Skocz do zawartości
szpak

Wgrałem nie tą wersję biosu i .....

Rekomendowane odpowiedzi

i mi płyta sie nei odzywa tz .. odzywa sie piskiem i nic sie nei wyswietla..czy jest jakis ratunek..próbowałem resetowac bios wyciagałem baterie no prawie wszystko ...moja płyta taka jak w opisie ...prosiłbym o szybka odpowiedz bo w srode jade do lublina gdzie maja mi zrobic flash biosu i to koło 100zł za top wołaja :( za taka kase wymienił bym tego ecs na gigabyte ...pomocy ..z górki dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i mi płyta sie nei odzywa tz .. odzywa sie piskiem i nic sie nei wyswietla..czy jest jakis ratunek..próbowałem resetowac bios wyciagałem baterie no prawie wszystko ...moja płyta taka jak w opisie ...prosiłbym o szybka odpowiedz bo w srode jade do lublina gdzie maja mi zrobic flash biosu i to koło 100zł za top wołaja :( za taka kase wymienił bym tego ecs na gigabyte ...pomocy ..z górki dzieki

TO straszni zdziercy, w Kraku Flash biosa programatorem kosztuje 30 zl na gieldzie elektronicznej, musisz miec tylko nosnik z prawidlowym biosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie woła dyskietki bo sie nic na ekranie nie wyswietla ..piszczy tylko i tyle ..a kostki nie da sie przełozyc bo to jest kostka tego nowego typu taka mała kwadratowa ..to sie chyba zywioł nazywa ..wiec nie ma ratunku tylko programator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie woła dyskietki bo sie nic na ekranie nie wyswietla ..piszczy tylko i tyle ..a kostki nie da sie przełozyc bo to jest kostka tego nowego typu taka mała kwadratowa ..to sie chyba zywioł nazywa ..wiec nie ma ratunku tylko programator??

a gdzie tam wszystko sie da przełozyćto też nie jest wlutowane tylko włożone wyjąc sie da .musisz miećtylko płyte i to wcale nie musi być taka sama tylko z taką samą kością. i programujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze i tak ale ja juz o tym wiem i wiem ze te nowe koistki jest ciezko wyjac..i ta metoda jest z deczka ryzykowna ..watpie aby ktos sie tego podja ..tz ktos udostepnił mi swoja płyte :) no widze ze czeka mnie lublin i 100 w plecy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wofek ma racje.

Spreparuj odpowiednio autoexec tak aby flashował bios i byc może zadziała. Poszukaj na sieci jaki wpis dodać to autoexeca.

Jak nie to wal do jakiegoś serwisu, powinni mieć programator EPROM.

Powodzenia 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze i tak ale ja juz o tym wiem i wiem ze te nowe koistki jest ciezko wyjac..i ta metoda jest z deczka ryzykowna ..watpie aby ktos sie tego podja ..tz ktos udostepnił mi swoja płyte :) no widze ze czeka mnie lublin i 100 w plecy

kurcze jak byś blizej mieszkał to by ci to zrobił. poszukaj popytaj 100zł to STANOWCZO za duzo !!! bo se za 150 kupisz na gieldzie całą płyte działająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idź do kumpla - zrób dyskietkę startową, dodatkowo nagraj na nią bios i flasher. W autoexecu wywołaj flashera z biosem jako parametrem (zresztą do każdego flashera jest inaczej) i tak spreparowaną dyskietkę załóż do Twojego kompa - wystartuj i poczekaj z 10 min. poteme reset i modlitwa ... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no spoko sprubuje z ta dyskietka ale watpie czy wypali bo mi sie nawet ekran monitor nie <span style="color:red;">ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span></span> no ale sprubuje ..a flashera to takiego co z pod dosa działa bo tym co ja robiłem to z pod windy ...badziewny jakis win flash no ale zawsze sie udawało teraz tylko wersje płyty pomyliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"boshe świety z ta dyskietka to nei ma szans jak nic nie widzisz na ekranie kompletna mattwica ehh niektorzy tu naprawde albo sobie jaja robia albo sa jacys ulomni

 

no offence"

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?? Może niedoczytałeś na temat - ale fragmetn biosu odpowiedzialny za obsługę AGP i PCI jest zawsze nadpisywany - a frament za obsługę FDD praktycznie nigdy (tak samo z obsługą magistrali ISA - gdyby miał ISA i grafę takową :D - może nawet miałby wizję ) - więc nic nie musi być widać na monitorze do obsugi fdd.

ułomku :D

oczywiście no offence :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"boshe świety z ta dyskietka to nei ma szans jak nic nie widzisz na ekranie kompletna mattwica ehh niektorzy tu naprawde albo sobie jaja robia albo sa jacys ulomni 

 

no offence"

 

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?? Może niedoczytałeś na temat - ale fragmetn biosu odpowiedzialny za obsługę AGP i PCI jest zawsze nadpisywany - a frament za obsługę FDD praktycznie nigdy (tak samo z obsługą magistrali ISA - gdyby miał ISA i grafę takową :D - może nawet miałby wizję ) - więc nic nie musi być widać na monitorze do obsugi fdd.

ułomku :D

oczywiście no offence :twisted:

naprawde nie masz nikogo z płytą kto by ci mógł to zrobić ??? ta cena jest straszna .poszukaj na necie instrukcji jak spreparować dyskietke botująca

tak jak poprzednicy mówili trzeba wpisać wpisy do plików uruchamianych podaczas startu autoex. i conf. poszukaj nie płac odrazu tyle kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szpak ladny wynik masz w 3dmarq to zwyczajny r9000 brz pro??

krecony?????

nie nie krecona i zwyczajny r9000 tak jak w opisie .....

 

czyli z dyskietka tez nie wypali lipa no nic trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

Na jakiej podstawie tak twierdzisz ?? Może niedoczytałeś na temat - ale fragmetn biosu odpowiedzialny za obsługę AGP i PCI jest zawsze nadpisywany - a frament za obsługę FDD praktycznie nigdy (tak samo z obsługą magistrali ISA - gdyby miał ISA i grafę takową :D - może nawet miałby wizję ) - więc nic nie musi być widać na monitorze do obsugi fdd.

ułomku :D

oczywiście no offence :twisted:

No a to ciekawe kiedys tez wgralem nie ten bios ale na szczescie wszysko prawie dzialalo z wyjatkiem.... konrolera FDD :-) .

 

A jak nic nie robi tylko piszczy no to dyskietka startowa zadziala na bank! :-) to mnie kaktus wyrosnie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu miałem kompa z uszkodzonym biosem z tym, że wtedy płyta poza dźwiękiem sygnalizującym błąd biosu, sygnalizowała także błąd karty graficznej i również tak jak w Twoim przypadku nic nie było widać na monitorze. Założyłem jakąś starą kartę na pci czy może nawet isa wyjmując jednocześnie kartę z agp (myślałem, że jest uszkodzona) i oto pojawił się na monitorze obraz i bez problemów wgrałem bios. Przy ponownym uruchomieniu obraz na starej karcie się nie pojawił, ale za to pojawił się tam gdzie powinien czyli na agp. W taki sposób udało mi się podnieść płytę, no a karta była sprawna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest tak ze ..włanczam kompa i sie niby ładuje jakas 2 s a potem jst pisk słysze ze dysk zaczyna startowac i potem pisk ..i to sie powtarza identyko efekt jak sie fsb przecholuje ...a z fdd jeszcze nei prubował;em dzisiaj zrobie na bank ...napiscie jak to ma byc ...dyskietka startowa -> wgrac na nia bios---> i flashera--> odpalic flashera i zrobic ubdate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie masz jakiegos znajomego z ta sama plytka? :-) albo taka gdzie wjedzie ta Twoja kosc :-)...tak sobie mysle. Nie wiem czy to wykonalne i dosyc takie "ordynarne" ale odpalic u kogos flshera z Twoim biosem :-) i przed updatowaniem - jak bedzie pytac czy na pewno czy cos. Wyciagnac mu ta kosc od kumpla wloczyc Twoja updatnac i z powrotem...whooola :-) Jezeli sie nie zawiesi komp no to powinno poskutkowac no chyba ze bedzie zwis..nie wiem nie probowalem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...