Skocz do zawartości
partyboy666

GeForce 6800 GS

Rekomendowane odpowiedzi

moze ktos zna odpowiedz na pytanie: czemu PoV na AGP nie chce przyjac sterow 81.98 i nizszych???? jestem w trakcie sprawdzania poszczegolnych wersji a wiem ze 81.98 sa bardzo dobre ale co z tego skoro nie mozna ich zainstalowac....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze dopiero teraz - ale wczesniej nie mialem czasu. Oto wynik, ktory udalo mi sie na szybko zdobyc w 3d01se:

Coś marny ten Twój wynik <_<, wg mnie powinieneś mieć sporo więcej punktów ode mnie zwłaszcza, że ja mam na rdzeniu tylko 510MHz i na mem 1200MHz, a o procu to już wogóle nie wspomne :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens kupać 6800gs mając ahtlona xp2000@2200 na nf2 czy procek będą zbyt duże straty na tej platformie i lepiej wybrać 6600gt?

Jaka karta będzie - nazwijmy to - graniczna dla ww. konfiguracji?

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ma sens kupać 6800gs mając ahtlona xp2000@2200 na nf2 czy procek będą zbyt duże straty na tej platformie i lepiej wybrać 6600gt?

Jaka karta będzie - nazwijmy to - graniczna dla ww. konfiguracji?

Chyba lepiej 7600GT kupic, jak juz cos kupowac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej 7600GT kupic, jak juz cos kupowac :D

I wsadzic karte w plyte przy pomocy mlotka :mur:

 

Co do pytanka to jesli masz tego radzia w podpisie to ja bym przeczekal i ciulal kase na nowa platfome :wink: Jezeli bardzo zalezy Ci na nowej grafie to bierz GS'a (6600GT nie ma sensu brac bo nie zauwazysz roznicy) ,ale wtedy dokup jeszcze z 0,5GB ramu :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

toolboy biednie to widze na tej platformie,szkoda ci kasy na 6600GT nie mowiac juz o GS, jak stac cie na GS to sprzedaj stare mobo i proca dolóż to z GS i za całość kup cos na NF4 najlepiej DFI NF4 Infinity na 939 + proca AMD64 3000Venice + jakas uzywana karte 6600 najlepiej gigabyte z turboforce za 300 zlotych i jakas kostke ramu z 512 mus,dobrze Ci radze uwież mi:)

Zanim wejdzie Engine 3 to uzbierasz na tego GS i pociupiesz,a jeśli nie uzbierasz to tak jest to lepsze wyjście ;)

Edytowane przez B_E_R_R_Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sie dowiedziałem ze jesli zaloze Accelero to moge zapomnieć o czyms konkretnym ta chipset bo sie poprostu nie zmiesci!!!Co proponujecie cichego i wydajnego na 6800GS???Cos o takiej konstrukcji ktora by nie zawadzała i nie przeszkadzała w założeniu czegoś na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ELLO!!Jestem nowy i pewnie zjeb bedzie...

 

...ja mam laickie pytanie- jak zmniejszyć szybkośc wiatraka w standardowym chłodzeniu na MSI 6800GS??- lekko irytuje :/

Na benchmarku powiedzieli w testach ,że udało im sie o 25% zmniejszyć i karta względnie cicha!!!

Najlepiej jakiś obrazkowy poradnik jakby ktoś mógł lub tak abym nie zdupczył sprzetu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciągasz i instalujesz sobie program pt.RivaTuner.Po włączeniu programu pokaze ci sie wszystko co jest dostepne w zakładce "Main" ktora jest podzielona na dwa okienka"Target adapter" oraz "Driver settings".W driver seetitngs jest taka mozliwosci "customize"-klikasz na nia i pojawia ci sie nowe zakładki.Wchodzisz w tedy w ta pierwsza"system setings" i teraz tylko wchodzisz w 2 zakładke o nazwie "Fan".Tam mozesz juz sobie ustawic predkosci.Pamietaj aby po zmianie odznaczyc i zaznaczyc ptaszka "Apply fan settings".Jak zmienisz pierwsza predkosc 2d z 53%na 30% to zobaczysz roznice :wink: .Ja mam ustawione 30%,53%,53%.

 

 

P.s moje pytanko w posie powyzej dalej aktualne

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Accelero to może Zalman VF700Cu ?...

 

jak dobrze pójdzie to na początku przyszłego tygodnia Accelero wyląduje na mojej karcie...przez chwilę się zastanawiałem czy nie brać z allegro ale z przesyłką wyszłoby coś koło 100zł...wolałem poczekać na oficjalną premierę...

 

edit...

 

premierę którą znowu przenieśli ?...dopiero zauważyłem że na cooling.pl przewidywany termin dostawy to 24 marca...<_<

Edytowane przez raven_88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX Pentagram Freezone XC-70 CU i wszystko chula,Pentagram jest tańszy,a z tego co wiem nawet wydajnieszy od zalmana,co prawda mała różnica ale zawsze :P

 

raven_88 Tu masz tego Arctic Cooling Accelero X1,taniej :)

Edytowane przez B_E_R_R_Y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Accelero to może Zalman VF700Cu ?...

 

jak dobrze pójdzie to na początku przyszłego tygodnia Accelero wyląduje na mojej karcie...przez chwilę się zastanawiałem czy nie brać z allegro ale z przesyłką wyszłoby coś koło 100zł...wolałem poczekać na oficjalną premierę...

 

edit...

 

premierę którą znowu przenieśli ?...dopiero zauważyłem że na cooling.pl przewidywany termin dostawy to 24 marca...<_<

w arche kupisz za 73zł i są dostępne , tylko nie wiem czy jest sens kupować to chłodzenie jak wypadło gorzej niż nv5 rev. 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w arche kupisz za 73zł i są dostępne , tylko nie wiem czy jest sens kupować to chłodzenie jak wypadło gorzej niż nv5 rev. 3

ono jest gorsze....chciazby ze karta na ktorej je widzialem ma wyzsze o 5, 6 stopni temp. (sprzet identyczny jak w moim sigu za wyjatkiem ramu i podobnie buda wentylowana)...poza tym cisza juz nie ta sama co u mnie...fakt faktem wyglad jakby ladniejsze, bajerniejszy ale czy ktos to zobaczy jak karta w budzie jest? B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ono jest gorsze....chciazby ze karta na ktorej je widzialem ma wyzsze o 5, 6 stopni temp. (sprzet identyczny jak w moim sigu za wyjatkiem ramu i podobnie buda wentylowana)...poza tym cisza juz nie ta sama co u mnie...fakt faktem wyglad jakby ladniejsze, bajerniejszy ale czy ktos to zobaczy jak karta w budzie jest? B)

 

 

No właśnie.Szkoda mi troche wydawać pieniądze na cos co jest o klase nizsze niz Accelero tylko dlatego bo mi na chipset sie nic nie zmiesci.Wezme chyba Accelero a pozniej sie bede martwil co tam wsadzić :wink:Moim

 

Moim priorytetem jest przede wszystkim ciszaa i może o/c w granicach 510/1200. Vmode narazie odpada poniewaz jestem jeszce zielony w temacie.Tak naprawde niema zbyt duzego wyboru wśród cichego i wydajnego chłodzenia.Zrobie chyba tak ze założe Accelero a pozniej bede sie martwił o chłodzenie NB bo tak to chyba do niczego nie dojde.Tylko zeby sie to nie skąńczyło borgiem za 200zł :mad:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Moim priorytetem jest "..." o/c w granicach 510/1200.

Spoko tylko takie OC to jest na mojej grafie na razie max :blink:, a przeganiam sobie spokojnie inne wyżej taktowane grafy, procki itp B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie.Szkoda mi troche wydawać pieniądze na cos co jest o klase nizsze niz Accelero tylko dlatego

tak dla scislosci: Accelero jest gorsze nv5 rev. 3 nie duzo ale gorsze...a co do nv5 rev. 3 to (zanaczam ze mam wersje GS-a na AGP 350/1000 a ta sie gorzej kreci...) mam to chlodzenie i mialem olbrzymie klopoty z temperaturami, ale teraz kiedy zrobilem zabiegi: 120 nisko obrotowy wentyl tyl, to samo z przodu, pod karta wyciagowy, bok obudowy nadmuchowy 80, polerka miedzi radiatora, do tego arctic silver 5 i temperatury ma takie: 48 stopni spoczynek, 64-65 stopni stres na podkreconej karcie 440/1100 (stres znaczy 2 godziny grania w FEAR ew. 10 razy zapetlony 3 dmark 05) i wszystko w danym temacie. Accelero widzialem jak chodzi u kumpla co ma niemal identyczny sprzet jak ja o czym pisalem pare postow wyzej i jest to zadna rewelka...malo tego temp ma wyzsze o te pare stopni tylko wyglad ladniejszy...i jeszcze nie napisalem najwazniejszego: mam cisze. Edytowane przez k@cper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak dla scislosci: Accelero jest gorsze nv5 rev. 3 nie duzo ale gorsze...a co do nv5 rev. 3 to (zanaczam ze mam wersje GS-a na AGP 350/1000 a ta sie gorzej kreci...) mam to chlodzenie i mialem olbrzymie klopoty z temperaturami, ale teraz kiedy zrobilem zabiegi: 120 nisko obrotowy wentyl tyl, to samo z przodu, pod karta wyciagowy, bok obudowy nadmuchowy 80, polerka miedzi radiatora, do tego arctic silver 5 i temperatury ma takie: 48 stopni spoczynek, 64-65 stopni stres na podkreconej karcie 440/1100 (stres znaczy 2 godziny grania w FEAR ew. 10 razy zapetlony 3 dmark 05) i wszystko w danym temacie. Accelero widzialem jak chodzi u kumpla co ma niemal identyczny sprzet jak ja o czym pisalem pare postow wyzej i jest to zadna rewelka...malo tego temp ma wyzsze o te pare stopni tylko wyglad ladniejszy...i jeszcze nie napisalem najwazniejszego: mam cisze.

 

 

Podaj mi linka do testu w ktorym Accelero jest gorsze od nv5 rev3 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj orba to pogadamy

O mnie mowa?

1. screen z orba z 3 miejsce w kat. do 2.6GHz :-P do 2.7GHz jestem 4 <_< http://img47.imageshack.us/my.php?image=35so2.jpg

2. link orb http://service.futuremark.com/compare?2k1=8915733

3. screen post-134352-1142623268_thumb.jpg

Więcej dokumentów nie mam, chyba, że chcesz/cie pliczek z 3d marka :-P

EDIT:

To co kiedy pogadamy :P

Edytowane przez adamm_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi linka do testu w ktorym Accelero jest gorsze od nv5 rev3 :blink:

nie bede ci dawal zadnych linkow do testow bo napisalem to na podstawie tego co widzialem...a jak Ty patrzysz na testy to powodzenia :lol2: testy jedno praktyka drugie...i tak na marginesie stawiasz na cisze ? ok to spraw sobie WC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gdy zakupiłem nowy komputer (3-4 tyg. temu), po zainstalowaniu systemu i całego softu, zapuściłem benchmarki i oto wyniki:

 

- 3dmark2003 wynik bez podkrecania i na standardowych ustawieniach w programie wyniósł 11013 punktów.

- 3dmark2005 wynik bez podkrecania i na standardowych ustawieniach w programie wyniósł 4987 punktów.

 

Natomiast teraz w 3dmark2005 na tych samych ustawieniach wynosi 2332 punktów !!! (zrzut ekranu w załączniku)

 

Jeśli to pomoże to w 3dmark2003 osiągałem aktualnie około 10000 punktów czyli spadek wynosi około 10% natomiast w 3dmark2005 to ponad 50%!!!

 

Moje działania:

 

Zmieniałem sterowniki karty graficznej począwszy od tych standardowych na których osiągnąłem prawie 5000punktów do najnowszych, reinstalowałem directx9.0c, reinstalowałem stery do płyty głównej, w koncu przeszukałem dysk spy-botem, adwarem, avastem i wkoncu wyrzucilem jakiegos robaka wiec postanowiłem zainstalować od nowa windows xp po wczesniejszym formacie - no i nic !!! to samo , 3dmark2005 v1.2 czy w demo czy w pełnej wersji pokazuje wynik około 2300 punktów, komputer oddałem do serwisu tam go sprawdzili i żadnego problemu nie wykryli (mały rymek;)). W grach szczególnie w AOE3 zauważyłem problem ze skakaniem obrazu, a nie miałem tego wczesniej, to samo w farcry, gdzie indziej nie sprawdzałem bo odechciało mi sie grać :((( POMOCY !!! Nie wiem czy to grafika cos szwankuje, czy płyta główna czy może procek.

 

PROSZĘ O POMOC !!!

 

 

Mój sprzęt to:

 

AMD Athlon 64 3700+, płyta Biostar NF4ST-A9 (posiada wejscie AGX i PCI-E), MSI GF6800gs 256MB, DDR 1GB single channel 400mhz, dysk 200GB Maxtor, zasilacz WIN POWER 400Wat

post-136739-1142624895_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi linka do testu w ktorym Accelero jest gorsze od nv5 rev3 :blink:

2024182[/snapback]

O mnie mowa?

1. screen z orba z 3 miejsce w kat. do 2.6GHz :-P do 2.7GHz jestem 4 <_< http://img47.imageshack.us/my.php?image=35so2.jpg

2. link orb http://service.futuremark.com/compare?2k1=8915733

3. screen post-134352-1142623268_thumb.jpg

Więcej dokumentów nie mam, chyba, że chcesz/cie pliczek z 3d marka :-P

EDIT:

To co kiedy pogadamy :P

to ty jeszcze zapuszczasz tego starego marka , myślałem że masz na myśli chociażby 2003 i 2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i wszystko jasne....chociaz ja nadal nie patrze na testy, ale skoro tak to cos musi w tym byc, ja sadze tak: Accelero to nowy produkt, nowy czesto gesto nie znaczy lepszy a bardzo czesto znaczy drozszy...fakt faktem wyglad bajerny ale to chyba nie o to chodzi nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do Was - w sprawie przesiadki z mojego GS'a na Sapphire X1800XT. Co o tym sadzicie ?

 

Przepraszam za OT i za lamerskie pytanie - ale chce poznac Wasze zdanie :)

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ty jeszcze zapuszczasz tego starego marka , myślałem że masz na myśli chociażby 2003 i 2005

Stary ale fajny :-P, a 2k3 i 2k5 nie mam pro wersji i dluga trwaja testy a krasc nie chce, bo to moje ulubine "gry"- chodzi ogolnie o 3d marki B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy za jaka cene :? Mowisz oczywiscie o wersji z 512MB vram... Jezeli tak to raczej bym lykal radzia ,albo 7900GT jezeli cena porownywalna :) pozdro

Oczywiscie ze 512 :) Co do ceny to powiem ze bardzo atrakcyjna. Poza tym karta - selekcja. Bardzo ladnie sie kreci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JejoX* podziekował!! jedno pytanko do tego a jak bedzie sie nagrzewała sie w tym trybie.to sama podniesie szybkośc wiatraka?? raczej w 2 D tylko lookam www i gram w pasjansa!!

Edytowane przez Tusiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...