Skocz do zawartości
pkiewlak

Celeron 2,8 Czy Pentium 4 2,4

Rekomendowane odpowiedzi

sluchajcie co bedzie lepsze Pentium 4 2,4 GHZ(512/400) czy Celeron 2,8 GHZ(256/533) czy w grach odczuwalny jest fakt ze procesor ma mniejsza pamiec podreczna?? chce do procka dolozyc 1GB ramu wiec chyba nie powinna byc duza roznica przy mniejszej pam. podrecznej??

Edytowane przez pkiewlak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko zalezy od tego jaki Celeron czy te najnowsze czy starsze. Te najnowsze podobno nawet nieźle sobie radzą. Według mnie lepiej weź P4, którego jeszcze napewno będziesz mógł podkręcić. Ja swojego P4 (Northwood FSB 4*133 bez HT) mam już dośc długo i wciąż daje rade.

 

Tutaj masz porównanie starszych modeli procesorów. Nie jest to miarodajne poniewaz w tej chwili różnica wygląda napewno inaczej oraz zalezy od danej aplikacji, ale daje pewną świadomośc jak róznica między Pentium a Celeron układa sie w grach.

 

http://www.tomshardware.com/cpu/20021016/c...l#quake_3_arena

 

I jeszcze jeden link. Tutaj porównanie na nowych platformach.

http://www.tomshardware.com/cpu/20041221/c....html#directx_9

Edytowane przez spider2000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz P4 :D Ja na swoim Northwood'zie wyciągnąłem 2,7 Ghz i mi na razie tyle wystarcza. Podobno można nawe 3 Ghz zrobić. A jeśli ten celek to Celeron D to przy odrobinie doświadczenia wycisnąłbyś ze 3,6 Ghz ;)

Decyzja należy do Ciebie ale ja i tak polecam P4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie co bedzie lepsze Pentium 4 2,4 GHZ(512/400) czy Celeron 2,8 GHZ(256/533) czy w grach odczuwalny jest fakt ze procesor ma mniejsza pamiec podreczna?? chce do procka dolozyc 1GB ramu wiec chyba nie powinna byc duza roznica przy mniejszej pam. podrecznej??

Biorąc pod uwage OC to wolałbym tą marną celine, miałem kiedys p4 na fsb400, straszny muł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też nie doczytałem dokładnie. Ten celek + 1gb ramu będzie rzeczywiście dobrym rozwiązaniem... chyba, że możesz P4 ale z HT ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> to wtedy mozna się zastanawiać ;).

 

PS. pamięć podręczna procesora a pamięc RAM to sa zupełnie inne rzeczy i do zupełnie innych rzeczy służą, także większa ilość RAMu nie wpłynie na to, że procesor ma mniej pamięci podręcznej, ale napewno polepszy działanie, szczególnie nowych gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...