Skocz do zawartości
TTET

Rozłaczanie Sie Neostrady

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nieszczesnym posiadaczem starej neostrady 512 ( teraz mi pokazuje ze 7xx cos :P). Jak gram lub przegladam strony to musi mi rozlaczyc, dzwonilem do telekompromitacji ale oni jak zwykle zadaja denne pytania w stylu "a jaki pan ma system itd" i nic nie robia w tym kierunku. Mój kolega ma router i nie rozlacza mu (podkreslam ze moj kolega kupil router aby mu nie rozlaczalo). Ma jakis pewnie badziewny (bo malo zaplacil :P), i mam pytanie macie jakies porady odnosnie tego problemu. A moze powinienem dla swietego spokoju kupic sobie ten router ??? Tylko jakiej firmy i jaki model ?? (musi miec modem ADSL). Za porady i pomoc, z gory dziekuje :)

 

 

P.S. Prosze o pomoc, juz nie mam sił :(

Edytowane przez TTET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSL

ADSL standart G.DMT

Transmit Rate 192 kbps | Receive Rate 768 kbps

CRC 0 | FEC 0

Margin 34 DB | Attenuation 22 DB

VID-CPE 28 | VID-CO 0

 

ATM

Transmitted Cells 28864 Cells | Received Cells 116123 Cells

VPI 0 | VCI 35

Delineation GOOD | HEC 0

 

Packet

Transmited 11169 Received 16043

Edytowane przez TTET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja Ci dam rade.Mam podobny problem.Mam Sagema F@st 800.Narazie wszystko chodzi u mnie ok.Sciagnałem najnowsze sterowniki do w/w modemu z OFICJALNEJ strony Sagema na dzien dzisiejszy w wersji 3.0.4!!!Odinstalowałem stare sterowniki i usunąłem również aplikacje Neostrada TP w całości.Zainstalowałem na nowo bez restartu kompa nowo ściągniete sterowniki (3.0.4) i ustanowione zostało tzw. przeze mnie "ręczne standardowe windowsowe połaczenie z internetem" w skrócie "RSWPZI" hehehe!:-P Teraz łącze sie bez pomocy aplikacji dostępowej TEPSY i narazie wszystko jest wporzadku!:-) Ciekawe na jak długo jestem jeszcze w fazie testów!:-P Spróbuj powodzenia!:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Takie sa jazdy z USB nic nie poradzisz! TP S.A. tez ma w tym swoją reke poniewaz kiedy chca Ci przyznac inny adres IP to rozlacza i nie polaczy automatycznie dopoki nie wyciagniesz wtyczki USB z modemu na 5 sekund i wlozyc ponownie.

Ja Ci radze kupic sobie modem / ruter z modemem (jezeli masz w domu mniej niz 5 komputerow) ADSL nie na usb tylko Ethernet (taki, do którego potrzebujemy karty sieciowej 10/100MBiT).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ale kazdemu predzej czy pozniej rozlacza to jest wina tepsy, ze maja crc na laczu, mozesz zadzwonic do nich i powiedziec, ze skladasz reklamacje i moze cos poprawia, ja tak zrobilem i mialem duzo nizsze pingi wiec mi pomoglo, ale wole DSLa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parametry lini ok.

Napisz ile masz aparatow telefonicznych i jak sa podlaczone mikrofiltry :)

 

Jeden telefon.

Telefon z mikrofiltrem + net = (oddzielnie) podlaczone do przejsciowki > przejsciowka podlaczona do glownego kabla telefonicznego.

 

Ale kazdemu predzej czy pozniej rozlacza to jest wina tepsy, ze maja crc na laczu, mozesz zadzwonic do nich i powiedziec, ze skladasz reklamacje i moze cos poprawia, ja tak zrobilem i mialem duzo nizsze pingi wiec mi pomoglo, ale wole DSLa.

Dzwonilem tysiac razy, ale nic nie robia w tym kierunku. Wczoraj facet powiedzial ze dzis nie powinno rozlaczac, zobacze czy mowil prawdę :]

Co do routera ethernet, co to jest ? czym sie to rozni ? czy to jest drogie rozwiazanie i skuteczne ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BarTweak

Ruter z modemem oraz switchem, czesto firewall (mozesz zamknac sobie porty, na ktorych nie jezdzisz oraz zablokowac dostep do danych stron) z wyjsciem ethernet ;] To jest najlepsze rozwiazanie aby rozwiazac wszelkie problemy z neo+. Raz postawisz i masz w d**** linux, windows itp. po prostu instalujesz sieciówke w systemie i masz neta.

Oczywiscie musisz tym debilom z TP S.A. powiedziec, ze sobie inny modem kupiles i ten stary winien jestes oddac albo zamienic na modem ethernet (są takie w placówkach TP S.A.) tylko, ze nie proponuja go gdy mowisz im, ze masz jeden komp w domu.

Nie wiem jak jest z krosowaniem linii pod ten modem (z tego co wiem to jest tylko kwestia wpiecia kabelka na centrali, jezeli sie myle to mnie poprawcie).

Edytowane przez BarTweak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie poradziłem z rozłączaniem neo przez: ściągnięcie nowych sterów do modemu/sagem/, ustawienie we właściwościach modemu na "bulk", oraz te opcje o oczędności portów usb. Nie chcąc zapeszać od 5 dni chodzi komp po 13h na dobę i nic się nie zdażyło.

pozdrawiam i życzę sukcesów!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...