Skocz do zawartości
Fallout

Kupno Radka 9800xt I Zwiechy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość BarTweak

Kup sobie Pentagrama XC-80CU bo dobre, albo zalamana jak Cie stac, ktory jest o 1 stopien wydajniejszy, wg mnie pentagram lepszy bo polski ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymien karte na inny egzemplaz . Sam miałem taką karte . Wgrałem do niej bisa od XT i hulała az miło na standard chłodzeniu. Po miechu zmieniłem chłodzenie dopiero wiec wydaje mi sie ze wgrał ci biosika jakiegos spapranego bo sam raz tak zrobilem. Do tej karty najlepszy jest bios xt ale tej samej firmy czyli sapphire a podejzewam ze wgral od gecube :) , przynajmniej takie objawy byly u mnie. Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYm pozwole sie podczepic pod tego posta, by niepotrzebie nie powielac watkow. Problem podobny, karta troszke inna. Posiadam Radeona 9500PRO (ATI Pro orginal, jestem pewien). CHlodznie Arctik Cooling (ten taki z miedziana podstawka i pasta MX-1), radiatory na pamieciach, dodatkowo nawiew coolerem na nie tak, ze karta wyraznie chlodniejsza od orginalu (np. jak dotykalem palcem na orginalnym coolerze rdzen po drugiej stronie laminatu byl b.goracy, teraz jest cieply). Dodatkowo PG: Asrock K7SXE rev.3.0 (najnowszy bios ze strony producenta), procek DUren 1600@1950, 2x512KingMax CL2,5@2, HDD samsung 200Gb 8Mb cache. I jak w/w problem tak i umnie, albo zwiecha, albo wyjscie do windy. Z tym, ze problem pojawia sie albo czesto (tzn. np 3-4 razy pod rzad i nagle za 4-5 razem wszystko ok, albo wcale) testowane na 4 roznych zasialczach (od codegena po Enlight). Karta czy krecona czy nie to samo. Ustawienia dawalem nawet na min. tzn procek pamieci na Cl3, itp myki (caly sprzet sprawdzony programami wszystko ok). Nie wiem juz co robic. Sterowniki od najnowszych po wstecz do 5.4 (moze 4.8 ?).Jedyne co mi przychodzi to:

 

1. Plyta glowna - moze ma ktos niemile doswiadczenia w tym zakresie ?

2. system - zla konfiguracja, ale co? (Kombinuje to fakt, jednak na czs testow standartowa instalka poszla...).

 

A dalem kledze do sklepu na noc to testu, wszystko ok 3dmark dzialal cala noc wszystko bylo ok, zrobilem u siebie 3dmark (2003) .. tez OK, cala noc. Ja juz nie mam pomyslu co to moze byc poza ta Plyta glowna. Wszelkie rady, sugestie mile wskazane.

A no i najwazniejsze problem jedynie w Trybie 3d (np gry, dziwne ze 3Dmark przechodzi...)

 

Na wczesniejszej karcie GF4MX nie mialem problemow.

Monitor mi sie nie wylacza, jedynie pozostaje martwy obraz jaki pozostal w momencie zawieszenia)

Edytowane przez PabloHasan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglda na to ze karta moze sie przegrzewac. Gostek wgral biosa od XT ale pewnie nie przetestowal czy na tych ustawineiach karta dziala dobrze. Do tego penwie nawet nie sprawdzil ile karta wrabia bez zmiany biosu. Na zywca wgral bios od XT bo GPU napewno bedzie na R360. Gdyby przed wgraniem zmniejszyszl takotwnie do R9800PRO to byloby dobrze a podkrecic programowo za pomoca ATT.

Najlepiej idz do gostka z karta i popros o wymiane na inna i niech oddaje roznice w kasie miedzy r9800PRO a twoja. Zawsze bedziesz mial pare zl. na piwo albo dolozysz do nowego chlodznia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego nie oddadza? cos mi tu smierdzi - gosciu ewidentnie zrobil Cie w chu...a a teraz cos jeszcze kombinuje...

Dokladnie.

Jednak karte i tak wymieniaj bo szkoda twoich nerwow.

Czy dostales jakis rachunek? Jesli tak to mozesz powiedziec ze karte oddajesz na gwarancji i jesli nie dadza takiej samej czyli z takim samym taktowaniem to chcesz kase. I karta ma pracowac stabilnie na tch zegarach bo zaplaciles wiecej za karte lepsza od standardowej. I jesli nie jestes pelnoletni to idz z rodzicem i nie boj sie podniesc glos jesli ktos bedzie w sklepie.

 

PS

Mozesz tez powiedziec ze istnieje cos takiego jak rekojmia i chcesz kasy a karte moga sobie :pip:.

 

Powodzenia w walce o swoje i nie poddawaj sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Kasy Ci nie odda na 100% ;) Ciesz sie, ze da Ci wymienic tak to jest wlasnie kupic prywatnie... napisz do allegro, ze sprzedal Ci badziew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phiii- wymienią kartę na PRO. Wielka mi łaska- sam możesz wgrać bios od wersji PRO (no chyba że nie czujesz się na siłach). Dziady.

Nie dziady ale oszusci. Jak bawia sie w takie mody to niech przynajmniej wczesniej sprawdzaja czy karta bedzie dziaiac dobrze, a moze ich znojomosc sprzetu konczy sie na wpisaniu komendy aktualizujacej bios lub korzystaja z windosowskiego programu do aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no prawie :P Było by w wiadomościach, że zdesperowany młody człowiek spalił sklep komputerowy, a kiedy okazało sie ze sklep jest za biedny i nie ma gf 7800 to zatłukł na śmierć grubasa odpowiedzialnego za całe zamieszanie zasilaczem codegena :P

 

A tak na powaznie teraz no to jest sens wymienic na 9800PRO ???? No ja wole nie bawic sie w zmiane biosa bo wtedy bedzie po gwarancji jak cos spierd..dziele.

Pytanie jest takie, czemu ta karta nie dziala poprawnie przy takich taktowaniach jezeli widze ze niektorzy kreca ja o wieeeele bardziej i jakos wszyscho jest stabilne ??

Nastepna sprawa to 3dm2001, wynik u mnie to 14500 :/ to nie za malo ? cos z karta nie tak czy mozliwe ze chipset plyty glownej jest waskim gardłem ?

Edytowane przez Fallout

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens trudno powiedziec - mi by chodzilo bardziej o zasade (no i 20pln)

a no bios moze byc przyczyna poniewaz standartowe taktowanie rdzenia dla XT to 412 (albo 415, nie pamietam dokladnie) a moja karta na oryginalnym chlodzeniu poszla tylko na 410 (po zmianie chlodzenia na 430) - moja rada jest taka: obniz taktowanie rdzenia i pamieci do 380/680 czyli typowych dla pro i sprawdz stabilnosc karty (3dmarki zapetlone, wymagajace gry itp...) jesli wszystko bedzie ok znaczy ze po prostu chlodzenie nie wyrabia i jesli bedziesz chcial krecic ta karte nalezy jekoniecznie wymienic, jesli natomiast karta bedzi sie krzaczyla nawet przy 380/680 znaczy to ze z karta jest cos nie tak i wtedy bym Cie wyslal do tego sklepu z reklamacja

testy proponuje przeprowadzic jak najszybciej bo jesli bedziesz zwlekal a sie okaze ze cos jest nie tak to pozniej mozesz miec problemy z wymiana albo zwrotem

co do wynku w smarkach: nie odbiega on od normy, na swoim sprzecie przy zasyfionej windzie i kiepskich sterach milaem nizszy...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile czasu powienien pochodzic zeby stwierdzic ze wszystko ok ??

A ktos z was ma tez ta wersje ze tak powiem biedna sapphire 9800PRO ?:P Ona chyba nie jest taka zla tylko troszke w chlodzenie trzeba zainwestowac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

hmm chlodzenie ? pamieci to jest szyna 128BiT wiec prymitywny nawiew wystarczy jak z koziej [gluteus maximus]

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...