Skocz do zawartości
darch

Komp do Akademi rolniczej na 10 lat plus (litania)

Rekomendowane odpowiedzi

Racja!

Komputer który ma leżeć i nikt się mu nie będzie od czasu do czasu przyglądał powinien mieć Intela [patrz: video o paleniu procków na TomsHardware]. Wiatraki lubią się psuć, odpadać, kurzyć, pasta wysycha etc. Poleciłbym jakiegoś low-endowego P4 [np 1.8 Northwood]. Podstawka absolutnie nie ma znaczenia bo za więcej niż 5 lat zmiana procesora na najlepszy jaki wchodzi do danej podstawki i tak będzie miała mniejszy sens niż kupienie nowej płyty/procka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

benek jesli nadal nie przemawia do ciebie INTEL w biurze to pobaw sie ...

ale nie o to chodzilo w nastepnym poscie wyjasnilem co mialem na mysli

nie porywczy - czekam na argumenty

bo samo napisanie ze cos jest lepsze od czegos innego bez podania argumentow wpisuje sie "ladnie" w wojne AMD vs. Intel

 

Twoj post akurat zawiera argumenty i chwala Ci za to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tu niektorzy radza, kup athlona na 0,13 mikrona (to jaki model wezmiesz, zalezy od kasy, ale w sumie jak to do pisania, to czy to bedzie 1700 czy 2700 to nei bedzie roznicy w wydajnosci :-) ), do tego cooler titana i fan mate, ustawisz go na jakies 2000 obr, potem sprawdzisz czy temp nie przekracza 50 stopni, jak bedzie to mozesz troche pokdrecic wiatrak. Plyte glowna proponuje na Gigabyte 7VAX, dobra firma, dobry chipset (kt400), do tego zintegrowana karta sieciowa, i to wszystko w cenie 450 zl. Mysle ze warto. Jesli chodzi o grafike to napewno ati, w zaleznosc od zasobnosci portfela od 7500 do 8500. Sadze ze nic innego nie warto tam pchac, w koncu 7500 kosztuje niecale 300 zl, a czym jest 300 zl wobec tych dziesieciu lat, jesli natomiast uwazasz ze przyda sie lepsza grafika to kup jakiegos radka 8500. Oczywiscie karty graficzne MUSZĄ być gigabyta albo herculesa, inne nie wchodza w gre. Jesli chodzi o ramy, to mozesz zapodac 512 mb ddr 2100 kingstona, nie ma co wsadzac 333 czy 400 mnz, bo sie przeciez i tak tego nie wykorzysta, a roznica w cenie jest znaczna. Jesli chodzi o dysk twardy, to po tym jak przczytalem test dyskow twardych na twojepc.pl stwierdzam ze warto kupic westerdigital 80 gb 7200 rpm. Czemu taki duzy? Ano dlatego ze za 10 lat, napewno przyda sie te 80 gb jak nie wiecej. Z czasem potrzebna ilosc gb wzrasta, w zastraszajacym tempie ;-) A z wlasnego doswiadczenia moge polecic maxtora 7200, lecz wybor nalezy do ciebie. Jesli chodzi o dzwiek, to mysle ze te zintegrowany na plycie wystarczy (bo oczywiscie Gigabyte 7VAX posiada zintegrowany dzwiek). Bymbyl zapomnial, jeszcze cd, a raczej nagrywarka. Polecam liteona 48, kosztuje okolo 300 zl, a korzysci jakie plyna z posiadania nagrywarki sa naprawde olbrzymie. Do tego wszystkiego, koniecznie jakas porzadna obudowa, z jeszcze porzadniejszym zasilaczem. Napewno nie kupuj codegena i nic podobnego, jesli komp ma wytrzymac 10 lat. To byloby na tyle, pozdrawiam ciocie ze szkoly :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej wiatraków tym lepiej. O AMD zapomnij- dobrze radzę. Bierz Radeona 9000 z wyjściem DVI. Nawet sie nie zastanawiaj nad LCD- bierz i koniec! Zapłacisz za monitor 2000 zł a za resztę spoko złożysz kompa, ale zapomnij o AMD!!!!! Chyba, że chcesz, żeby ciotka do ciebie wydzwaniała, że się procki popaliły. RS- na serio wierzysz, że taki Titan na 100% nie padnie w ciagu 5 lat? Zapomnij! Tylko chłodzenie radiatorem!

A co do zasialczy- ja mam swojego od lutego 1999 i nigdy nie zawiódł- no fakt- dałem wtedy 350 zł ( potem zdrożał do 420) razem z obudową, ale jak dotąd działa bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To westerndigital sei wyrobilo cos ? Bo mialem 2 i mi padly oba 2 razy :lol: W te testy bym nie wierzyl bo zaden test nie trwa rok czy dwa ... a po takim czasie dyski padaja najczesciej (przynajmniej mi:)) Seagate r0x.

 

Pozatym bierz intela na plycie intela - gwarancja stabilnosci a nie zadne amd na via.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im mniej wiatraków tym lepiej. O AMD zapomnij- dobrze radzę. Bierz Radeona 9000 z wyjściem DVI. Nawet sie nie zastanawiaj nad LCD- bierz i koniec! Zapłacisz za monitor 2000 zł a za resztę spoko złożysz kompa, ale zapomnij o AMD!!!!! Chyba, że chcesz, żeby ciotka do ciebie wydzwaniała, że się procki popaliły. RS- na serio wierzysz, że taki Titan na 100% nie padnie w ciagu 5 lat? Zapomnij! Tylko chłodzenie radiatorem!

A co do zasialczy- ja mam swojego od lutego 1999 i nigdy nie zawiódł- no fakt- dałem wtedy 350 zł ( potem zdrożał do 420) razem z obudową, ale jak dotąd działa bez problemów.

jak mam 2 wiatraki 6 letie niełozyskowane (slizgowe) i chodzily i chodza calyczas na 12v, a taki Titan lozyskowany z fanmate czemu niemogl by tyle chodzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer na 10 lat? :lol:

to żart - prawda ? ( a widze, ze niektorzy biora to chyba na serio)

 

chyba z 8 lat temu kupilem swietny komputer 486dx z najnowsza technologią PCI i z procesorem wymagajacym aktywnego chlodzenia :lol: (za zadnego pozniejszego PCta nie dalem wiecej kasy)

niektorzy "specjalisci" zastanawiali sie wtedy czy szybsze komputery beda komukolwiek potrzebne. a po 5 latach ... juz byl tylko zlomem :cry:

do zadnego biura za 2 latka nie bedzie sie nadawac - co? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...

 

Dlaczego AMD, a nie Intel??? Bo jesli teraz zalozmy kupisz A XP 1800+ to na przyklad za rok bedziesz mogl go wymienic na przyklad na 2800+, gdyz gniazdo pozostanie takie samo. Oczywiscie juz za gora 3 lata obecne podstawki wyjda z uzycia, ale nadal dostaniesz uzywane procki, ktore beda duzo szybsze niz ten, ktory obecnie masz. Wiem, ze moznaby to samo powiedziec o Intelu, ale nie do konca. Ile jest juz podstawek pod P4??? Wiem, ze co najmniej dwie, a pod Athlona od samego poczatku tylko jedna - nie liczac Slot'u A oczywiscie.

 

Dlaczego pamiatki 333MHz lub szybsze??? Bo jak Twoja ciotka zapragnie zmienic procka to ten nowy bedzie obslugiwac juz magistrale 333 MHz i nie bedziesz musial zmieniac pamiatek.

 

Piszac o plaskim monitorze LG mialem na mysli flatron'a, wiec spokojnie zmiescisz sie w 5000 zl.

 

Zgodze sie, ze na wentylatorze nie mozna polegac. Dlatego mam pytanie do przeciwnikow AMD: czy wentylator BOX'owy na P4 jest lepszy od tego, ktory dostaniemy z radiatorkiem na Athlona???

Zamiast wentylatorka mozna uzyc duzego radiatora z miedzi, np: Zalman'a.

 

Dlaczego nie ABIT??? To juz napisal Interloper. Zgodze sie, ze kazda firma popelnia bledy, nawet MSI, czy EPOX, ale sadze, ze nie warto wydawac tyle kasy na firmowa "kupe", z ktora zdarzaja sie problemy takie jak z ECS'em.

 

Jeszcze raz "powiem", ze lepszy bedzie Athlon, np.: 1800+, gdyz roznice w wydajnosci miedzy AMD, a Intelem w programach biurowych, o ktorych wspominaliscie sa nie zauwazalne dla osob, ktore nie siedza ciagle nad kompem i go nie optymalizuja, a Athlon jest o wiele tanszy i mozna zainwestowac w inne czesci kompa. Biorac pod uwage to, jakie kompy juz sa w biurze Twojej ciotki, nawet PII 500 MHz bedzie dla niej wyjatkowo szybki.

 

To chyba wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialbym - ile ciepla wydziela P4 1.8, a ile Athlon XP 1800+??? Moze wtedy prestaniecie pisac, ze procki zaczna sie palic. Jak padnie wentyl na P4 to spali sie on tak samo ladnie jak Athlon. Kolejny plus dla AMD - Athlony wytrzymuja 90-95 stopni, a Intel??? Co prawda przy takiej temperaturze nie dziala juz on stabilnie, ale sie nie pali.

 

A teraz cos z mojego wlasnego doswiadczenia:

Ponad rok temu padl mi wentyl na Athlonie 1,33GHz, czyli procku, ktory wydziela baaaardzo duzo ciepla - wiecej nawet od wspolczesnych Athlonow XP taktowanych ponad 2 GHz'e ("lepszy" od niego jest tylko Athlon 1,4). Temperatura skoczyla do 97 stopni. Jak widac procek dziala do dzisiaj i nie sprawia zadnych problemow :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo, że jestem zwolennikiem AMD, to polecam PIV. Bo tak jak zawsze mówie: amd i intel są dla różnych użytkowników. Wydaje mi się, że 1,8 spokojnie wystarczy. Karta graficzna to najlepiej Ati oryginał, ewentualnie hercules. napewno nie 9000, bo ma problemy z temperaturą. Ale uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie coolera Zalman zm-80 bodajże, an karte graficzną-długowieczność i stabilność gwarantowana. Doożo ramu, najlepiej Ocz lub Kingston. I dysk oczywiście seagate.Acha, mobo najlepij Asus, może ten nowy :lol: Kase mozna zaoszczędzić na monitorze, wydaje mi się, że 17' sony spokojnie wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a mysleliscie po co proca szybszego od via c3 1ghz(np.)??

wiem ze np. athlon 1.8 to owiele lepsze rozwiazanie ale dzis..

za dziesiec lat to bedzie miala podobna wartosc co ten athlon.. czyli 10zł :P

a n dzisiaj a bym polecil to Via c3 na abicie ST6(lub asus TUSL2)

i do tego ssam radiator(zelman np.)

bo przeciez po co proc wydajniejszy?? do worda?? do exela??

przeciez nawet za 5lat bedie sie na nich uzywa ctego samego oprogramowania co dzis.. bo po cholere kupowac offica 2006 jak 2000 w zupelnosci wystaercza..

 

wiec ja radze kupic system z jak najmniejsza iloscia wentyli i taki zeby byl 100% stabilny i nie awaryjny oraz zeby nie trzeba bylo sie za duzo bawic przy instalacji.. tzn. nie instalowac jakies tAM via 4in1 zeby system w koncu chodzi jak trzeba tylko taki ma bys to komp

zeby po zainstalowaniu windowsa i offica nie trzeba by sie bawic w instalowanie masy dodatkowych sterow.

aha.. co do CD.. to ja bym kupil DVD bo przciez niedlugo (moze) byc to standard.. i kto wie czy bedzie mozna dostac cos na cd.. a moze kupic COMBO... zeby np. nagrac wyniki prac..

tylko jesli juz to TEAC lub inna firma bez awaryjna

to tyle :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze ten liteon nie wytrzyma 10 lat, ale po prostu zaden naped cd nie wytrzyma tylu, wiec po co ten patos?

hmm, oczywiscie ze nie wytrzyma, zaden inny naped tesh nie.

ale jesli juz mowimy o komputerze ktory ma byc sprawny jak nadluzej to 3a wybrac naped ktory wytzryma najdluzej - czyli TEAC albo plextor, ze wzgledu na cene pewnie teac'a, a juz napewno nie liteona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh...

 

Dlaczego AMD, a nie Intel??? Bo jesli teraz zalozmy kupisz A XP 1800+ to na przyklad za rok bedziesz mogl go wymienic na przyklad na 2800+, gdyz gniazdo pozostanie takie samo. Oczywiscie juz za gora 3 lata obecne podstawki wyjda z uzycia, ale nadal dostaniesz uzywane procki, ktore beda duzo szybsze niz ten, ktory obecnie masz. Wiem, ze moznaby to samo powiedziec o Intelu, ale nie do konca. Ile jest juz podstawek pod P4??? Wiem, ze co najmniej dwie, a pod Athlona od samego poczatku tylko jedna - nie liczac Slot'u A oczywiscie.

 

Dlaczego pamiatki 333MHz lub szybsze??? Bo jak Twoja ciotka zapragnie zmienic procka to ten nowy bedzie obslugiwac juz magistrale 333 MHz i nie bedziesz musial zmieniac pamiatek.

 

 

 

Piszac o plaskim monitorze LG mialem na mysli flatron'a, wiec spokojnie zmiescisz sie w 5000 zl.

 

Zgodze sie, ze na wentylatorze nie mozna polegac. Dlatego mam pytanie do przeciwnikow AMD: czy wentylator BOX'owy na P4 jest lepszy od tego, ktory dostaniemy z radiatorkiem na Athlona???

Zamiast wentylatorka mozna uzyc duzego radiatora z miedzi, np: Zalman'a.

 

Dlaczego nie ABIT??? To juz napisal Interloper. Zgodze sie, ze kazda firma popelnia bledy, nawet MSI, czy EPOX, ale sadze, ze nie warto wydawac tyle kasy na firmowa "kupe", z ktora zdarzaja sie problemy takie jak z ECS'em.

 

Jeszcze raz "powiem", ze lepszy bedzie Athlon, np.: 1800+, gdyz roznice w wydajnosci miedzy AMD, a Intelem w programach biurowych, o ktorych wspominaliscie sa nie zauwazalne dla osob, ktore nie siedza ciagle nad kompem i go nie optymalizuja, a Athlon jest o wiele tanszy i mozna zainwestowac w inne czesci kompa. Biorac pod uwage to, jakie kompy juz sa w biurze Twojej ciotki, nawet PII 500 MHz bedzie dla niej wyjatkowo szybki.

 

To chyba wszystko...

Przeciez ten komp ma byc na uczelnie dla wykladowcy, sam office tam bendzie. Ciekawy jest ten text ze "ciotka zeche zmienic procesor" jak ta pani wogle niewie coto jest jak prosił ją o szczegoły dot. kompa to powiedziala ze ma byc szybki i dosyc tani czy costakeigo, odrazu wiadomo ze nic sie niezna na kompach, jakby choc minimalnie sie znala to by powiedziala ze do office potrzebny. zreszta pocholere taki procek jak 2800+ do pisania w wordzie i robienia wykresow. p2 233 by starczyl na luzach.

 

wystarczy xp 1,7 0,13 mniej ciepla wydziela, spowolniony titan jakas stabilna plyta 256, lub 512 mb ddr graficzna z wyjsciem, moze sie przydac, a mowienie ze wentylator padnie na procku jest conajmniej smieszne, jak nie glopie, jezeli mamy na mysli spowolnionego titana 80mm lozyskowanego. szybciej padnie wentylator w zasilaczu.

Taki spowolniony Titan starczy napewno na długo. padł wam kiedys wentylator lozyskowany 80mm ? bo ja mam 2 z lozyskiem slizgowym (gorszym) 6 letnie i jakos nadal dzialają....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakiś zestaw z media marktu za 3999 ;PPPPPP

moze nie z media-marktu, ale moze jakis gotowy kupic - jakis compaq czy inny optimus, to ma dzialac i tyle, a markowe powinny byc w miare solidnie wykonane wiec pochodzi dluzej a do biurowych prac bedzie enaf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komputer na 10 lat? :lol: 

to żart - prawda ? ( a widze, ze niektorzy biora to chyba na serio)

 

chyba z 8 lat temu kupilem swietny komputer 486dx z najnowsza technologią PCI i z procesorem wymagajacym aktywnego chlodzenia  :lol: (za zadnego pozniejszego PCta nie dalem wiecej kasy)

niektorzy "specjalisci" zastanawiali sie wtedy czy szybsze komputery beda komukolwiek potrzebne. a po 5 latach ... juz byl tylko zlomem  :cry: 

do zadnego biura za 2 latka nie bedzie sie nadawac - co? :lol:

Jeden z nielicznych ktory podziela moje poglady 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałem wszystkiego, ale od siebie dodam:

- Procek Intela taki z 2GHz

- Nagrywarka zamiast CDROMu (niewielka różnica w cenie, a zapewniam, że na uczelni to się bardzo przydaje)

- Dysk, to może Barracuda4 60GB

- grafa np. GF2 TI, albo GF4 MX, albo Radeon 7500

- Ramu tyle ile napisałeś

- Obudowę Modecomu - w miarę solidne

- mych+klaw - Microsoft albo Logitech

 

 

Zastanów się, czy musi być drukarka kolorowa, bo jak nie, to lepiej czarno-biała laserowa. Musisz zdawać sobie sprawę, że tusze HP są strasznie drogie (komplet do mojej drukarki kosztuje 400zł - z tym, że ja mam osobne cardrige - ale drukarka kosztowała 1200zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... padl mi wentylator 80mm na kulkach - oczywiscie w zasilaczu - po 6-ciu latach :)

 

RS - wszystko pieknie, ale procki VIA poki co sa pod plyty od PIII, wiec chyba nie warto w nie inwestowac. Trzeba tez wziac pod uwage, ze ludzie na uczelniach maja nieraz rozne, dziwne pomysly i lepiej zainwestowac w jednostke z dobrym koprocesorem (przeliczenia zmienno-przecinkowe), a takim prockiem jest z pewnoscia Athlon.

 

W sumie mozna by juz zakonczyc ta dyskusje. Autor tego tematu zna juz nasze opinie. Wybor nalezy juz tylko do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, oczywiscie ze nie wytrzyma, zaden inny naped tesh nie.

ale jesli juz mowimy o komputerze ktory ma byc sprawny jak nadluzej to 3a wybrac naped ktory wytzryma najdluzej - czyli TEAC albo plextor, ze wzgledu na cene pewnie teac'a, a juz napewno nie liteona

Hehe. To jak to się dzieje że mój palnik (w podpisie) jest już przy 5k płycie?

 

Ostatnio nie spałem przez 3 doby prawie, bo nagrywałem "katalogi gwiadzdkowe" dla znajomej firmy (heh, może wreszcie kupię sobie tego Tyana).

 

 

A wracając do sprawy AMD vs. Intel to:

 

1) AMD jest bardziej wydajne w zastosowaniach stricte biurowych - Word, Excell, DBase, Pasjans, (nawet według Intelowego testu bapco), ale przy tak wysokich zegarach różnica jest poniżej ludzkiej percepcji. (Taaak! podkreślenia pojawiają się o 1 ns. wcheśniej!!!! Dokument otworzył się o 97,1 ms szybciej niz na ....). Więc jeżeli chodzi o wydajność to wsio ryba co będzie w środku.

 

2) w nowych płytach działa już ochrona procesora, można nawet dodać za 15 złociszy alarm. Albo włączyć zabezpieczenie w biosie (wiecie, 90% płyt pod AMD ma coś takiego że nie rusza bez wiatraka, ale może używanie takich banalnych zabezpieczeń jest poniżej godności overclockera)

 

3) Powinien kupić najdroższy zestaw i podmienć części na swoje, wymagające upgrade-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe. To jak to się dzieje że mój palnik (w podpisie) jest już przy 5k płycie? 

nikt nie mowi ze liteon jest zly, ale to ma chodzic 10 lat, ilosc plyt to kwestia lasera, ktory jest jak sam sie przekonales bardzo dobry, ale oprocz tego jest mechanika :) i predzej ten teac bedzie za 10 lat chodzil niz liteon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to

 

Intel, jakiś 2.0 + płyta - sie nie pali :lol:

 

Jak było mówione wcześniej jakiś dobry radiator najlepiej bez wentyla [ ale chyba tak sie nieda, zostaje WC :lol:]

 

512 Ramu 333 Mhz jakieś Kingi

 

grafika jakieś Ati cos kolo Pro 9000 - <span style="color:red;">[ciach!]</span> wie co bedzie za 5 lat

 

Napęd najlepiej Combo DVD+CDrw - zeby miała kombatybilny sprzet na te długie lata i żeby mogła czasem jakiego Backupa wykonać

 

Obudowe tez polecam cos z modecoma do 170 zł, zeby dłuugo była ładna i sie nie rozleciałaze straści, okno jej sam zrobisz takie ze skalą zeby mogła kontrolować wysokość warsty kurzu :lol:

 

Wentyle oczywiście też jakieś pożądne żeby nieskończyło sie tak ze w ogole sie niekręcą

 

Dobra klawiura [ważne !] logitech 70 zł

 

Mysz tez musi byc dobra, kablowa tez sie skałaniam w strone logitech

 

Drukare to wybierz w stosunku do kosztów eksploatacji

 

Reszte niewiem>

 

Wesołych Świat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie kazda w miare nowa plyta z biosem awarda ma mozliwosc wyłączenia kompa, jak temperatora przekroczy ustawioną temperetorke. jak wentylator padnie to tempereatora rosnie powoli, spokojnie zdązy sie wyłączyć kompoter, przeciez nikt niebendzie sciągal radiatora przy włązconym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A wracając do sprawy AMD

 

2) w nowych płytach działa już ochrona procesora, można nawet dodać za 15 złociszy alarm. Albo włączyć zabezpieczenie w biosie (wiecie, 90% płyt pod AMD ma coś takiego że nie rusza bez wiatraka, ale może używanie takich banalnych zabezpieczeń jest poniżej godności overclockera)

 

3) Powinien kupić najdroższy zestaw i podmienć części na swoje, wymagające upgrade-u

 

ad 2 - racja, co za lama nie zalacza sobie alarmu i shutdowna , posiadajac taka opcja w biosie ? 8O

Na Epoxach sprawdza sie w 100% , gdyby nie to , juz kilkakrotnie pewnie zmienialbym Antka :D

 

ad3 - wreszcie jakies slowa rozsadku :P :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja bylem za tym, ze Athlonki sie pala - maja tak duza tolerancje temperatur, ze zawsze zdarzy sie wylaczyc kompa. Wlasciwie wiekszosc nowych plyt glownych ma zabezpieczenie termiczne w tym MSI KT4 Ultra, wiec ja nie widze klopotu. Natomiast zgryzliwi Intelowcy :( i tak powiedza, ze Antek sie spali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...