Skocz do zawartości
ar2r

Gwarancja - Nietypowy Problem :}

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nietypowy problem gwarancyjny :}

 

(czytalem watki, czesalem google )

 

Kupilem 1,5 miesiaca temu serwer, przedwczoraj padla macierz ( jeden z dyskow ) .

Dostalem 1 miesiac gwarancji ( czy jest to zgodne z prawem ? ), nadmienie, ze kupilem serwer jako uzywany.

Czy jezeli podpisalem gwarancje, w ktorej napisane bylo, ze przysluguje mi gwarancja jednomiesieczna, to czy jest jakies odwolanie ?

( w celu uzyskania dluzszej gwarancji )

 

Bardzo ciekawi mnie takze temat odszkodowan za utracone dane, prosze o jakies linki

 

Dzieki

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ztego co wiem to w niektórych firmach które np: dawały 3 miesiące gwarancji była możliwość dokupienia np: kolejnych 3 miesięcy gwarancji.Jeżeli dostałeś miesiąc gwarancji i podpisałeś się podtym to wyraziłeś zgodę na takie warunki i raczej niemożesz nic już zrobić zostaje ci tylko droga sądowa ale i tak nic niezdziałasz wpakujesz się w kolejne niepotrzebne koszty.Dogadaj się z gościem (firmą) że dopłacisz coś tam kaski i niech przedłużą ci gwarancje.Co do odszkodowań za dane to musiałbyś mieć od samego początku ubezpieczenie wtym kierunku jeżlei go nieposiadasz to nienależy ci sie odszkodowanie bo niby z jakiej paki??.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh w polskim prawie jest cos takiego ze jesli kupujesz jakis produkt to nawet nez pisemnej gwarancji jakas tam posiadasz(iles miesiecy, chyba całkiem sporo). Tu była wzmianka ze jest to miesiac, no ja na Twoim miejscu nie pisał bym na forum o tym problemie a zgłosił sie do rzecznika praw konsumentow. Nie prosciej? Od razu wszystko ustalic. Taka osoba jest na pewno w kazdym miescie. W razie czego pomoze Tobie nawet przed sadem dojść do odszkodowan itp.. z tego co mi mowiła ta pani rzecznik z reguły jest to tylko formalnosc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh w polskim prawie jest cos takiego ze jesli kupujesz jakis produkt to nawet nez pisemnej gwarancji jakas tam posiadasz(iles miesiecy, chyba całkiem sporo). Tu była wzmianka ze jest to miesiac, no ja na Twoim miejscu nie pisał bym na forum o tym problemie a zgłosił sie do rzecznika praw konsumentow. Nie prosciej? Od razu wszystko ustalic. Taka osoba jest na pewno w kazdym miescie. W razie czego pomoze Tobie nawet przed sadem dojść do odszkodowan itp.. z tego co mi mowiła ta pani rzecznik z reguły jest to tylko formalnosc....

Jest to 24 miesiące, obowiązuje to od kiedy jesteśmy w UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...