Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Tak właściwie czy potrzebny jest Bluetooth w laptopie, czy często i do czego go używacie?

Pytam, ponieważ zamierzam kupić laptopa, ale nie wiem czy będę go używał.

Laptop będzie używany do pracy i do oglądania filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak właściwie czy potrzebny jest Bluetooth w laptopie, czy często i do czego go używacie?

Pytam, ponieważ zamierzam kupić laptopa, ale nie wiem czy będę go używał.

Laptop będzie używany do pracy i do oglądania filmów.

Masz telefon lub PDA z bluetoothem? Ewentualnie drukarke lub printserverna BT? Masz zamiar korzystac z bezprzewodowej klawiatury/mysze? Jesli tak, to przyda Ci sie wbudowany BT bo zawsze pod reka. Jak nie masz zamiaru korzystac teraz i w nablizszej przyszlosci z takich rzeczy a nie stac Cie teraz na wbudowanego BT to sobie odpusc a kiedys za grosze kupisz dongla na usb i juz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przydaje sie (telefony, sluchawki drukarki) Ja nie kupowalem lapa ze wzgledu na bluetooth ale kozystam z niego bo moj n-gage ma bluetootha i kabelka nie wyciagam - nie powiem wygodne rozwiazanie jako ze na kable jestem przewrazliwiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozna dokupic modul na USB w cenie 50-70 pln korzysta sie z tego raz na jakis czas..

Ja sporo uzywam, Skype mam przez sluchawke BT, takze wbudowany jest lepszy w moim wypadku. Ale jak ktos malo uzywa to na USB spokojnie styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A prawde mówiąc największy plus posiadania wbudowanego bluetootha w laptopie jest taki że można mieć naprawde bezprzewodową myszkę - i jest to duży atut, bo recieverk zawsze łatwo wyłamac szczególnie w warunkach polowych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

Teraz to dopiero mam problem. Mój wybór padł na asusa model A6VA lub A6VM. Pierwszy ma bluetooth i trochę gorszą kartę graficzną. Natomiast drugi nie ma bluetooth i chyba lepszą kartę.

Usłyszałem opinię że wi-fi to przyszłość a nie bluetooth ale nie wiem czy dokońca to prawda.

Laptop raczej będzie używany jako stacjonarny i myślę że w tym wypadku bluetooth wbudowany nie ma aż takiego znaczenia, ale kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówce. Sam mam telefon z obsługą bluetooth i jest to bardzo przydatny gadzet do przenoszenia tapet i mp3 na ten wlasnie telefon. Jeśli planujesz w przyszłości sprawić sobie najnowsze technologicznie gadzety z obslugą bluetooth to wybór laptopa z tą technologią byłby strzałem w dziesiątke. :) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.

Usłyszałem opinię że wi-fi to przyszłość a nie bluetooth ale nie wiem czy dokońca to prawda.

Nie wiem co ma jedno do drugiego, przeciez wifi do siec a bt to w sumie tylko akcesoria wszelkiej masci, laczenie z komorka, pda i to chyba koniec.Sieci na BT sie nie robi, chociaz jest to mozliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że w tej chwili pojawiają się nwet głośniki z wi-fi (może niedługo pojawią się też klawiatury).

Moim zdaniem obecny kierunek to mała skrzyneczka niedaleko TV z obsługą wszystkiego (divx, dvd, zdjęcia, muzyka itp.).

Sieć w całym domu i za pomocą jednej klawiatury obsługujesz wszystko. Ale może się mylę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że w tej chwili pojawiają się nwet głośniki z wi-fi (może niedługo pojawią się też klawiatury).

Moim zdaniem obecny kierunek to mała skrzyneczka niedaleko TV z obsługą wszystkiego (divx, dvd, zdjęcia, muzyka itp.).

Sieć w całym domu i za pomocą jednej klawiatury obsługujesz wszystko. Ale może się mylę.

Glosniki maja WiFi (chociaz 1 raz slysze) raczej po to zebys mial kompa w jednym miejscu z muzyka leciala w calkowicie innym, chodzi tu raczej jaki zasieg ma Wifi a jaki BT. Co do klawiatur to wlasnie BT sprawdza sie idealnie bo watpie zeby ktos trzymal ja dalej niz 10m od ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...