Skocz do zawartości
fun gier

Test Szalejącego Proca?

Rekomendowane odpowiedzi

od paru dni dzieje sie u mnie cos dziwnego. mam 1700+ i fajnie sie kreci i caly czas biegal z 1466@~1900 Mhz i pewnego razu ni z tąd ni z owąd :lol2: jakies dziwne restarty, aplikacje spakowane w rarze lub zipe wyśiwtlają blędy CRC, z gier wychodzi na pulpit bez podania przyczyny. nawet na plytach nagrane rary to mają a wcześniej wszystko chodziło normalnie.

dlatego teraz moje pytanie czym przetestowac procek i jak sprawdzic czy jest w 100% sprawny??

konf tak jak w podpisie. ramy nie krecone. ale nie mysle ze to one. moze procek sie juz wypalił w koncu prawie 2 lata sluzyl:) napiecie na procu 1,75 a temp ~50C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

od paru dni dzieje sie u mnie cos dziwnego. mam 1700+ i fajnie sie kreci i caly czas biegal z 1466@~1900 Mhz i pewnego razu ni z tąd ni z owąd :lol2: jakies dziwne restarty, aplikacje spakowane w rarze lub zipe wyśiwtlają blędy CRC, z gier wychodzi na pulpit bez podania przyczyny. nawet na plytach nagrane rary to mają a wcześniej wszystko chodziło normalnie.

dlatego teraz moje pytanie czym przetestowac procek i jak sprawdzic czy jest w 100% sprawny??

konf tak jak w podpisie. ramy nie krecone. ale nie mysle ze to one. moze procek sie juz wypalił w koncu prawie 2 lata sluzyl:) napiecie na procu 1,75 a temp ~50C

Procek bądź pamięć, nie wykluczaj dysku.

 

 

Prime95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź paste na procku, czy nie wyschła, obniż taktowanie i zobacz czy da to jakiś rezultat.

 

na defaultowych ustawieniach robi sie to samo . dodam ze wczesniej jag go puszczalem na te 1800-1900 Mhz to fsb bylo ustawione na 200. dawalem kiedys wiecej ale przy 210 winda sie wysypywała wiec zostalo na 200. pamieci zawsze szly na 400 normal. teraz nawet jak obnize na 133 fsb dalej sie sypie. sprawdze jeszcze tego proca i ramy. thnx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież jak zwiększasz FSB to pamieci razem z nim! Chyba, że zmniejszyłeś dzielnik pamięći, to w porządku. Zresztą nie zaszkodzi sprawdzić ich Memtestem lub GoldMemory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten zasilacz Aspire 500 W ;> ?Pożycz od kogoś zasiłke i nie pytaj sie czemu zasilacz bo ten zasilacz nie osiąga 500W tylko najwyżej ze 350 było by dobrze....

 

aleś dowalił :lol2: :lol:

ta zasiłka ma nie jednego tagana pod sobą. napięcia jak skała a u kumpla ciągnie taki oto config:

2x ide 160gb

1x ide 80

2xsata 120

1gb ramu

pentium 4 2.8

i asua ax800 czyli x800pro

. wieec po zasiłce najmniej bym sie spodziewal. ta wersja kosztowala mnie 70$ sprowadzana ze stanów, posiada 2 wiatraki w sobie(+kontroler obrotów) powietrze z zasilki leci zimne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow aaa!! Aspire nom nie jednego tagana ma pod sobą YH za niecałe 300 ziko zasilacz 500W pomyśl tagan 430W kosztuje 350 a napięcia to się mierzy miernikiem panie szanowny a nie jak ty zapewne się kierujesz pomiarem z programu

 

ale to nie jest wina zasimacza tylko memu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow aaa!! Aspire nom nie jednego tagana ma pod sobą YH za niecałe 300 ziko zasilacz 500W pomyśl tagan 430W kosztuje 350 a napięcia to się mierzy miernikiem panie szanowny a nie jak ty zapewne się kierujesz pomiarem z programu

 

ale to nie jest wina zasimacza tylko memu

no miernikiem sprawdzalem drogi panie(3% wahania) a z taganem trohe przesadzilem ale taki zwykly znowu nonameto nie jest :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niby dziala. sprawdzalm pamici i generowalo mi bledy, ale sprawdzalem drugi raz i mniej . ateraz obnizyleem z 400 na 266(desperacja) i nie generowalo zadnego. dziowne a pamieci powinny bigac na 400 i tam jest podane w everescie z nie az takimi agresywnymi timingami. a teraz chodzą na 266 i cas latency 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...