Skocz do zawartości
dru8d

Czy Athlon 64 zmiażdzy Pentium 4?

Rekomendowane odpowiedzi

no właśnie, u frazira znalazłem newsa, a wraz z nim tabele z wynikami co jest poniżej... jesli to co widac było by prawdą to Intel ma się czego bać i to bardzo... przy okazji jestem ciekawy czy wogóle własciwe jest porównywanie tych procesorów, czy Intel niema (nie będzie) miał odpowiednika dla tego Athlona 64? bo to wydaje mi sie za piękne, żeby było mozliwe...

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle amd 1.2 ghz roskłada 2.2 ghz ale jest jedno ale :D mianowicie cena tego mad bedzie pewnie kolosalna (mogę się mylić) a to ze wzgledu na to że jest tam aż 1mb cache L2 a z tego co wiem to procki z dóżą ilościa cache'u są bardzo drogie. No ale pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, ale dzięki temu Athlon ma teraz 80% przewage w wydajności megaherza niż P4. :D

 

A cena z czasem spadnie. Wyobraźcie teraz sobie takiego At 64 2GHz 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz AMD wypuści takiego np 1,5 MHZ i będzie się on nazywał

AMD Athlon 3400 +

Ludzie - nie łudźcie się, że AMD Będzie wypuszczało procki 4GHz i pisało że mają 4000 MHz - pewnie będą miały oznaczenie Athlon 64 6000 lub 7000 i pewnie bardziej będzie się opłacało kupić Intel P (pewnie już wtedy V lun VI) 6000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz AMD wypuści takiego np 1,5 MHZ i będzie się on nazywał

AMD Athlon 3400 +

Ludzie - nie łudźcie się, że AMD Będzie wypuszczało procki 4GHz i pisało że mają 4000 MHz - pewnie będą miały oznaczenie Athlon 64 6000 lub 7000 i pewnie bardziej będzie się opłacało kupić Intel P (pewnie już wtedy V lun VI) 6000

dla mnie AMD może wypuścić procki nawet o częstotliwości 800MHz, lecz jesli będa one wydajneijsze od obecnie produkowanych z wyższymi zegarami i dostepne za przystępną cene to bym sie nawet nie zastanawiał... to samo sie tyczy Intela... a moga go sobie nazwac nawet 9000 dla mnie, w końcu to jest markieting, walka o rynek, nic innego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

p4 wygral 9 testow poza tym dostal wolniejszapamiec

wiec testy nie byly ustawione ma maxmalny zysk wydajnosci p4

nie mniej amd pokzaalo ze potrafi mniejsza iloscia MHz dokazywac wydajnoscia

jeszcze nie widzialem czlowieka uzywajacego p4 na domyslnym taktowaniu

a jednk 512kb cash'e to olbrzymiii koop w obliczeniach

poza tym cos czuje ze ten athlon 64 nie ejst przeznaczony do walki z p4 i predzej mysle ze on na serwery pojdzie jakies male

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe AXP 1,2GHz  :P

Faktycznie!! Wyszło w ogóle cuś takiego?? Myślałem że njniższy to 1600XP. A tak apropo to A64 1,2 to jest oznaczeniem XP-kowskim. Jak tak to ten amd ma jeszcze niższy zegar :mrgreen:

Jak tak dalej pójdzie to Intel dostanie w ślip :bij:

Pozdrawaim

Punek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajmy na 64-bitowego P* (może P5, a może P6 :lol:) Na razie porównujemy starą technikę z nową - jakoś zwykły Athlon został w tyle ze swoim zegarem 1,2. Zobaczcie wyniki w 3DMarku - procesory AMD z niższym taktowaniem odpowiadają P4 z wyższym, ale na podobnej magistrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli te testy to nie jakis kicz to testowanie tego procka w srodowisku 32-bitowym to marnotrastwo wielkie. Wiec de facto P4 i ten Athlon maja rowne szanse i nie ma co sie rozwodzic ze to porownanie starej technologii z nowa. Z nowych funkcji nie wykorzystuje ten procek ani troche. Widac ze AMD wlozylo sporo pracy w ten procek. Mimo nizszego taktowania potrafi dorownac P4. Oczywiscie nie jest to bezposrednia konkurencja dla P4 ale nic lepszego Intel nie ma na rynek procesorow desktop i Prescott dopiero bedzie konkurencja dla tego Athlona 64. Ponoc AMD ma klopoty z "uzyskiem" tych procesorow przy wiekszym taktowaniu wiec jak wypuszcza maks A64 taktowanego 1,5 GHz to mimo wydajnej struktury bedzie to za malo do konkurowania z Intelem. Mnie sie podoba to ze te procki beda w technologii SOI i jezeli to polaczyc z niskimi czestotliwosciami pracy to pobor mocy rzedu 40W to jest juz cos. Mozna cicho i skutecznie chlodzic oraz podkrecac :twisted:

Pozdro

Dexter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ciekawe AXP 1,2GHz  :P

były 1200mhz MP pierwsze wersje to to samo co XP ten sam rdzen Palomino tylko że ma fabrycznie połączony jeden mostek przez co jest jakieś 40% droższy i może pracować z konfiguracji 2xCPU jak połączymy jeden mostek w XP też będzie mógł i zrobi się z niego MP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji jestem ciekawy czy wogóle własciwe jest porównywanie tych procesorów, czy Intel niema (nie będzie) miał odpowiednika dla tego Athlona 64? bo to wydaje mi sie za piękne, żeby było mozliwe...

Jesli nie ma , to bedzie mial , i to takiego ze zmiażdzy tego A64 :) To jest bankowe, Intel dysponuje duuuuuzo wiekrzymi mozliwosciami rozwojowymi niz AMD.... Watpie zeby Intel sie przestraszyl :) Nikt nie wie tak na prawde nad czym pracuje, a co juz ma opracowane (tylko czeka az konkurencja, podniecona wynalazkiem, wyda swoj flagowy model jako pierwsza - przecierz intel musi miec co zmiażdzyc nowymi procami :twisted: )

PS : Czemu p4 dostal PC-2100 a nie tak jak Athlony PC-2700.... dziwny ten test ...

PS2 : To byla czysta polemika :roll: 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem każdy z producentów będzie miał swoich odbiorców - na intela będą zawsze stawiać firmy (większa niezawodność sprzętu opartego na tej platformie), jak też i troszkę zamożniejsi domowi użytkownicy. Miej zamożni zadowolą się Celeronem lub Athlonem - i dla każdego użytkownika ich wybór będzie najlepszy ! Nikt przecież nie lubi się przyznawać, że dokonał nienajlepszego wyboru...

A swoją drogą - AMD parę lat temu wypuszczając na rynek sporą partię wadliwych procesorów i nie reagując odpowiednio na reklamacje , straciło bezpowrotnie masę klientów, których raczej już nie odzyska. Choćby nie wiem jaki wypuścił procesor ! Liczy się przecież również zaufanie do firmy !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajmy na 64-bitowego P* (może P5, a może P6 :lol:) Na razie porównujemy starą technikę z nową - jakoś zwykły Athlon został w tyle ze swoim zegarem 1,2. Zobaczcie wyniki w 3DMarku - procesory AMD z niższym taktowaniem odpowiadają P4 z wyższym, ale na podobnej magistrali.

2 posty nad Twoim napisałem że porównują tutaj AXP, AXP ze zintegrowanym kontrolerem pamięci i P$. Bo jak się nie używa rozszerzonego zestawu instrukcji to Athlon 64 to zwykły Athlon.

 

Aha - i gdyby ktoś odzwiedzał moja stronkę ;-) to znalazłby link do nieco obszerniejszego artykułu, a nie tylko wyników testu. http://www.computerbase.de/news.php?id=4353

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a ludzie (osły) i tak bendą kupować p4, bo ma więkrzy zegar hahah , i niema z czego sie śmiac

Jest z czego sie smiac. Smieszni sa ludzie tacy jak ty, ktorym tak bardzo nie podoba sie iż ludzie kupuja procesory intela, ze nazywaja ich oslami. Przy okazji, pisze sie 'będą' a nie 'bendą', oraz 'większy' a nie 'więkrzy', osiolku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Intel , AMD - co za roznica , kazdy wybiera to na co go stac :) sam mam AMD ale gdybym mial duza kase to wybralbym teraz pewnie Pentium 4 :) tyle ze smieszne stereotypy wciaz panuja o prockach AMD - ze niekompatybilne z oprogramowaniem i systemem Windows, wydzielaja duzo energii cieplnej i ogolnie sa gorsze od prockow Intela - najgorsze ze takie farmazony sieja sami pseudoinformatycy zwyklym ludziom, poza tym wieloletnia monopolistyczna dominacja Intela zrobila tez swoje. co do osiagniec to bardziej cenie AMD - niewielka firma dzieki licencji na procesory Alpha dala wiele do myslenia panom z Intela :P i dobrze im tak bo ich polityka cenowa jest nie do przyjecia :PPPP

 

a co do porownania p4 i athlona 64 to mysle ze amd wybralo bardziej odwazna i konkretna droge.

zwiekszanie zegara i hyperthreading u Intela niewiele wnosi tak naprawde - zadna rewolucja i Intel tak nie zajedzie daleko - ropzraszanie mocy to duzy problem (i niby procki Intela wydaja mniej ciepla ;-)) ) a troska producentow o pobor energii elektrycznej budzi zgroze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nawet ten athlon :) AMD ma już modele taktowane zegarem 1.8 ghz niestety modele seryjne nie będą posiadały 1 MB cache l2 lecz naprawdopodobniej 256 kB ciekawe jak to sie odbije na wydajności ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może poczekajmy na 64-bitowego P* (może P5, a może P6 :lol:) Na razie porównujemy starą technikę z nową - jakoś zwykły Athlon został w tyle ze swoim zegarem 1,2. Zobaczcie wyniki w 3DMarku - procesory AMD z niższym taktowaniem odpowiadają P4 z wyższym, ale na podobnej magistrali.

2 posty nad Twoim napisałem że porównują tutaj AXP, AXP ze zintegrowanym kontrolerem pamięci i P$. Bo jak się nie używa rozszerzonego zestawu instrukcji to Athlon 64 to zwykły Athlon.

 

Aha - i gdyby ktoś odzwiedzał moja stronkę ;-) to znalazłby link do nieco obszerniejszego artykułu, a nie tylko wyników testu.http://www.computerbase.de/news.php?id=4353

 

Dwa posty nad miom pisałeś o "downclockowaniu" :idea: A artykuł czytałem cały i bez twojego linku... Więc nie bardzo rozumiem sens wypowiedzi... Piłem do gadania o wyższości niżej taktowanych AMD nad wyżej taktowanymi P4 :lol: To co ty napisałeś nie zmienia jakoś mojego zdania :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa posty nad miom pisałeś o "downclockowaniu"  :idea: A artykuł czytałem cały i bez twojego linku... Więc nie bardzo rozumiem sens wypowiedzi... Piłem do gadania o wyższości niżej taktowanych AMD nad wyżej taktowanymi P4 :lol: To co ty napisałeś nie zmienia jakoś mojego zdania  :?

Sorki chodziło mi o 6 post od góry. Piję do tego że piszesz o porównywaniu starej techniki z nową. A tak naprawdę te testy porównywały starą technikę ze starą techniką (tylko nieco ulepszoną - procesory AMD funkcjonalnie różniły się tylko i wyłącznie zintegrowanym kontrolerem pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...