Skocz do zawartości
Majkel_

Komp Do Oceny!

Rekomendowane odpowiedzi

Mam możliwość kupna od znajomego ramów A jeżeli jeszcze moglibyście poradzić mi z tymi ramami, czy warto:

 

Kingston 2*1024MB HyperX 400MHz DDR Non-ECC CL2 (2-3-2-6-1) za cenie 900zeta. on mówi że to okazja.

albo

Transcend 2*1024MB 400Mhz DDR Non-ECC CL3 DIMM za cene 700 zeta.

 

A ja na ramach się wogóle nie znam więc pytam, co lepiej brac. I przyznam ze jezeli roznica niewielka to wolabym zaoszczedzic te 200 zeta.

 

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy standardowy wiatraczek w wersji BOX wystarczy do lekkiego podkrecenia athlona? Czy od razu kupowac freezera 64 pro?

 

!! Parę postów niżej podałem konfiguracje tego kompa:

 

Witam, chyba już się zdecydowałem na zestaw. Duży wpływ na to miała dostępność, czyli to co mogę dostać w ciągu najbliższego tygodnia, a nie czekać miesiącami.

Ten zestaw, który chciałbym abyście ocenili:

 

AMD Athlon 64 3700+ San Diego BOX

Dfi LanParty nF4 Ultra-D

2x512 Kingston HyperX DDR 400 (cl2)

Leadtec GF 6800GT

Samsung Sata2 250GB

Benq 1640

Chieftec CBX-02B

 

Cenowo to wyjdzie cos kolo 3800. Prosze o oceny tego zestawu, bo już jutro chce brać.

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, chyba już się zdecydowałem na zestaw. Duży wpływ na to miała dostępność, czyli to co mogę dostać w ciągu najbliższego tygodnia, a nie czekać miesiącami.

Ten zestaw, który chciałbym abyście ocenili:

 

AMD Athlon 64 3700+ San Diego BOX

Dfi LanParty nF4 Ultra-D

2x512 Kingston HyperX DDR 400 (cl2)

Leadtec GF 6800GT

Samsung Sata2 250GB

Benq 1640

Chieftec CBX-02B

 

Cenowo to wyjdzie cos kolo 3800. Prosze o oceny tego zestawu, bo już jutro chce brać.

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wam tłumaczę. Kwestia jest taka: że ja chce oczywiście to kręcić i selcta 3200+ moge miec od pitera za 800, a za 100 wiecej mam już 3700+ San Diego :), które przecież też mogę kręcić, a cachu ma 1mb. A co do karty graficznej to biorę tego 6800GT, bo udało mi się go załatwić za 950, a jeżeli chciałbym mieć 7800 to najtaniej to z 1300 chyba ;/ a aż tyle kasy mi nie starczy.

Jak uważacie, zestaw jest spoko, starczy mi na dwa latka :D?

 

A może za rok sobie dokupie drugie 6800 Gt, jak stanieją i zrobie SLI :)

@maciaq tak wezme do tego freezera :)

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nówka i to okazja, bo cena promocyjna, ale ostatnia sztuka :) Bo najpierw miałem brać 6800GS za ok.850 i jak gadałem ze znajomym który ma mi ten sprzęt ściągnąć, to powiedział, że za 100 więcej załatwi GT? Chyba się bardziej opłaca niż tego GS???

 

A ile kosztują te 7800GT, bo jak się orientowałem to 400 musiałbym dołożyć minimum?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra firma! Chlodzenie jest podobno glosne! pisze podobno bo akurat Leadteka nigdy niewidzialem w akcji na real! Mozliwosci O/C ma spore! :D

Edytowane przez Maciag

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to szykuje się kręcenie San Diego i 6800GT na DFI :) mam nadzieje, że to fajna zabawa, bo w sumie tak na poważnie to pierwszy raz się w to będe bawił.

 

A tak z ciekawości, czy lepiej mi np. za rok sprzedać tą grafe i kupić coś innego czy bawić się w SLI :)? Chyba, że to pytanie do wróżki :D

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do ulepszeń. To gdybym miał więcej hajsu o jakiś tysiąc :) to:

-zamiast San Diego Athlona X2

-zamiast 6800GT 7800GT

Ale to naprawdę z tysiąc więcej byłoby potrzebne. No jeszcze ew. zamisat 2*512 to 2*1024 :)

 

Ale na całe szczęście zawsze po jakimś roku można coś sprzedać, dołożyć troche i wymienić. Albo to nurtujące mnie SLI :)

A powiedzcie mi jedno, czy do SLI muszę dorzucić koniecznie tą samą kartę czyli w tym wypadku Leadtek 6800Gt, czy mogła to by być inna 6800GT, baa a nawet 6600 GT?? nurtuje mnie ta kwestia...

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdzieś czytałem, że przy nowych sterownikach Forcewarach czy jak je tam i nowym biosie do plytki mogą być innych firm. Ale nie wiem czy tylko innych firm, czy może też inne modele np. 6600 i 6800.

Prosiłbym innych też o opinie.

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem wstępnie Geile lub Patrioty, ale problem z dystrybutorami. Trochę musiałbym czekać, a te mogę mieć od ręki w miare korzystniej cenie, chyba 450 za obie, wiec chyba sie oplaca?? czy te kingstony sa zle i slabo sie kreca ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakiej platformie pracujesz, bo jeśli chodzi o Intels to często spotykam się z opiniami, że priorytetem jest tu częstotliwość pracy, a nie timingi. Poza tym możesz zapytać się kolegi jak które pamięci się podkręcają oraz czy da się zaniżyć ich timingi. Do lekkiego podkręcenie BOX'owy cooler powinien wystarczyć, zawsze zamiast wydawać od razu pieniądze na nowe chłodzenie możesz przetestować nowe ustawienia. Poza tym ewentualnie na początek wystarczy dołożenie tańszych wentylatorków do obudowy co pozwoli obniżyć temperaturę gdy okaże się po overclockingu za wysoka, nie trzeba od razu kupować nowego, drogiego coolera!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się Milans. Zaoszczędziłbym wtedy jakieś 100-200 zeta. Ale problem w tym, że jak się rozglądałem u dostawców w Polsce, a miałem okazje bo znajomy tym handluje to się wszyscy patrzyli na mnie jak na idiote - i jeszcze mi wmawiali ze nie ma optkow na 939 :D. Więc załatwienie tych Opteronow w jakims sklepie graniczylo z cudem. Jedyna opcja to sprowadzanie zza granicy, ale na to stary, ktory po czesci mi finansuje komputer sie nie zgodzilm, wiec wyszlo na San Diego :)

Ale wybór chyba zły nie jest??

 

A druga kwestia to właśnie ta karta graficzna.

Powiedzcie mi co radzicie bardziej 6800GT za 950 czy 6800GS za 850 :)?

A kolejne pytanie to za ile mozna zalatwic tanio 7800GT? Jezeli ktos wie i moglby zarzucic od razu linka bylbym wdzieczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...