Skocz do zawartości
greeg

Creative Inspire™ T6060 5.1

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że się powtarzam ale nikt nie napisał sęsownej odpowiedzi odnośnie tych głośników :)

Mianowicie prosiłbym ewentualnych urzytkowników modelu Creative Inspire™ T6060 5.1

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=22622

o opinie na temat tego sprzętu .

 

Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie podobnie , jakoś te Logitechy X-530 nie prekonują mnie mimo że tyle mają zwolenników

Może komuś nie przeszkadza "pykanie" efekt radia i słabe wykonanie tej siateczki i tych plastikowych czubeczków które łatwo można wgnieść .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wlasnie ja tez sie zastanaiwam nad tymi głosnikami ale biore jeszcze pod uwage Creative Inspire T5900 sluszlaes ze sa lepsze rozmawialem z kilkoma osobami.

 

Pozdrawiam

a ja słyszałem, że to głośniki 5900 w nowej obudowie, że niczym się nie różnią!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm całkiem możliwe ale ze strony producenta można wywnioskować że T6060 mają słabszy głośnik centralny bo 18 RMS a T5900 mają 20 RMS Pozatym nie ma wzmianki o CMSS , może jeszcze coś zmodyfikowali np. z subwooferem To jest właśnie ten problem że nie ma gdzie ich przesłuchać dokładniej u mnie bo w MM olali sprawe i głośniki tylko buczą od dłuższego czasu :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Powiem od razu, na komputerach i tego typu magii się w ogóle nie znam :) w związku z tym mam zapytanie. Kupiłam niedawno głośniki Creative Inspire 5.1 T5900 i jako muzyk powiem, że jestem zadowolona gdyby nie... no własnie. Kiedy podłączam głośniki przez kabel "audio" (przy pilocie) - wszystko jest super, ale kiedy podłączam je do komutera, jeden z tylnych głośniczków BUCZY. I to jest takie wkurzające buczenie... No i moje pytanie - czym te buczenie może być spowodowane? Czy to kwestia karty dźwiękowej (mam zintegrowaną - wiem, że to "szajs" - planuję kupić nową), czy w kabelkach coś nie styka, czy jest jeszcze inny powód!? Jeszcze raz powtarzam, ze głośniczek nie jest zepsuty, bo na audio nie buczy :) Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm całkiem możliwe ale ze strony producenta można wywnioskować że T6060 mają słabszy głośnik centralny bo 18 RMS a T5900 mają 20 RMS P

 

Pozdrawiam

18 czy 20... żadna róznica.

 

Witam!

 

Powiem od razu, na komputerach i tego typu magii się w ogóle nie znam :) w związku z tym mam zapytanie. Kupiłam niedawno głośniki Creative Inspire 5.1 T5900 i jako muzyk powiem, że jestem zadowolona gdyby nie... no własnie. Kiedy podłączam głośniki przez kabel "audio" (przy pilocie) - wszystko jest super, ale kiedy podłączam je do komutera, jeden z tylnych głośniczków BUCZY.

Widocznie kabel minijack w kompie nie styka się idealnie z gniazdem. Ja powiem tak. U siebie w monitorze mam wejscie audio.

Podłączyłem tanim kablem z karty do monitora i ciągle coś się chrzaniło. A to raz grało w lewym kanalem, później w prawym jak

pogrzebałem. Grało dobrze gdy bardzo mocno docisnęłem kabel do tego gniazda (ale tylko gdy go trzymałem). W końcu doszedłem

do wniosku, że albo ten minijack za chudy, albo gniazdo za luźne. Tak czy inaczej załadowałem wtyczkę z przedłużacza i już było OK :)

Głośnik nie jest zepsuty. To napewno wina kabla!

 

Jako muzyk ? Czyli ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lumperator dzięki za odpowiedź :)

 

Jako muzyk, czyli ktoś to ukończył szkołę muzyczną i ma nieco bardziej wyczulony słuch :) Nic wielkiego, ale takie brzęczenia strasznie irytują :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem te Creativy. Wcześniej miałem model 4400. Podłączyłem i jak na razie działają bez zarzutu. O jakości dźwięku na razie nie mogę się wypoowiedzieć gdyż słucham ich na zintegrowanym Realtec'u. Jak tylko zdecyduję co kupić: Audigy2 czy Audigy4 to wtedy będę mógł im wystawić jakąś opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Creative 6060 to oglądałem je dzisiaj dokładnie (dawno temu miałem 5400) i faktycznie jest to to samo (6060=5400=5900). Co do opinii "kupię Audigy 2/4 to wystawię opinię" - nie dajmy się zwariować, wszystkie głośniki 5.1 do 600 PLN a nawet 1200 grają na tyle kiepsko że nie będzie nawet minimalnej różnicy pomiędzy np. Audigy 2ZS a Audigy 4 (może nawet i live dla tych do 300 PLN). Słaby punkt to głośniki w tym przypadku. Jeden z forumowiczów do tych 5.1 za 300 PLN chciał kipować kable za 350 PLN - ludzie ... :lol:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do opinii "kupię Audigy 2/4 to wystawię opinię" - nie dajmy się zwariować, wszystkie głośniki 5.1 do 600 PLN a nawet 1200 grają na tyle kiepsko że nie będzie nawet minimalnej różnicy pomiędzy np. Audigy 2ZS a Audigy 4

jesli ta część dotyczyła mnie to na razie te głosniki grają u mnie na zintegrowanej karcie a to nie jest miarodajne źródło danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zrobisz jak kupisz 2.1 takie cos http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=5820

(2x75W rms + 150W rms sub)

 

dopiero bedziesz mogl sluchac pozadnie :P

Co ci po satelitkach 8 wat czy 10.. ja wole miec nie 5 tylko 2 satelitki a 8 razy mocniejsze :P

Też biorę pod uwagę 2.1 bo w sumie dużo filmów nie oglądam głównie muza

ale biorę bardziej pod uwagę http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14445

a tutaj troszku taniej :) http://www.acris.pl/produkt.jsp?pid=4643

Wydaje mi sie że lepiej jednak dozbierać i kupić dobre 2.1 niż kiepskie 5.1 pozatym nie mam

duzego pokoju i moze być problem z prawidłowym rozstawieniem większej ilości głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam je i są bardzo dobre...za ta cene napewno nic lepszego ;)

I tylko jedno pytanko

Gdzies widziałem je ale nie moge znalesc, narazie nie mam dobrze rozstawionych głosników ale czy da sie podgłośnic troche "tył"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WoofeR, ale tylnie nie zagrają głośniej, nawet jak fronty wyciszysz do zera ;]

Ale ja delikatnie ściszy przednie to wyjdzie na to, że tylnie grają głośniej... Takie złudzenie o jakie chodzi :) Możesz poszukać w sterach znajdziesz na pewno jakiś program do regulowania głośności głośników.

 

EOT

 

Mam t6060 od kilku dni i są zarąbiste :) jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...