Skocz do zawartości
Lowermann

Moja Obudowa X-power

Rekomendowane odpowiedzi

Ha! I tutaj wkraczam ja :P

Tez mnie to zaciekawilo, dlatego www.google.pl Mode [ON] i oto co znalazlem:

http://www.fanbus.com/

 

To jest stronka jakiegos domoroslego psychopaty. Moje wnioski po lekturze w/w stronki:

1: 3/4 userow tłika zle uzywa terminologii.

2: Otoz, fanbus to nie jest to samo co rheobus ani baybus. Fanbus to tylko popularnie zwana "zlodziejka" majaca na celu ulatwienie podpiecia kolejnych wiatrakow w jedno miejsce (ponoc upraszcza to okablowanie w budzie). Natomiast Baybus i rheobus maja cos wspolnego. Ja wymozdzylem, ze baybus to taka prosta wersja, na zaslepse 5.25 masz hebelki, ktorymi wlaczasz i wylaczasz wiatraki. Rheobus to jest taki bardziej rozwiniety potomek baybusa, wzbogacony bowiem jest w mozliwosc regulowania obrotow poszczegolnych wiatrakow. A zeby bylo smieszniej, to nie ma czegos takiego jak rheobus, tylko jest rheostat. :|

Co Wy na to?

Edytowane przez Carl0s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tym rheostat - rheobus to pewnie sie samo tak potocznie przyjęło no bo skoro jest fanbus i baybus to prościej będzie używać rheobus. po prostu ułatwienie sobie życia, wiele jest takich przypadków różnych niby niepoprawnych słów które powstały żeby było łatwiej i przyjemniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest dział o moddingu, co mają do tego kable od zasilacza? Chyba że są jedną 1 000 000 częścią roboty, którą chcesz wykonać z tej budy :)

 

PS: troche sięczepiam bo masz napisane x-power, obudowa, przerabianie kompa, ale nie zabawe z kablami i już :D

 

no i właśnie kolegazasiłke zmodował więc o co chodzi ??

Brawo za pomysł i wykonanie oplotu kabelków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Ten mój projekt to raczej Rheobus, oczywiście będzie w obudowie 5,25" lub 3,5" ale każdy wentylatorek będzie oddzielnie regulowany płynnie potencjometrami. Narazie z braku czasu nie zrobiłem nic nowego ale jak tylko coś zmoduje to się odedzwę. Dzięki za wyjaśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przesz to jest głupie :) To ja wprowadze nowe oznaczenie i bede sie jego trzymał.. po prostu FANDRIVER - sterownik wiatraków i wszytko jasne.. te wszystkie rheobusy, rheostaty.. brzmią smiesznie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ok jak wolisz kolego PelzaK. Dla mnie może być i FANDRIVE.

Ok pytanko, zamiast tego małego podświetlanego wentylatora na bok obudowy wstawiłbym duży 12 x12 cm wentylator łożyskowany qteca, co wy na to? Cena chyba coś koło 32 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh 12cm może torche wyglad psuć ;) Fandriver - hehe ciekawe ;) PelzaK nie dość że masz głowe do elektroniki to i do wymyślania nazewnictwa :D Uniwersalny jesteś ;) No to trzeba bedzie OBI odwiedzić i tych oplotów szukać.. Lowermann a są czarne :> ?? Pozdrawiam

Edytowane przez Drozda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna dziwna rzecz w tym modzie to wentylator na środku bocznej ścianki :D Reszta to standart ;] Jak dla mnie to okno troche za duże bo te blaszki widać :/ i takie jakieś kwadratowe :P

Edytowane przez paluszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba bedzie OBI odwiedzić i tych oplotów szukać.. Lowermann a są czarne :> ?? Pozdrawiam

Nie niestety czarnych nie widziałem.

 

Witam ponownie, z braku czasu prace będą się posuwać żółwim tempem.

Narazie zmatowiłem troszkę plexe, wstawiłem wentyla, planuje z przeźroczystej płytki zrobić taki okrąg na tego wyntyla, i dać jakieś ładne śrubki po bokach obudowy bo narazie jest przyklejona plexa na silicon.

Planuje też pomalować wnętrze kompa na kolor chromu jak i czarne wentyle na ten sam kolor, podświetlanie z czerwonych ledów w środku, i będę powoli brał się za przód i kończenie fanbusa.

 

post-23081-1137430783_thumb.jpg

 

post-23081-1137430853_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaje zdjątko prawie skonczonego fanbusa.

Dołączona grafika

Przydałoby się coś jeszcze nakleić w stylu wskazników, zobaczymy.

 

Gdzie umieszczacie obrazki, bo mi się powoli kończy miejsce w załączniku, podajcie jakiąś dobrą stronkę gdzie można umieścić wszystkie grafiki. Pozdrawiam

post-23081-1138120582_thumb.jpg

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Pokrętła załatwiłem w elektronicznym sklepie po 1zł za sztukę. Sa i takie i takie ale to plastiki a nie aluminiowe ale ładnie wyglądają.

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...