Skocz do zawartości
Akropol@oc

Czy To Wina Zasiłki?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich przeglądających. Mam takie pytanko do znawców. Niedawno nabyłem Radeona X800 GTO na AGP i karta bez podkręcania grzeje mi się miłosiernie zwłaszcza po paru godz. na sprzęcie P4 2,8GHz 1024RIMM na zasiłce FEEL-a 350W. Gdzieś na jakiej stronie znalazłem mnożnik napięć i na moim kompie o takich i takich specyfikacjach wyszło równe 350W. Czy to możliwe żeby karta (zwłaszcza płytka przy kostce napięciowej karty) grzała sie przez niedobór napięcia.

 

Czy konieczna jest wymiana zasiłki????????????? bo na celowniku w razie czego mam dwa zasilacze 420W Chieftec i 450W Aerocool. Czy to wina FEELa????

 

Za info w tej sprawie dzięki i pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem pełen współczucia dla twojego komputera ze musi znosić takie badziewie w roli zasilacza :cry:

a tak na serio to zasilacz jest do d... i wypadało by go wymienić, czy są problemy czy nie bo niedługo na pewno by były a żeby się dowiedzieć czy są teraz skombinuj miernik i pomierz nacięcia w dowolnej wtyczce molex (4 pin) i we wtyczce SATA kabelek pomarańczowy i czarny, podaj je

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie nazywa extremalny sport :D.

i wytlumacz pojecie 'grzeje sie' - podaj temp

 

ale to nie zmienia faktu ze zasilacz do wymiany jest

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam uklad tez sie moze grzac "sam z siebie". na 6800gs uklady zasilajace sa gorace. PITer pisal, ze jego x800gt sie sfajczyla przez temp ukladow zasilajacych. wiec moze warto je chlodzic. sam zasilacz nie jest taki zly a z nowych w podobnej cenie nie ma chyba nic lepszego, bo modecom 350gtf jest juz nie do dostania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wymienie na pewno B) ale co chwila sledzę aukcje i latam po sklepach internetowych porównując je czy warto i w tym wszystkim już mi samemu trudno podjąć decyzję. Tak jak wspomniałem mam na oku zasilacz:

 

1.) 420W Chieftec (199zł)

2.) 450W Aerocool (215zł)

 

i dwa inne:

 

3.) ENERMAX 460W (41zł -licytacja na allegro)

4.) THERMALTAKE 420W (189zł)

 

Możecie mi pomóc, bo sam już nie wiem, a chcę jeszcze kupić chłodziwo na kartę. Ten zasilacz THERMALTAKE jest w całkiem w przystępnej cenie, co o nim sądzicie?????

 

Jeszcze Tronje 550W wchodził w grę za 99zł jeśli pozytywnie przeszedłby oczywiście testy u BENITO (ale wątpie, bo jego bebechy zasiłki widziałem i nie wyglądało to najlepiej -tak jakby do potężnego ładnego Cadilaca wstawić silnik od WSKi :? )

 

Za wszelkie posty dzieks

 

PS.co do karty to napięcie na AGP jest dobre, może dodam że przy włączonych aplikacjach 3D procek mi się też grzeje jak cholera, a wtedy tego nie robił przy 6800Le @ 12p/6v teraz temp. oscyluje na 75-78'C na grafie, a na procku 15'C więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm mocno ci sie procek grzeje ! ja dla porównania mam w stresie 50'C a tak normalnie to 37-39'C

 

Może zadbaj o poprawę cyrkulacji w budzie..

 

acha i mam PIV 3 Ghz wiec i tak twoj grzeje sie niemiosiernie

w takich warunkach długo sprzet nie pociagnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.) 420W Chieftec (199zł)

2.) 450W Aerocool (215zł)

 

i dwa inne:

 

3.) ENERMAX 460W (41zł -licytacja na allegro)

4.) THERMALTAKE 420W (189zł)

 

 

z tych wszytkich kup huntkeya 350AP w zenfist.pl. zasilacz mocno daje rade i jest cichy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, procek się już nie grzeje, nie zgadniecie, ale jak montowali mi komapa w sklepie, to plastik do którego montuje się radiator został źle włożony do pły.głów., radiator nie przylegal dobrze do procka. To się nazywają fachowcy :mur: dwa razy składałem sam kompa, a teraz byłem chyba zbyt leniwy no i usługa za darmo, no i checa.... Moje motto to:" jesli chcesz by dobrze coś zostało zrobione to zrób to sam"

 

PS. dobrze że sprzęt się nie sfajczył, bo bym się qrwa pochlastał :mad:

 

>Co do zasiłki do biorę Aerocool-a 450W, jak dla mnie dobra jakoś za niewygórowaną cenę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...