Skocz do zawartości
nancy

Przy Instalacji Windowsa Xp, Wcięło Mi Gdzieś 30 Gb Z Dysku!

Rekomendowane odpowiedzi

Oto mój problem

Zakupiłam sobie nowiuśki dysk o pojemności 160 GB. Przy instalacji Windowsa XP, standardowo utworzyłam sobie dwie partycje, dysk C 30 GB i dysk D 130 GB. Instalacja przebiegła bez żadnych kłopotów i po całej zabawie Windows pięknie się odpalił. Szczęśliwa przystąpiłam do kolejnego etapu, czyli sformatowania dysku D. I tu również nie było problemów, do momentu kiedy już dla formalności sprawdziłam jaką pojemność mają moje stworzone dyski. Radość przeminęła kiedy okazało się, że dysk D zamiast 130 GB, ma tylko 100 GB. I moje pytanie. Gdzie podziało się te 30 GB? Nie mam zielonego pojęcia jak je odzyskać. Przewertowałam tony zapytań na forum i nie znalazłam odpowiedzi. Plis.... jeśli ktoś wie co powinnam zrobić, bardzo proszę o wskazówki. Będę wdzięczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys przegladnela dokladnie te tony zapisu to wiedzialabys ze do poprawnego rozpoznania dyskow wiekszych niz 130 GB potrzebny jest minimum Service Pack 1 a najlepiej 2.

Zainstaluj i problem z glowy. :)

Edytowane przez Nyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbys przegladnela dokladnie te tony zapisu to wiedzialabys ze do poprawnego rozpoznania dyskow wiekszych niz 130 GB potrzebny jest minimum Service Pack 1 a najlepiej 2.

Zainstaluj i problem z glowy. :)

No właśnie tak podejrzewałam, że problem prawdopodobnie tkwi w braku SP2 na moim kompie. Tylko, że aprops instalacji tego cudeńka zdania są tak podzielone... boję się że tylko sobie namieszam i w ogóle nie będę wiedziała co mam dalej robić. Tak czy inaczej dzięki za radę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ściągnęłam sobie Service Packa 2 i dodatkowo EnableBigLba i........ obawiam się Panowie, że bez Waszej pomocy nie dam rady. Ostatnia malutka prośba:) Możecie mi powiedzieć po kolei, krok po kroku co mam dalej z tym robić. Z góry wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po prostu zainstaluj

jezeli pojawia sie problemy i nie bedzie chcial sie zainstalowac, to daj znac - mam programik, ktory usuwa ta dolegliwosc ;)

OK wielkie dzięki:) Zaraz zabieram się do zabawy w instalację. Jak coś trzymam Ciebie za słowo.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...