Skocz do zawartości
X800

Alternatywa Chłodzenia Dfi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niebieskiego zalmanika na paście OCZ5 , mały nawiew z boku. Temperaturka zazwyczaj oscyluje w granicach 40-42*.

A te 60* to coś sporawo mi się wydaje. Oczywiście wytrzyma znacznie większe temperaturki , ale zrób coś z tym.Może słaba wentylacja budy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam niebieskiego zalmanika na paście OCZ5 , mały nawiew z boku. Temperaturka zazwyczaj oscyluje w granicach 40-42*.

A te 60* to coś sporawo mi się wydaje. Oczywiście wytrzyma znacznie większe temperaturki , ale zrób coś z tym.Może słaba wentylacja budy?

wentylacja jest superowa, niema co narzekać. W IDLE wentyl ma 56stopni 57 stopni!!!

a w stresie 59-61stopni, płyta ma tydzień około.

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylacja jest superowa, niema co narzekać. W IDLE wentyl ma 56stopni 57 stopni!!!

a w stresie 59-61stopni, płyta ma tydzień około.

Możliwe, że to wina tego żółtego gluta co pod wyjcem siedzi. U mnie była dosyć gruba warstwa tego dziadostwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie panikujcie tak z ta temperatura z drugiej strony - uklad spokojnie wytrzyma 75 stopni, wiec 60 ma jeszcze zapas ;)

 

Poza tym dla mnie jest oczywiste, ze nie ingerujac w chlodzenie plyta bedzie dzialac jak trzeba (zakladajac brak OC, choc jego wplywu na temperature chipsetu nie badalem) - w przeciwnym wypadku bylaby bublem, nadajacym sie tylko do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym dla mnie jest oczywiste, ze nie ingerujac w chlodzenie plyta bedzie dzialac jak trzeba (zakladajac brak OC, choc jego wplywu na temperature chipsetu nie badalem) - w przeciwnym wypadku bylaby bublem, nadajacym sie tylko do wymiany.

He he, DFI i brak OC? :legal:

Internet mówi że przy temperaturze powyżej 60* DFI nie zawsze zachowuje swoje właściwości, więc lepiej trzymać się poniżej tej temperatury, a najlepiej mieć zapas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. COś ten temat zanika widze>>

posiadam DFI NF4 SLI, pod AM2, i czasem tempy dziwnie się zachowują(everest) czasem jest 28stopni, a czasem coś koło 56stopni. Czy coś z czujnikiem?

A tak wogóle to jaki by byl najlepszy radiator , najlepiej bez przeróbki, posiadam galaxy zalman 7600gs, a i czy jak zmieniam radiator to płyta traci gwarancje????

HEJ

Edytowane przez quattro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu się dziwić że zanika. ZWszystko już chyba zostało powiedziane. Jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że do Twojej konfiguracji nie będzie wymagany mod na niesiedkim Zalmanie (tak jak u mnie w sigu. Wystarczy delikatnie odchylić 2 finy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu się dziwić że zanika. ZWszystko już chyba zostało powiedziane. Jakbyś trochę poczytał to byś wiedział że do Twojej konfiguracji nie będzie wymagany mod na niesiedkim Zalmanie (tak jak u mnie w sigu. Wystarczy delikatnie odchylić 2 finy.

czyli jefdnak trzeba lekko modyfikować, ale OK.

a czy płyta traci gwarancję jak założe inny radiator???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

a czy płyta traci gwarancję jak założe inny radiator???

Tak, ale jeżeli płyta sie uszkodzi zakładasz standardowe chłodzenie i po sprawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ufff.

całość przeczytałem (malutkie mijaki tylko robiłem)

U mnie temp 61*C !!!

Budę mam Chiefteca bez dodatkowych wentylatorów.

Zdecydowałem się ,że kupię Zalmana ZM-NB47J.

Sam składałem kompa. Sam nakładałem na procesor "problematyczną" pastę Collaboratory LP. Wcześniej poczytałem trochę na forum jak to się robi i udało się.

Teraz chciałem poczytać jak wymienić ten wiatrak na chipsecie na w/w zalmana , jakiś FAQ i nic !

Boję się ,że jak odkręcę ten firmowy wiatraczek , to jakieś niespodzianki mogą mnie czekać ...(?). Jak to wogóle wygląda pod spodem , czy jest czymś "przykryte" itp.

Pomóżcie , Ci którzy to robili i Napiszcie na co uważać , co usówać , ile nakładać itp.

Dzięki

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod spodem jest twardy żółty glut.

Powinno odejść bez problemu. Siedzi na zatrzaskach. Niespodzianek raczej nie ma się co spodziewać. Trzeba być po prostu ostrożnym jak zwykle gdy się w kompie grzebie.

Tylko przypadkiem Collaboratory LP nie daj pod tego zalmana. Cienko pasty na radiator i czipset i gitara :gitarzysta:

Aaaaa.... I nie zapomij, że bez dodatkowych wentli komp ci się usmaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temp 61*C !!!

Budę mam Chiefteca bez dodatkowych wentylatorów.

Zdecydowałem się ,że kupię Zalmana ZM-NB47J.

Sam składałem kompa. Sam nakładałem na procesor "problematyczną" pastę Collaboratory LP. Wcześniej poczytałem trochę na forum jak to się robi i udało się.

Teraz chciałem poczytać jak wymienić ten wiatrak na chipsecie na w/w zalmana , jakiś FAQ i nic !

Boję się ,że jak odkręcę ten firmowy wiatraczek , to jakieś niespodzianki mogą mnie czekać ...(?). Jak to wogóle wygląda pod spodem , czy jest czymś "przykryte" itp.

Pomóżcie , Ci którzy to robili i Napiszcie na co uważać , co usówać , ile nakładać itp.

Dzięki

Bez żadnego przeciągu w budzie ten zalman może nie spełniać swojej funkcji, chłodzenie pasywne jest dobre jeśli jest choć minimalny ruch powietrza, nie zdziw się jak po założeniu tego zalmana dalej będziesz miał taką samą temperaturę. Załóż przynajmniej jeden a najlepiej dwa wiatraki na tył obudowy puszczając je nawet na najmniejsze obroty a efektem będzie nawet kilkanaście stopni mniej tam gdzie są radiatory.

Możesz najtańszym kosztem poprostu doprowadzić do porządku Twój wentylatorek. Można go przeczyścić, przedmuchać i na spodzie jest bardzo nieprzyjemny różowawy glut o którym pisze WormBoy, jego zeskrobanie i nałożenie przyzwoitej pasty jak np. AC Creamique lub Silver5 da efekty, jestem prawie pewien że taki zabieg obniży temp. o nawet 10 stopni.

Wielu użytkowników tak robi, jeszcze obniżają obroty wiatraczka i mają po mniej jak 50*C oraz ciszę na standardowym chłodzeniu.

Edytowane przez mookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

no , no z CLP to wiem , jakoś z aluminium to sie nie lubi :wink:

tego gluta , to rozumiem najlepiej jakimś nożykiem potraktować , twardy on czy miękki , czy może jakimś rozpuszczalnikiem ?

a co do wentli , to właśnie muszę temat "rozwinąć" i znowu popytać , bo ja nawet tak naprawdę to specjalnie nie wiem czy one mają wdmuchiwać , czy wyciągać powietrze (?) . Ale to już sprawa nie na ten temat. :wink:

BTW. ...bo znowu ostrzeżenie dostanę :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki

tego gluta , to rozumiem najlepiej jakimś nożykiem potraktować , twardy on czy miękki , czy może jakimś rozpuszczalnikiem ?

Absolutnie nie tykaj nożykiem żadnego radiatora, bo go porysujesz. W dziale o chłodzeniu masz temat czym czyścić gluty na radiatorach. Najprościej rozpuszczalnik/spirytus/zmywacz do paznokci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ,że tam jest o glutach na procesorach , tak czy inaczej : zmywaczem do paznokci dam radę ?

Kwestia usuwania starego 'gluta' z chipsetu była poruszana juz wielokrotnie. Na chipsecie jest taki 'czerwony' plaster, bierzesz patyczek do uszu, nasaczasz w zmywaczu do paznokci i traktuje tym gluta, po minucie zabawy nie ma śladu. Na dole strony masz szukajke tematową która szuka wybranych haseł tylko w tym temacie. Skorzystaj z niej, a znajdziesz wszystkie potrzebne Ci informacje. Mozesz spojrzeć równiez do tematu o Twojej płycie głównej, z tego co pamietam to tam też są rózne ciekawe rzeczy ;) Aha, temperatura 61c NIE JEST jakąś zabójczą temperaturą dla tego chipsetu, można pracować spokojnie przy temperaturze 75c i nic nie ma prawa się stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do zmywania to zgdze się o ile ten zmywacz zawiera aceton... możesz użyć spirytusu, wydaje mi się że jednak najlepszy jest alkohol izopropylowy, sam tym zmywałem i rozpuszcza każdy syf.

 

 

 

na youtube był filmik jak wymienić wyjca na inny radiator poszukaj to znajdziesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...