimalnych GTX560/HD6950. Skoro GTX560=HD6870 a na HD6950 mnie nie stać i była by to przesada (jeżeli chodzi o RAM,jeżeli chodzi o wydajność procesora bo zwykle z kartami HD6950/GTX560 Ti są polecane zestawy z mocniejszymi procesorami, no i jeżeli chodzi też o wydajność co do mojej rozdzielczości- karty takich lotów nudziły by się). Wpadłem wiec na pomysł by kupić taki model HD6870 który dobrze się podkręca by trochę podgonić do HD6950. Także wynika z tego że wcale nie potrzebuje wydajniejszego procesora niż podkręcony PhII- ale po co bym miał się pchać w podstawkę na której sobie przekreślę wymianę procesora - czy to przez to że producent zmieni socket czy to też przez to że zaoferuje niegodnych następców. Ale taki FX-4100 może się okazać dużo wydajniejszy od PhII w grach nowych. No i to niejako by rozjaśniło mi sytuacje. Obojętnie czy FX-4100 zmieściłby się w moich planach budżetowych czy nie. Co do i3- tu obawiam się praktycznie tego co wyżej napisałem- jest wydajniejszy w starszych grach ale w nowym BF3 dwurdzeniowce dławią się. I dlatego raczej i3 nie jestem zainteresowany bo w starych grach PhII vs i3 będzie komfort grania vs lepszy komfort grania a w BF3 będzie komfort grania vs dyskomfort grania. Co do recki na PurePC i autora Gi3r3k'a to świetna robota i zgadzam się- z tego co widzę jako jedyny chyba dokonał tego w przemyślany sposób stosując odpowiednią metodykę testów by pokazać różnicę między SB, PhII a FX i dodatkowo ta symulacja! mistrzostwo na światowym poziomie :) Jedynie co mi zabrakło to właśnie test na większa skale w przypadku gier. No ale każdego nie da się zadowolić w 100% ;) P.S Moja rozdzielczość nominalna nie tylko pewną rzecz mi wyjaśnia ale sprawia mi problem. Bo niby wydajnościowo potrzebuje i starczy mi HD6870 a co do procesora...no tak różnice są bardziej widoczne w tak niskich rozdzielczościach :/ Nie no najprawdopodobniej skusze się na to co sam sobie wybrałem. w tej cenie nie znajdę nic lepszego ale kiedy będzie najlepszy czas na ten zakup to nie wiem...kasę już mam i stać mnie na to- niby dolar w dół i warto teraz poczekać ale też boje się zbliżających świąt i droższych cen
  7. Takie zestawienia z ciekawymi nowymi grami jest najbardziej miarodajne - gdyż procesory które w które mierze cenowo/wydajnościowo dadzą mi pełną płynność w starszych produkcjach a ta prawdziwa wydajność będzie dotyczyć nadchodzących tytułów i silników na których będą oparte nowsze gry- zakup procesora raczej się robi z myślą o przyszłości niżeli teraźniejszości/przeszłości bo np. kartę graficzną łatwiej i częściej się wymienia niż procesor z którym często trzeba wymienić całą platformę. No i dlatego takie testy najbardziej by mnie interesowały- nowe gry, nowe silniki, obsługujące wiele rdzeni bo one ukazały by mi czym jest FX-4100 względem SB jak i Phenoma II.
  8. są gdzieś test z FX w nowych grach typu BF3? (szczególnie modelu FX-4100 lub jego symulacji)
  9. Co do testów i wydajności nowych procesorów- oczywiście już wcześniej ogarnąłem sytuacje i wiem że do gier do nowe procesory jak na razie są skreślone- jak i też przez cenę. Ale o dziwo nowe procesory ujmują trochę AMD Phenom II X4 955 a właściwie socketowi AM3+ bo jeną z zalet wielokrotnie przeze mnie zasłyszanych było "bierz Phenom II najwyżej w przyszłości wymienisz na buldożera"...no tak ale nie ma na co wymieniać bo w grach mogę nawet stracić na wydajności :/ I tu moje zapytanie- czy na AM3+ AMD coś jeszcze planuje? i jak to się ma z Intelem i jego LGA1155?
  10. No i się doczekałem premiery- coś się zmieniło? :)
  11. Wiesz co brałbym tylko sobie wmówiłem że nie mam tyle miejsca na biurku a po drugie właśnie budżet jest mało elastyczny. To by spowodowało że musiałbym brać gorszej wydajności podzespoły dodatkowo pakując się w bardziej wymagające rozdzielczości. Może kiedy gdy będę miał więcej miejsca na biurku i więcej kasy na modernizacje :) aktualnie odpada @Klaus- słuszna uwaga - właśnie się obawiałem o to bo wybrałem sklepy gdzie cena jakby nie przejmuje się dolarem a może jest to spowodowane tym że produkt od dawna jest niedostępny przez co cena jest nieaktualna - zadzwonię jak tylko w pełni potwierdzicie że te podzespoły które wybrałem są warte fatygi i ceny a wydajnościowo się na nich nie zawiodę :) @BlackMachine- masz racje. Ale też patrząc od innej strony...oszczędzanie slotów no okej ale też po co mi będzie 8GB 12GB 16GB pamięci? no chyba że będzie :P wypełniając 4 sloty po 2 GB dostanę 8GB które dziś jest nadmiarem dla gier (może w przyszłości standardem) ...pojedyncze kostki są droższe chodź niewiele ale zawsze to coś gdy jest się na granicy budżetu...2-3% wydajności przy progu płynności to zawsze coś... :) tak bynajmniej widzę tą sytuacje - może się mylę. Bo z tym argumentem ostatnim nie mam co polemizować masz w 100% racje lecz liczę że Gigabyte GA-970A-UD3 lub inna polecona przez Was płyta nie będzie wybredna pod tym względem co wspomniałeś.
  12. Prolog wszystko z innego sklepu bo tak wychodzi najtaniej :) dla przykładu ten sam zestaw kupowany tylko w morele.net 1929,24 zł. (czyli prawie o 100 zł drożej) Asrock 970 Extreme4 ? Tyle że mniej liczna sekcja zasilania (nie wiem czy słabsza czy nie) no zaleta w postaci CF i SLI która jest mi zbędna bo jej nigdy nie wykorzystam - z powodu niedoskonałości tej technologi i z powodu zbyt małej mocy zasilacza. 4 GB ? W jednej kości bo? Bo wydawało mi się że w dwóch kościach to wydajniej gdyż zaczynają pracować w trybie dual channel- jeżeli chodzi o oszczędność slotów to i tak pozostaną jeszcze wtedy 2.
  13. Mam do dyspozycji 1700zł i pewne określone cele, które z powodu kursu dolara chyba nie uda mi się osiągnąć w jednym zakupie (będę musiał odłożyć na później zakup któregoś elementu) i dlatego też zwracam się do Was o radę. Jestem też otwarty na porady dotyczące tańszych zamienników o podobnej wydajności jak i strategie czasowe, kiedy daną cześć mam zakupić. Mam też kilka pytań. Im mniej wydam tym lepiej- kasa za stare podzespoły może wspomóż budżet, ale nie wydaje mi się to konieczne- lepszy jest browarek ze znajomymi niż ciągłe pakowanie w kompa :D Liczy się dla mnie tylko moc w grach w rozdzielczości 1280x1024 (AAx2 AFx8) po overclockingu wszystkiego, co się da- wygląd i cisza są dla mnie nieistotne. Pobór prądu, oszczędność i owszem tak ale to jakby sprawa drugorzędna- po prostu miły dodatek z którego będę się cieszyć a nie wymóg którym należy się koniecznie kierować (chyba że do wyboru będą modele o podobnej wydajności to wtedy istotna dla mnie staje się energochłonność) Czy będę w przyszłości modernizował? Na pewno chciałbym tak jak przy każdym innym zestawie, który w życiu kupowałem – ale nigdy nie udawało mi się tego przeprowadzić. Do obecnego zestawu też planowałem modernizacje a skończyło się na dokupieniu 2 GB RAM i nowego zasilacza po awarii poprzedniego w przeciągu 4 lat a wiec i pewnie tym razem będzie podobnie – także zestaw nie musi być przyszłościowy w nowe technologie, wejścia itp. bo i tak pewnie tego nie wykorzystam z powodu braku modernizacji ale nie chciałbym też na starcie zamykać sobie jakiś furtki rozowju bo nie wiadomo jak się w życiu potoczy - cały czas czekam na wygraną w totolotku :D Procesor: Na starcie lub po modowaniu chciałbym by miał 4 lub więcej rdzeni. Dodatkowo fajnie by było gdyby poleciał na 3,7GHz (wyżej w przypadku gier według testów wydaje mi się że są pustymi MHz'ami ). Nie mam żadnych uprzedzeń ani preferencji, co do firm AMD/Intel. Płyta główna: Pozwalająca na odpowiednie OC (czyli wystarczająca liczba opcji w biosie, wystarczające chłodzenie, wystarczająca liczba sekcji zasilania czyli gdzieś 2 razy tyle ile rdzeni procesora). Crossfire, SLI, USB 3, SATA 3 to zbędne dla mnie (obecnie) bajery. Karta graficzna: Coś, co pozwoli mi się cieszyć grami w wyżej wymienionej rozdzielczości i na poziomie AA i AF jakie też już wyżej wymieniłem. Najlepiej gdyby reszta opcji graficznych była na full. 1GB pamięci na karcie to chyba rozsądne minimum i maksimum w takim wypadku. Nie mam żadnych uprzedzeń, ale bardziej preferuje Radeony. Jeżeli mają być nV’die to najlepiej w tandemie z Intelem a Radeon w tandemie z AMD (takie małe zboczenie :D ). Fajnie by było gdyby było to coś pokrewne wydajnościowo z HD6950. Tylko nie właśnie HD6950 bo mnie na niego nie stać, bo też to chyba było by aż nadto jak na moją rozdzielczość jak i na procesor który ma się zmieścić w przewidzianym budżecie. Szczególnie, że przeczytałem gdzieś, że HD6950/HD6970 mają gorsze sterowniki od HD6870 troszkę mocniej obciążają procesor. Jak też przeczytałem że karty graficzne pokroju GTX470, GTX480, GTX560Ti GTX570 i GTX580 do pokazania swoich pełnych możliwości potrzebują Sandy Bridge. Chyba najbardziej by mi pasował HD6870, którego podkręcę i zbliżę się do wymarzonej wydajności HD6950. Istotne wtedy będzie dla mnie możliwości OC danego modelu. (cisza i wygląd nieistotne) Dysk twardy: o pojemności 500GB – jak najszybszy i jak najtańszy. Cisza ja już wspomniałem nieistotna. Pamięć RAM: w ilości 4GB pracujące w trybie dual channel. (bo to chyba wyższa wydajność niż pojedyncza kostka o takiej samej pojemności). Reszta ze starego komputera (patrz sygnaturka) – gdyby coś miało nie współgrać, nie zmieścić się, nie mieć odpowiedniego zapasu mocy to dajcie znać. Wymyśliłem sobie taki zestaw: AMD Phenom II X4 955 ~ 360,41 zł (dccomp.pl) Gigabyte GA-970A-UD3 ~ 379,24 zł (morele.net) MSI R6870 Hawk ~ 789 zł (camino.pl) Samsung HD502HJ ~ 139,68 zł (jutero.pl) 2x Patriot 2 GB PSD32G13332H ~ 100,26 zł (zetoopole-pclweb.systemb2b.com) Wraz z wszystkimi przesyłkami (przedpłata przelewem) odbiorami osobistymi (które mogę dokonać w Opolu) kosztowałoby mnie: 1848,59 zł. To troszkę ponad limit, ale to głównie przez obecne ceny spowodowane dolarem. Pytania: 1.Jakieś modyfikacje modernizacji? Jakieś inne modele poszczególnych podzespołów? 2.Pamięci RAM wybrałem takie z radiatorami i takie by dało się podgonić na CL7. Czy CL7 (czyli niższy timing to ważna rzecz nadal dla AMD?) czy jednak starczą wszędzie polecane GoodRamy (których chyba nie da się zmusić do pracy w CL7 dlatego wybrałem Patrioty ) . Czy radiator w przypadku DDR3 i OC by osiągnąć jak najwyższą wydajność na co dzień ale nie po to by bić rekordy to coś niezbędnego czy nad wyrost? Tu bym mógł trochę zaoszczędzić (100,26 zł CL9@CL7 z radiatorem vs 52 zł CL9 bez radiatora ). 3.Jaką strategie zakupów podjąć? Obecnie wiem, że czekam do premiery Buldożerów. Wtedy może stanieje Phenom II X4 955 albo na jego miejsce wskoczy procesor z nowej serii( odświeżę wtedy pewnie temat). Ale co z resztą podzespołów? Czekać czy może już kupować? Jaką strategie objąć? (mogę już zakupić kartę graficzną a z platformą się wstrzymać nie tylko do premiery nowych procesorów ale i dłużej, mogę pominąć zakup dysku twardego, mogę wymienić platformę i przeczekać na moim 8800GTS 512 na lepsze czasy – jakie są wasze sugestie, opinie, rady…a wręcz nawet proroctwa co do ceny, dolara i wydajności która ma się pojawić wraz z premierami nowych procesorów i tych CPU i tych GPU. Bo jeżeli ma być jeszcze gorzej (dolar, sieta, upadająca Grecja itp itd.) to wiadomo że warto się pospieszyć a jeżeli ceny mają spadać to warto przeczekać. 4. Ma ktoś Mugena na tej płycie głównej? zmieścił się? Uwaga: Jeżeli gdzieś uległem jakiemuś mitowi to poprawcie mnie i zaproponujcie coś innego :) Jestem otwarty na owocną dyskusje bo chce dokonać jak najrozsądniejszego wyboru wydajność/cena
  14. Witam Forumowicze! Czeka mnie zakup zasilacza (w wyniku awarii) i karty graficznej (w wyniku chęci upgradu). Liczę na Waszą pomoc w wyborze. Co wymaga od zasilacza? - by jak najlepiej spełniał swoje zadanie (dostawa energii, ochrona podzespołów) -by posiadał odpowiednią moc (względem nowej kart graficznej, względem innymi starych podzespołów – macie je w sygnaturce a w przyszłości planuje zakup nowego/używanego procesora Q9450/Q9550/Q9550s/Q9650/QX9650/QX9770 którego planuje podkręcić do około 3,6 GHz, no i planuje kiedyś zakupić kartę muzyczną XF-i music) -by był bezawaryjny i długowieczny -nie musi być modularny ale to nie znaczy że nie może- mam małą obudowę ale nie widzę sensu dopłacać do takiego rozwiązania Co wymagam od kart graficznej? - nowa technologicznie (ale chodzi mi o sprawę zgodności z najnowszymi bibliotekami- nie lubię gdy wiem że czegoś moja karta graficzna nie wyświetla jakiegoś elementu z powodu niezgodności z DX chodź nawet pewnie mógłbym tego elementu nie zauważyć) - odpowiednio wydajana w grach(obecna karta graficzna pozwala grać właściwie do dziś a gdy ją zakupiłem wyznacznikiem był Crysis- teraz takim wyznacznikiem jest chyba nadchodzący Battlefield 3 ) AFx8 i AAx2 starczą mi właśnie na takim poziomie-nie potrzebuje wyższych i karciorzka która daje płynność na takich właśnie ustawieniach jest w kręgu zainteresowania Chciałem też byście wiedzieli że posiadam 19 calowy monitor z rozdzielczością nominalną 1280x1024 której właśnie używam- większy monitor (a wiec większa rozdzielczość) jest mi nie potrzebny ale i też nie mam miejsca na większy monitor. - by był to model z dobrej „podstajni „ bym mógł swobodnie podkręcać-odpowiednia jakość podzespołów (XFX był taką dobrą firmą gdy kupowałem moja karciszkę) -może hałasować jak kosiarka- na ciszy mi nie zależy Na całość chciałbym przeznaczyć 1400zł by się nie ograniczać w wyborze ale im więcej zachowam na inne wydatki tym lepiej :) jestem otwarty na każde propozycje np. może być HD5830 jak i HD6970 byle by był to przemyślany, rozsądny wybór z konkretnymi argumentami. Nie mam też żadnych uprzedzeń czy to do ATI czy nV. Pamiętajcie też że przesiadam się z 8800gts 512 wiec przesiadka na HD5770 była by mało opłacalna ze względu na nieznaczny przyrost FPS'ów. Ja sam planowałem zakup: -HD6850 z podstajni Sapphire - XFX Core 550W 135mm 80+ SLI PSU Dokonałem takiego wstępnego wyboru opierając się na obliczeniach kalkulatora mocy zasilacza, a kart graficznej na podstawie testów. Gdy najlepsze karty jednordzeniowe nie podołały przekroczyć w danej grze 60FPS’ów to zainteresowanie zawężałem do kart które przekroczyły próg 30FPS’ów. Gdy najlepsze karty jednordzeniowe przekraczały próg 60FPS’ów to wymagałem by te kart graficzne którymi jestem zainteresowany też przekroczyły ten próg. Ale cieżko dziś spotkać testy na rozdzielczości 1280x1024... Ostatecznie chcę prosić o Waszą opinię bo może coś jest nad wyrost (za duża moc względem monitora innych podzespołów, za duża moc zasilacza) a może właśnie odwrotnie- coś nie spełnia moich wymagań.
  15. Witam :) potrzebuje rady fachowców- tym razem rozchodzi się o drukarkę wielofunkcyjną. Lub coś podobnie funkcjonalnego Najważniejsza dla mnie jest cena startowa (bez limitu- gdyż na razie zbieram informacje ale wiadomo że powiła być w granicach rozsądku) i koszt druku (oczywiście chodzi o jak najniższy). Sam nie wiem jakiego typu ma to być drukarka (laserowa/atramentowa). Ważniejsze są dla mnie rzeczy podane wyżej. Używać będę ją jako student (czyli około druk dwóch sprawozdań w tygodniu, jakieś tam zagadnienia do przygotowania na zajęcia no i obszerne listy z pojęciami na egzamin-nie wspominając o tych mniejszych listach- ściągi :D ) no i po za mną moja rodzina (tu raczej sporadyczne drukowanie). Czy ma umieć drukować w kolorze? Tego sam nie wiem :D Wiadomo- czarno białe wykresy są jak najbardziej czytelne ale niech rodzice zachcą zdjęcie wydrukować a siostra jakiś pokazowy referat do liceum. Wtedy klapa. Fajnie by było umieć drukować w kolorze ale nie jest to konieczne. Traktuje to raczej jako dodatek podwyższający znacznie koszty niżeli mus posiadania co oczywiście może się zmienić po Waszych radach. Na razie pod lupę wziąłem takie o to modele(oczywiście jestem otwarty na wasze propozycje i opinie): 1.Drukarka wielofunkcyjna laserowa (cz. b ): ~438,65 zł Samsung SCX-4200 2.Drukarka wielofunkcyjna atramentowa: ~311,54zł Brother DCP-357C 3.Drukarka laserowa + skaner: ~402zł - SAMSUNG ML-1640 - EPSON PERFECTION V10 A może macie jeszcze inne propozycje? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...