Skocz do zawartości
raku16

Rekord Świata

Rekomendowane odpowiedzi

Nagranie 702 MB na płytę TDK 48X trwało 10 minut i 32 sekundy 8O,

przy prędkości nagrywania 40x.

Moja nagrywarka to LG 40x12x40x, i nie wiem czy to wina nośnika czy nagrywarki.

włącz DMA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja to mialem tydzien temu!!! tez na moim teacu plytke nagrywalo ok 10 min ( nie jestes rekordzista :) ). sprawdz czy masz wlaczone DMA na tej nagrywarce. ja nie bedzie sie dalo wlaczyc to zycze milego formatowania dysku.

ps. wgraj sobie win xp. jak dobrze go skonfigurujesz to jest coooool!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taki czas bo nagrywara rozpoznaje plyta jako kijowa i zwalnia choc ustawiona ma inna predkosc

dlatego wole sobie koopic 24x i sie cieszyc

albo lepeij czasem zwolnic nagrywanie z 40 do 24 i nawet moze byc szybciej mi moja 12x starcza pltyka ok 6 min zajebioza zdaza sie odlac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie. Ja mam LG 12x 8x 32x i wypalenie pełnej płytki trwa około 6:30min z zamknięciem płytki. Dla porównania z prędkością 43x nagranie trwa około 4min. Wiec już gołym okiem widać jak oszukują producenci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na mojej yamaszce nic sie nie nagrywa bo mi cd rom siadl i odczyt plyty (kopiowanie) odbywa sie z predkoscia 0.1x i spox

no i kurde przeinstaluje softa winde i moze bedzie dobrze jak nie to cd zmieniam

6x bo tyle max mi wypala ok 10-12 minut plyta sie wypala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram nim nagrywarka rozpedzi sie do 48 to juz sie plytka konczy :) Mi moja LG 8x wypala plytke 10 min,wiec szybszej nie potrzebuje..

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x 4 x 6x 8x 10 ... ...48x ........ i znowu zaczyna spadac nagrywarka jak gdyby musi sie rozpedzic ;ppppp

Niezupelnie... zaczyna mniej wiecej od polowy swojej maxymalnej predkosci (polowy predkosci odczytu, lub jesli ta polowa jest wieksza od max predkosci nagrywania to wtedy zaczyna i powinno nagrywac caly czas z max predkoscia nagrywania, co potwierdza np. nagranie plyty w 8x czy wolniej, u mnie caly czas idzie rowno). Dlaczego?

Plyta kreci sie ze stala predkoscia katowa, rosnie tylko predkosc liniowa, czyli faktyczna predkosc zapisu, a predkosc poczatkowa mozna latwo policzyc z zaleznosci tych dwoch predkosci.

V = w*R

V - pred. liniowa

w (omega) - pred. katowa

R - promien

Jesli wiec promien wzrosnie 2 razy to i predkosc liniowa wzrosnie dwa razy.

 

Plytka w najdalszym punkcie ma promien niecale 6cm, a przy samym srodku troche ponad 2cm, wiec max predkosc na poczatku plyty moze byc taka jaki jest stosunek promienia przy poczatku (srodku) plyty do promienia na zewnatrz plyty (wynika ze wzorq :D). Tak mniej wiecej ten stosunek wynosi:

2.3cm / 5.7cm = 0.4 co daje poczatkowa predkosc odczytu ~16x na nagrywarce o max. pred. odczytu 40x. To jest oczywiscie dla trybu CAV (Constant Angular Velocity - stala predkosc katowa). O reszcie trybow mozecie sobie poczytac tutaj bo mi sie juz wiecej nie chce pisac :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim LG 12x plytka nagrywa sie okolo 6 min. Nie mam z nia proglemow :)

jak to robisz? ja mam ta sama nagrywarke i trwa 7min. mozna uznac, ze to tez jest okolo 6, ale to troche naginanie rzeczywistosci... :lol:

Oczekuje wyjasnien... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim LG 12x plytka nagrywa sie okolo 6 min. Nie mam z nia proglemow :)

jak to robisz? ja mam ta sama nagrywarke i trwa 7min. mozna uznac, ze to tez jest okolo 6, ale to troche naginanie rzeczywistosci... :lol:
Jak to jak on to robi?? Przeciez to nie on nagrywa. :) Moje LG tez nagrywa ok.6 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim LG 12x plytka nagrywa sie okolo 6 min. Nie mam z nia proglemow :)

jak to robisz? ja mam ta sama nagrywarke i trwa 7min. mozna uznac, ze to tez jest okolo 6, ale to troche naginanie rzeczywistosci... :lol:
Jak to jak on to robi?? Przeciez to nie on nagrywa. :) Moje LG tez nagrywa ok.6 min.
mialem hp 4x i jedna plyta szla 20min. na lg 8x 10 min. na 12stce ok. 7. wychodzi liniowo, wiec chyba tak powinno byc.

z czego moze wynikac rozbieznosc mojego wyniku i waszych? mam wszystko dobrze ustawione. Co mam gorszy egzemplarz? o jakiej pojemnosci plyty mowimy? 8O zdenerwowalem, sie, sorki za upierdliwosc.

moze jeszcze w jakim programie? slyszalem, ze nero nie jest najszybszy. easy cd creator lepiej sobie radzi, jesli chodzi o predkosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...