Skocz do zawartości
7U8

Jaką Bude Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wzial cos z nowych Chieftecow, bo:

 

- Jest dluzsza i wyzsza niz Soprano,

- dyski montuje sie pod katem 90* do plyty glownej co w przypadku obecnie dlugich kart graficznych pozwoli utrzymac porzadek w budzie z kablami,

- jest tansza.

 

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak wzial cos z nowych Chieftecow, bo:

 

- Jest dluzsza i wyzsza niz Soprano,

- dyski montuje sie pod katem 90* do plyty glownej co w przypadku obecnie dlugich kart graficznych pozwoli utrzymac porzadek w budzie z kablami,

- jest tansza.

 

klik

 

1. moze link do sklepu gdzie jest tansza?

2. jest wersja z szybka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem Soprano > 300 zl :D . Jak chcesz, ja ze wzgldedu na rozmiary oraz ulozenie dyskow wybralbym Chiefa. W Soprano przy 2 napedach 5.25 cala oraz 2 - 3 dyskach i karcie pokroju 6800 bedziesz mial ciasnote.

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widzialem Soprano > 300 zl :D . Jak chcesz, ja ze wzgldedu na rozmiary oraz ulozenie dyskow wybralbym Chiefa. W Soprano przy 2 napedach 5.25 cala oraz 2 - 3 dyskach i karcie pokroju 6800 bedziesz mial ciasnote.

Dokladnie ! Jak jest karta i dysk na tej samej wysokosci to karta prawie dotyka dysku i jest problem z wyjmowaniem go.

U mnie wyglada to tak (sorry za jakosc zdjecia ale robione bylo telefonem :) ) http://img446.imageshack.us/img446/5584/051231006wt.jpg w soprano jest ten podobno swietny system monatazu dysku bezsprubkowy, ktory tak naprawde jest wielkim nieporozumieniem i ja wole sobie na srubki wkrecac dyski. natomiast cd-romy na tych szynach to super pomysl i to sie sprawdza. w soprano dostajesz jeszcze 3 wentylatory ktore w chieftecu musisz dokupic osobno a sa one calkiem przyzwoite i na 7V dosc ciche :)

heh ja mam jeszcze takiego byka ze mi sie floop zacial w obudowie i nie moge go wyjac ( znaczy sie moge ale musialbym wszystko wykrecac z kompa a mi sie nie chce ) i mam go mocno cofnietego i nie widac go po otwarciu dzwiczek tylko dopiero caly panel trzeba otworzyc ale to tez jest dobre bo go prawie nie uzywam i nie musialem go malowac na czarno bo go nie widac :lol:

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sopran z szybką za 315zł tu

 

mam soprano i jestem zadowolony ma całkiem przyzwoity wygląd wykonanie ne jest złe a miejsca wystarczy i ma wyposażenie w postaci wentyli, te 12cm sa dobre tan 92mm trochę mniej ale ujdzie i przyda się zrobić mały patent tzw. zewnętrzny starter w chieftec nie da się go tak ładnie usadowić :D

 

Dołączona grafika

 

 

problem z długimi kartami jest wkurzajacy ale wystarczy przenieść dysk niżej lub wyżej i tak będzie w strumieniu powietrza z front wentyla ,ale ja tam nie widzę problemu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zawadaki. Faktycznie ulozenie dyskow naprzemian z karta troche rozwiazuje ten problem, ale skoro kolega ma kupic nowa obudowe to chyba nie poto aby w bajerze za 315 zl upcyhac na sile dyski razem z grafa. A jak bedzie chcial zalozyc 4 dyski ? to kupa. W chiefie takiego problemu nie ma. Wejdzie 6 dyskow i w dodatku mozna je bez problemu chlodzic dwoma wiatrakami 92 mm. NIe chacza o nic i nietrzeba sie meczyc, kiedy bedzie trzeba ktorys z dyskow wymienic. Niestety w Soprano moze byc koniecznosc wyjecia karty graficznej aby takiej operacji dokonac, wiec IMHO dyskwalifkuje to ta obudowe. Kazdy ma swoje gusta ale niezapominajmy o ergonomii gratow, ktore kupujemy.

 

PS> Zawadaki, jaka masz grafe, bo moja ma dlugosc dokladnie szerokosci plyty glownej ATX, czyli 245 mm + 15 mm na molexa do podlaczenia zasilania.

Edytowane przez Soldier666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zawadaki. Faktycznie ulozenie dyskow naprzemian z karta troche rozwiazuje ten problem, ale skoro kolega ma kupic nowa obudowe to chyba nie poto aby w bajerze za 315 zl upcyhac na sile dyski razem z grafa. A jak bedzie chcial zalozyc 4 dyski ? to kupa. W chiefie takiego problemu nie ma. Wejdzie 6 dyskow i w dodatku mozna je bez problemu chlodzic dwoma wiatrakami 92 mm. NIe chacza o nic i nietrzeba sie meczyc, kiedy bedzie trzeba ktorys z dyskow wymienic. Niestety w Soprano moze byc koniecznosc wyjecia karty graficznej aby takiej operacji dokonac, wiec IMHO dyskwalifkuje to ta obudowe. Kazdy ma swoje gusta ale niezapominajmy o ergonomii gratow, ktore kupujemy.

 

PS> Zawadaki, jaka masz grafe, bo moja ma dlugosc dokladnie szerokosci plyty glownej ATX, czyli 245 mm + 15 mm na molexa do podlaczenia zasilania.

racja, zależy co kto lubi ja wybrałem soprano dlatego że płyta na której siedzi MOBO nie jest jak w chiegtec na całej powierzchni tylnej ściany ale za zatokami na napędy jej nie ma a za zasilaczem jest dziura wiec łatwo jest ukryć kable, jak ktoś nie chce sie bawic w takie rzeczy to chieftec jest lepszy ma lepiej rozwiązane koszyki na napędu 3.5"

jak komuś chodzi nie tylko o wentylację miejsce ale i o wygląd to tylko soprono

 

grafika to jeszcze redek 9800pro

 

prawda ze ładnie wygląda bez drutów na wierzchu

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7U8(super nick) bierz Chieftec LBX-03BBB wersje Long lepszej budy do 300zł nie znajdziesz

jest praktycznie idealna :)

7U8 = TUB = Tubylec ;-)

 

Wszyscy mowicie o tych cheiftecach albo soprano a co z tymi pozostalymi, w internecie widzialem pochlebne opinie. Co do calego zamieszania o dyski, to mam 1 w przyszlosci bede mial drugi. Chieftec mi sie podoba ale chcialbym szybe, wiec +90zł, a po drugie wentyle +kolejne ~~60zł. Po trzecie ten szef wazy chyba 16kg no nie?

Pytanie do Zawadaki:

1. Czy te wiatraki sa glosne?

2. Zewnetrzny starter, chodzi o niezalezne uruchomienie wentylatorkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7U8 = TUB = Tubylec ;-)

 

Wszyscy mowicie o tych cheiftecach albo soprano a co z tymi pozostalymi, w internecie widzialem pochlebne opinie. Co do calego zamieszania o dyski, to mam 1 w przyszlosci bede mial drugi. Chieftec mi sie podoba ale chcialbym szybe, wiec +90zł, a po drugie wentyle +kolejne ~~60zł. Po trzecie ten szef wazy chyba 16kg no nie?

Pytanie do Zawadaki:

1. Czy te wiatraki sa glosne?

2. Zewnetrzny starter, chodzi o niezalezne uruchomienie wentylatorkow?

1: 12cm są cichutkie jak to 12cm a ten 92mm tez jest cichy ale mógł by byc bardziej jak dla mnie ale w tle go nie słychać, wiatraki akasa ponoć ultra ciche są od nich głosniejsze :blink:

2: nie to jest guzik włączania komputera bo w obudowach z drzwiczkami wyłącznik jest zwykle za drzwiczkami a mi się nie chce ciągle ich otwierać i zamykać i wyprowadziłem guzik na zewnątrz

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wentyli to na 12V one sa naprawde glosne ale juz na 7V praktycznie ich nie slychac :) ten 92mm to wogole porazka wywalilem go i dalem tam przez przejsciowke arctica i jestem zadowolony :) Zawadaki masz porzadek w budzie bo zwroc uwage ze nie masz zadnego urzadzenia ide ani cd romu ani dysku ani floopa wiec odchodza ci wszystkie tasmy i odrazu jest luzniej ( tak sie zastanawiam jak mozna nie miec cd-romu :lol: ) i mamy dysk dokaldnie na tej samej i u mnie jest problem z wyjmowaniem go i wkladanie ( dobrze ze to 160 wiec czesto nie wyjmuje go ) gdy bym dal go wyzej to juz pogorszy sie chlodzenie do zaraz nad nim by byl floop a i nie byl by juz w strumieniu powietrza :)

Edytowane przez Myszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wentyli to na 12V one sa naprawde glosne ale juz na 7V praktycznie ich nie slychac :) ten 92mm to wogole porazka wywalilem go i dalem tam przez przejsciowke arctica i jestem zadowolony :) Zawadaki masz porzadek w budzie bo zwroc uwage ze nie masz zadnego urzadzenia ide ani cd romu ani dysku ani floopa wiec odchodza ci wszystkie tasmy i odrazu jest luzniej ( tak sie zastanawiam jak mozna nie miec cd-romu :lol: )

można mieć zewnętrzny na ognistego druta

napęd w budzie to zbędę ciepło zbędny pobór prądu itd... a flopas to przeżytek, eksponaty muzealne do muzeum a nie do komputera :D

 

do tej obudowy lepszych wentyli 12cm nie znajdziesz każdy inne są gorsze, wiem bo próbowałem

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dwa dni temu kupiłam soprano silver window na allegro za 299zł + 16zł przesyłka. Mam dwa napędy (cd + dvd) kieszen i dysk oraz zasiłke z olbrzymia iloscia kabli i z wszystkim sie pomiesciłem pospinałem kable i nie brakuje na nic miejsca. Uwazam ze za ta cene nie znajdziesz lepszej budy, ktora bedzie miała 2x120mm i 1x80mm wentyle. Co do jakości wykonania tez nie moge sie do nieczego przyczepic jedynym powaznym minusem sa drzwiczki ktore otwieraja sie w odwrotna strone niz trzeba.

Tu jest link na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=78664836

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostajesz tez gorszy wyglad, jeden slot mniej 5,25, i 2 wentyle 80mm (2050rpm) ktore pewnie niezle wyja skoro kolega sie skarzyl na 92 (1800rpm), nie masz tez filtru kurzu i podajze tych smiesznych zapinek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też myślę o kupnie obudowy i się zastanawiam co w tej soprano jest takeigo porywającego ? czemu np nie to? Dostajesz regulator obrotów + LCD za free...

Ten Xaser to niezła choinka i mi się nie podoba. Sam kupiłem czarnego Sharka i jedyna zaleta tego Xasera w porównaniu właśnie z Sharkiem to wbudowany panel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałem Xaser-a po sklepach i znalazłem tylko Tu, ale cena powala. Ma ktoś jakiś inny sklep ? wentyl 92mm.. mowisz o tym pomaranczowym Thermaltake? Mam go na radiatorze od procka, puszczony na jakies 8,5V (niestety nie ma w nim kontroli obrotów) i jest prawie nieslyszalny (dla mnie). Osobiscie szukam dobrej obudowy, z oknem, do 300zł, nie obraze sie, jesli by byl LCD :P A co do Soprano.. chcialbym sie spytac jak slychac dysk, czy obudowa mocno przenosi wibracje (ruchy glowicy) ? Bo obecnie mam jakas bude noname i musze trzymac dysk na gabce bo,gdy jest przykrecony to az zgroza bierze :/

Edytowane przez Bo$s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki masz dysk ale moj nawet na codegenie nie przenosił wibracji a co dopiero na soprano. Obudowa jest dosyc ciezka tak wiec mysle ze nie powinna przenosic wibracji.

Na a jesli chodzi o cene to w tej cenie z oknem lepszej budy nie znajdzesz (jak wyzej napisałem 299zł + 16zł kurier na allegro od 4speeda).

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...