Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

raczej z tego że miedź dłużej niż alu magazynuje ciepło xD

Zalecam przeczytać artykuł i nie mącić w głowach mniej doświadczonym użytkownikom o trzymaniach, magazynowaniach ciepła przez Cu :mur: :mur: :mur:

 

http://www.overclockers.com/articles223/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale na forum zawsze sie mówiło że miedź szybciej odbiera ciepło lecz dłużej je magazynuje/rozprasza w alu jest na odwrót, ja nie napisałem że alu szybciej odbiera ciepło....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko, ale na forum zawsze sie mówiło że miedź szybciej odbiera ciepło lecz dłużej je magazynuje/rozprasza w alu jest na odwrót, ja nie napisałem że alu szybciej odbiera ciepło....

W takim razie wybaczam i polecam tamten tekst innym wątpiącym.

 

Ja nic nie pisałem, że pisałeś o szybszym odbiorze ciepła przez aluminium, bo istotnie nic o tym nie pisałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie!!!!luzzz,

 

Ja nie jestem początkujący użytkownik :lol2: Doskonale wiem o zaletach i wadach alu i cu <_<W tym temacie jestem od dawna :lol2: . Jest tyle teorii na ten temat że najlepiej wybrać" po swojemu" :lol2:

 

Biore Zalmana :wink:

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biore Zalmana icon_wink3.gif

Noi fajnie, to napisz potem jak tempy wypadają w porównaniu do asusowego wyjca, będe miał porównanie, bo na DFI standardowo też jest taki dziwny wynalazek :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dfi infinity ultra ii m2/g i chipset chlodze Zalman'em ZM-NBF47 z tym ze ten wachlarzyk jest rownolegle do podstawy obudowy/podlogi a nie prostopadle bo tak to by mi grafa nie weszla ;)(79gs) ale zakrywa caly mostek polnocny ;) tylko skrocilem nozke jedna , przy stronie co sie do radiatora przykreca i wywiercilem otworek troche dalej ;) mam obudowe sunbeam quarterback i sa dwa wiatraczki w srodku ('core fan') i sie tak zlozylo, ze bedzie wial na radiatorek :) .... ale jaka temperatura jest nie moge podac , bo brakuje mi jeszczek jednego 'elementu' :)

 

jak odpale juz komputerek to podam ile stopni jest na 'czipsie'

Edytowane przez dance4me

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<<<<< dance4me

 

Moglbys moze jakies foty swojego rozwiazania wstawic ?

 

EDIT:

 

A co myslicie o tym Zalmanie ? http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1624 Wyglada na takiego, co by sie dal powyginac w miare latwo. Wie ktos jak z "chybotaniem" na boki ? Zeby nie uwalic rdzenia :/ No i jak sie ma do Pentagrama CU, bo cena podobna. Tylko w sumie to z tego co wyczytalem, to jak Pentagram, to wtedy grafa tylko w dolny slot, a to mnie nie uzadza, bo musze miec PCI wolne, a na grafie mam duze chlodzenie :/ Jak wyglada ten Zalman w porownaniu do tego za 15zl, warto dorzucic kasy ? Bedzie latwiej zamontowac ? Co o tym wszystkim myslicie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

<<<<< dance4me

 

Moglbys moze jakies foty swojego rozwiazania wstawic ?

 

EDIT:

 

A co myslicie o tym Zalmanie ? 2524918[/snapback]

Noi fajnie, to napisz potem jak tempy wypadają w porównaniu do asusowego wyjca, będe miał porównanie, bo na DFI standardowo też jest taki dziwny wynalazek :wink:

Kurde sie wacham sie. :lol: Chyba jednak pentek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powyginac sie da.Pewno sie chybota ale rdzeia nie "uwali" :wink: .Pentagram waży 2x więcej i jest z miedzi.Z Zalmanem i tak pewno w dolny slot.Montuje sie identycznie co starego smerfa :wink: Warto dorzucić.Myśle ze warto. :wink:

Zaraz, zaraz :) Krotka pilka z mojej strony. Musze miec PCI wolne, wiec grafe wkladam w pierwszy slot. Ktore chlodzenie brac w takiej sytuacji, aby bylo jak najmniej zabawy, a wszystko gralo jak trzeba.

 

1) Zalman z Angeli podany wyzej

2) Zalman za 15zl (modelu nie pamietam), ten popularny

3) Pentagram Cu

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz :) Krotka pilka z mojej strony. Musze miec PCI wolne, wiec grafe wkladam w pierwszy slot. Ktore chlodzenie brac w takiej sytuacji, aby bylo jak najmniej zabawy, a wszystko gralo jak trzeba.

 

1) Zalman z Angeli podany wyzej

2) Zalman za 15zl (modelu nie pamietam), ten popularny

3) Pentagram Cu

 

:)

Z zalmanem NBF47 mogą być kłopoty.Nie wiem jak bardzo długa masz karte graficzną, ale jeżeli jest na całej długości chipsetu to ten Zalman może sprawiać trochę kłopotów.

 

Stary smerf w przypadku długiej karty graficznej wymaga tez trochę kombinacji z wyginaniem finów.Moim zdaniem traci sie troche na wydajności.Druga sprawa to ze sam zalman to jednak troszkę za mało.

 

Pentagrama nie zamontujesz z grafika w górnym slocie.

 

To jest odpowiedz na twój problem.

 

http://www.allegro.pl/item171313022__akasa...a_chipset_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie mam Glaxy 7300GT, wiec nie ma problemu, bo ona jest bardzo krotka, ale wiesz jak jest. Nie wiadomo co mi wpadnie pozniej. Co do tej Akasy, to troche lipa, bo nie ja mam korbe na punkcie ciszy i musze miec sam radiator, ewentualnie zamontuje jakiegos Arctica 80mm, ale w zyciu takiego malego gowna nie dam do kompa, za duzo juz podobnych mialem :) Kurde sam nie wiem, dzisiaj jade po plyte, pobawie sie w weekend i w poniedzialek zobacze co wezme. Moze jeszcze ktos sie wypowie i rozwieje wszelkie watpliwosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bierz niebieskiego zwykłego Zalmana, a na wydajności sie raczej nic nie traci, bo wyginasz tylko finy a nie ,,urywasz,, więc wydajność pozostaje taka sama, a jeżeli sie mylę to gdzieś była fotka w tym temacie jak wygiąć finy aby nie zakłócić ,,równowagi,, radiatora :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak mowicie, ze lepszy zwykly, to moze lykne zwyklego, ale kurde jak tak patrze na ta fote

 

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1624 - to wyglada to dosyc "przyjaznie". Wywalam ze 3 srodkowe blaszki i grafa by weszla bez problemu. Co o tym myslicie ?

 

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...p;id_towaru=988 - a jak sie ma ten do tego podobnego, tylko niebieskiego ? Moze na tym nie trzeba nic przycinac ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak mowicie, ze lepszy zwykly, to moze lykne zwyklego, ale kurde jak tak patrze na ta fote

 

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...;id_towaru=1624 - to wyglada to dosyc "przyjaznie". Wywalam ze 3 srodkowe blaszki i grafa by weszla bez problemu. Co o tym myslicie ?

 

http://angela.pl/index.php?action=TowarPok...p;id_towaru=988 - a jak sie ma ten do tego podobnego, tylko niebieskiego ? Moze na tym nie trzeba nic przycinac ?

Pomysł jest oczywiście wykonalny.Tylko czym chcesz wyciąc te blaszki?

 

Dołączona grafika

 

a tak w ogóle to stary zalman nie jest taki dużo gorszy od nowego:

http://www.silenthardware.de/reviews/misc/...isse/index.html

 

Różnica 3g i 3*C na korzyść nowego.Czy te 3*C są warte tych 30zł??

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3C to mi akurat wisi i powiewa :) Poprostu zalezy mi na tym, aby jak najmniej kombinowac z chlodzeniem, a jak zobaczylem tego "kwiatka" z Zalmana to sie poprostu przerazilem :/

 

Zaczyna mi chodzic po glowie niecny plan przerobienia Freezera :) Mozna dostac uzywke za 30zl, a byloby bajer. Tylko z czasem slabo stoje :/

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 3C to mi akurat wisi i powiewa :) Poprostu zalezy mi na tym, aby jak najmniej kombinowac z chlodzeniem, a jak zobaczylem tego "kwiatka" z Zalmana to sie poprostu przerazilem :/

 

Zaczyna mi chodzic po glowie niecny plan przerobienia Freezera :) Mozna dostac uzywke za 30zl, a byloby bajer. Tylko z czasem slabo stoje :/

 

No ja przyznam sie bez bicia, że nie wiem jak by wyciąc te listki.A to raczej musi byc ucięte przy samej podstawie.Najlepiej to powyginac- ale czy dadza sie na tyle wygiąć co trzeba?

 

Freezer?No fajne ale troche trzeba sie przy tym troche bawić.Troszke przesadzone.I ciężko za te 30zł dostać.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://img114.imageshack.us/img114/1245/pict77993ij.jpg - a jak "wagowo" wyglada takie rozwiazanie ? Jak sie trzyma na zapinkach z Zalmana ? Nie chybocze sie ? Bo sporawe to jest jak widze.

Mam na chacie tez kilka starych PentiumII z takimi duzymi, czarnymi radiatorami, moze cos z tego pomysle. Ale to chyba jutro, bo dzisiaj juz po tym calym tygodniu nie zyje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jaki jest sens pieprzenia się z kupnem i przeróbką freezera. Przecież jest TR Hr-5 SLI. Jak wydasz ok 35 (minimum) na Freezera + 10 za transport to różnica cenowa wocec Thermalrighta mocno topnieje. Do tego robienie sobie jednak dłuższej roboty i ostatecznie jakość wykonania przerobionego freezera i tak powalać nie bedzie i potrzebne zapinki (szukanie lub kupowanie) ehh. No chyba, że ktoś ma duzo czasu, chęci i lubi ciąć radiatory, ale to raczej nieliczni. Do tego Odchudzony freezer będzie cieższy i kołeczki mogą dać za słaby docisk.

Na moje to za duzo rzeźbienia, a koszt niewiele nizszy :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, na tego Fryzjera nie mam wlasnie czasu, a szkoda, bo podoba mi sie ten pomysl. Ale chodzi mi po glowie caly czas ten radiator z Pentium II.

 

Mam na chacie dwa takie procki (kiedys za kilka zl kupilem) http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...72324/170723242 , tylko na moich te radiatory nie sa podzielowne na takie jakby 3 czesci, tylko jest jedna duza. W sumie to wystarczy wywiercic dwa otwory, wyciac odpowiedni kawalek i juz jest bajer chlodzenie. Tylko narazie nie umiem go oderwac od procesora :) Na jakies kolki go przymocowali, czy co to kur... jest.

No i jeszcze zobaczylem cos takiego i zastanawiam sie, czy moze nie sprobowac. http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...96018/169960180 - jak widzicie radiator jest dosyc niski, ale i dosyc spory. Wiec moze by przypasowal bez zadnego ciecia ? Co myslicie ?

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, na tego Fryzjera nie mam wlasnie czasu, a szkoda, bo podoba mi sie ten pomysl. Ale chodzi mi po glowie caly czas ten radiator z Pentium II.

 

Mam na chacie dwa takie procki (kiedys za kilka zl kupilem) http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...72324/170723242 , tylko na moich te radiatory nie sa podzielowne na takie jakby 3 czesci, tylko jest jedna duza. W sumie to wystarczy wywiercic dwa otwory, wyciac odpowiedni kawalek i juz jest bajer chlodzenie. Tylko narazie nie umiem go oderwac od procesora :) Na jakies kolki go przymocowali, czy co to kur... jest.

No i jeszcze zobaczylem cos takiego i zastanawiam sie, czy moze nie sprobowac. http://photos.allegro.pl/photos/oryginal/1...96018/169960180 - jak widzicie radiator jest dosyc niski, ale i dosyc spory. Wiec moze by przypasowal bez zadnego ciecia ? Co myslicie ?

Jak tak spoglądam na te radiatory to wydaje mi sie ze juz posuwasz sie w tym wszystkim za daleko. Tez chwile temu kombinowałem z mostkiem i dałem sobie spokoj. I tak dojdziesz do wniosku że założysz zalmana albo jakieś DEDYKOWANE radiatory na NB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega prawi, lepiej odrazu kupic hr. Fryzjera pro pamietam kupilem nabawilem sie sporo .... a wygladalo to to jak kupa.

Wsadzilem do kompa i sie okazalo ze ten pro nie wchodzil mi do kompa :D co zrobic taka plyta:D

+ tego byl taki ze sie dowiedzialem co jest w srodku rurek frezera pro :P bo go przy sprzataniu pokoju nadepnolem i polamalem ...:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po wymianie grafiki z 7800GT na 8800 temp nf4 poszła w górę, a mam miedzianego Tt z GF4. Karta zasłoniła prawie cały wiatraczek i nie ma skąd zaciągać wiatru. Dałem nawet dodatkowy nawiew ale niewiele to pomogło, w idle 45st :mur: a przed zmianą tyle miałem w stresie

Chyba będe musiał poważnie pomyśleć nad HR-05 SLI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaką pastę najlepiej użyć przy zmianie chłodzenia na nf4?arctic ceramique? (powinna nie przewodzić prądu?)

tak, najlepsza jest ceramigue, zero ryzyka i jako pasta calkiem dobre wlasciwosci ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile starcza opakowanie 2,7 g? potrzebuje "przesmarować" chipset nf4, gpu i cpu...

Napewno wystarczy na to co podałeś i jeszcze zostanie, trzeba nałożyć cienką warstwę bo jak napaćkasz za dużo to się zrobi niezły izolator z tej pasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak rozkminił ktoś to odginanie listków w Zalmanie NBF47?? Chętnie wziąłbym HR-05 SLI ale 89zł to sporo kasy, chociaż potem automatycznie wartość płyty rośnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ile starcza opakowanie 2,7 g? potrzebuje "przesmarować" chipset nf4, gpu i cpu...

starcza na ponad 10 smarowań, cos ok 15

Napewno wystarczy na to co podałeś i jeszcze zostanie, trzeba nałożyć cienką warstwę bo jak napaćkasz za dużo to się zrobi niezły izolator z tej pasty

Generalnie na procek ziarnko ryżu, na gpu mniej (2/3 ziarnka), a na nforce jeszscze mniej (1/3 ziarnka czyli kropka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Musze zmienić chłodzenie na swojej DFI, bo to standardowe już zaczyna szaleć. Ale potrzebne jest mi coś niskiego, najlepiej nie wyższe od tego standardowego. Zalmany NF47 albo Penty Nb40 odpadają od razu. Zastanawiam się nad jakimś Titanem np. takie coś:

 

http://www.titan-cd.com/eng/vga/cuv2abrhs.htm

 

Co o tym sądzicie ? Jeśli to zły wybór to poradźcie coś lepszego.

pozdro,

hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...