Skocz do zawartości
klyma89

Problem Z O/c

Rekomendowane odpowiedzi

Mam semprona 2300+ na AsRock UPGRADE KT-880. Wiatrak na moim procku to COOLER MASTER tutaj jest fotka :] . Proszę powiedzcie mi czy nic sie nie stanie gdy podniose FSB z 166 na 200? W ogóle wstanie komp? Temperatura się zbyt nie podniesie? Pomożcie jestem początkującym overclocerem.

Edytowane przez klyma89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ci nie wstać, bez podnoszenia napięcia ... najlepiej podnoś fsb co kilka mhz i sprawdzaj czy komp jest stabilny, a jak nie do podnieś ciut napięcie. im większa częstotliwość i napięcie, tym zwiększa się ilość wydzielanego ciepła, zaopatrz się w jakieś lepsze chodzenie. jeśli wentylator na procka nazywasz zasilaczem, to najlepiej poczytaj sobie troche zanim zaczniesz cokoliwek podkręcac, bo jeszcze coś zpesujesz ;) i nie mogłeś tego dopsiać w tamtym temacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem że masz takie wachania napięcia ? jeśli tak to aida robie cię w wała albo naprawde masz kiepski zasilacz. napisz jaki maszi i żeby uzyskać dokładne i pewne pomiary napięc używaj mniernika a nie programów ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zasilacz to raczej kiepski, jeśli takie skoki. Zamiast marki może być nawet samo oznaczenie np. MGB300ATX itp. Najlepiej jednak podaj także markę i moc.

 

2. Zapewne chodzi Ci o tę płytę:

http://www.asrock.com/product/product_k7upgrade880.htm

Jeśli tak, to nie widzę tam nic o blokadzie PCI/AGP. Dlatego podnoszenie FSB krok po kroku jest dobrym pomysłem tak do np 178. Powyżej 180 to bałbym się wchodzić.

 

3. Mało jest o pokręcaniu w dziale FAQ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W FAQ spędziłem jakieś 2 godziny na czytaniu :] A tak w nawiasie to jest jakis X-Power 300W ;( Teraz nosze się z zamiarem zakupienia Tutaj link. Chyba że polecicie coś tańszego do 100zł.

Sprawdziłem na czujce napięcie procesora i pokazuje 1.63V.

Tutaj daje linka do zasilacza tego co mam aktualnie, przepraszam ze w wersji rosyjskiej :D Zasilacz

Edytowane przez klyma89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten chieftec nie będzie złym wyborem, ale możesz oczywiście poniżej 100 zł złapać jakąś delte, fortrona, albo modecoma :) a na tej rozsyjskiej stronie co podałeś jest kilka różnych zasilaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...