Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wybierałem ostatnio nowy dysk do swojego kompa. Jako że wszyscy polecają dyski Samsunga argumentując że są ciche, chłodne i wydajne kupiłem wersje na ATA o pojemności 200GB. Po podpięciu do kompa spotkał mnie zawód...Dlaczego ??..

1.Dysk wcale nie jest cichy - po wyłączeniu wszystkich wiatraków (włącony tylko ten z zasilacza-bardzo cichy, normalnie nie słychać go) dysk słychać wyraźnie, jednak najgorsze jest to chrobotanie, chyba nawet głośniej niż w wcześneijszym Maxtorze 80GB.

2. Temperatura IDLE 34-37C, poprzedni Maxtor 30-34, dysk wyraźnie ciepły ale nie gorący

3.Wydajność (wg. HDTAch 3)

Averagre Read 47.6MB/s

Random Access 15.8ms

Burst Speed 90,7MB/s

Dysk oddałem do sklepu i jako że nie mieli na stanie tego modelu zwrócili mi kase. Stoje więc od nowa przed wyborem dysku. Zastanawiam sie nad kupnem jeszcze raz tego samsunga lub seagate 160gb serii 9. Co polecacie ?? Czy ten przypadek z moim samsungiem był jakiś jednorazowy czy zdarzało sie to wcześneij już komuś ??

 

//Edit: Wcześniejszy Samsung był na silniku Nideca który podobno jest cichszy :)

Edytowane przez chris1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam ten sam problem zakupiłem jakieś 2 dni temu tego Samsunga sp2004c i ani on cichy ani szybki myślałem że to przez kontroler ale zainstalowałem najnowsze sterowniki i dalej to samo dysk ciągle chrobocze nawet jak nic nie robi potrafi hałasować poprzedni Maxtor 80 Gb ATA 133 było słychać tylko podczas jakiegoś wysiłku a ten to całkowite przegięcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...