Skocz do zawartości
Yoorey

Plyta Glowna+procesor+wiele Pytan

Rekomendowane odpowiedzi

Moj obecny sprzet:

AMD Athlon XP 2000+ @1,66GHz

K7S5A sis 735 (FSB max 133, agp max 4x)

2x512 400MHz Kingston

Radeon 9600 Pro 128MB, agp 8x

Zasilacz: Feel model: ESP-300ATXSP4 (300W)

 

W koncu nadszedl czas na modernizacje :D

Moje przyszle (niedoszle) fundusze +kasa ze sprzedazy obecnej plyty i procesora=ok 850zl

Za to chce kupic procesor, plyte glowna i zasilacz (jesli naprawde niezbedny).

 

Z tego co przeczytalem na tym forum powazaniem ciesza sie na nastepujacy procesor i cooler:

1) AMD Athlon 64 3000+ (Socket 939) Venice OEM

2) Arctic Cooling Freezer 64

co do plyty i zasilacza nie mam pojecia co wybrac.

 

Mam dodatkowo kilka pytan:

1) Czym roznia sie Socket 754 od 939? ktory ma przed soba przyszlosc?

2) Czy athlon 2800+ na socket 754 jest warty uwagi?

3) Czy moj zasilacz nie podola z nowym sprzetem?

4) Gdzie najlepiej kupic potencjalny sprzet? Chodzi mi tu o sprawdzone sklepy internetowe. Do allegro nie mam zaufania, ale jesli znacie jakiegos zaufanego sprzedawce to dajcie cynk na pm'a. Sam jeszcze nic nie kupilem przez Internet jakby co :P

 

W okolicach marca, kwietnia zamierzam dokupic jeszcze karte graficzna (zapewne na pci expres) i chce zeby plyta ktora kupie teraz byla z nia kompatybilna. Oprucz tego chce moc podkrecic procesor bo po 4 latach na ecs'ie gdzie brak jakich kolwiek funkcji "tuningowych" chcialbym zasmakowac podkrecania. Oczywiscie nie potrzebuje wszystkich opcji jakie oferuja plyty z rodziny DFI ale jakies minimum modyfikacji chcialbym miec :]

 

Przepraszam za tak obszerny post ale chcialem zawrzec wszelkie moje watpliwosci. Jako ze nie jestem ekspertem w dziedzinie sprzetu bede wdzieczny za wszelkie sugestie i komentarze z waszej strony :)

Edytowane przez Yoorey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) żaden nie ma przyszłości a różnica w wydajności to max 5% zaniedługa ma wyjść i tak socet M

2) lepszy byłby venice 3000+ a pod s 754 sempron 2600+ (ok 260zł box) (tak mi sie wydaje)

3) jak no name to nie (230V to ma każdy zasilasz popatrz ile ma W) kup delte albo Fortrona na allegro ok 50-60zł (350W)

4) Allegro, komputronik, apollo ponoć jest dobry (ja i tak wole mój ukochany sklepik na mieście :))

 

Płyta pod tego semprona to chyba tylko Gigabyte k8ns 249zł proline.pl ( http://proline.pl/shop.php?prodid=47494741...84e535f53373534 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za tak szybko odpowiedz

ad 1) zaniedlugo tzn za miesiac czy pozniej? lepiej sie wstrzymac narazie z zakupem czy kupic bo ceny procesorow i plyt na nowe gniazdo pewnie beda bardzo wysokie?

ad 2) sklaniam sie bardziej do athlonow niz sempronow

ad 3) jaki wstyd z tym 230V:P juz zmienilem, caly opis byl pod spodem a jak ogladalem zasilacz z bokow...

ad 4) ja tez zawsze kupowalem w spawdzonym sklepie ale teraz liczy sie kazda zlotowka...

Edytowane przez Yoorey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o ASRock K8 939Dual-SATA2? bo bede kupowac najpewniej venice 3000+ a i mojej obecnej grafy nie bede musial od razu wyrzucac jak bym kupil ta plyte. Prubowalem przeczytac watek o tej plycie ale jak dla mnie za duzo tam fachowego slownictwa i nie bardzo rozumiem czy warto ja kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Chipset na ASRocku jest podobno wydajniejszy niż NForce, a kręcić sie też da, ogólnie bajerancka dobra płyta za małą kase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli niezbedny :]

Mam jeszcze jedno pytanie:

Jest jakas mozliwosc zeby sprawdzic czy plyta bedzie pasowala do mojej obudowy? Obowiauje tu jakis standart czy wystepuje na tyle duza roznorodnosc ze musze sie liczyc z zakupem nowej skrzynki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

ale ciagle nie jestem pewien czy musze wymienic zasilke, te 50W wiecej jest niezbedne?

50W :lol: Na takim zasilaczu to zjara Ci sie sprzęt za nim to zauważysz, kup huntkeya 350W-moc realna 400W, lub Fortona/Delte 350W za 40-60zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...