Skocz do zawartości
th0rner

Czy Ta Nagrzewnica Sie Nada? Co Sadzicie? Kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy nagrzewnica ta sie na cos moze nadac? Jestem bardzo ciekaw bo jest duuuza dosyc, ma wymiary 32x52cm bez plastikowych boków (bam big-towera wiec sie nie przejmuje tym faktem) ale jest aluminiowa - choc od tego bylby juz COPAL ;)

Zalezy mi na calkowitym braku wentylatorow w kompie. Swoje WC dopiero planuje i postanowilem zaczac od nagrzewnicy (chyba najwazniejszego elementu przy ktorym dodatkowo trzeba popracowac)

Dziekuje z góry za wszelkie rady i sugestie.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=78545423

 

Aachaa - no i jest na miejscu u mnie w miescie, co jest dosyc istotne dla mnie : ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy nagrzewnica ta sie na cos moze nadac? Jestem bardzo ciekaw bo jest duuuza dosyc, ma wymiary 32x52cm bez plastikowych boków (bam big-towera wiec sie nie przejmuje tym faktem) ale jest aluminiowa - choc od tego bylby juz COPAL ;)

Zalezy mi na calkowitym braku wentylatorow w kompie. Swoje WC dopiero planuje i postanowilem zaczac od nagrzewnicy (chyba najwazniejszego elementu przy ktorym dodatkowo trzeba popracowac)

Dziekuje z góry za wszelkie rady i sugestie.

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=78545423

 

Aachaa - no i jest na miejscu u mnie w miescie, co jest dosyc istotne dla mnie : ]

ja bym radził znalezienie vzegos miedzianego - kadet, poldek, łada, nysa w dobrym stanie. To juz nie te czasy co łady chodziły na allegro po 150 zł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, nawet do pasywnego chłodzenia ale pamiętaj że mimo tego że jest duża to nie będzie aż tak wydajniejsza od popularnych miedziaków wymienionych przez kszonka...

 

MIEDŹ

Przewodność cieplna 401 W/(m*K)

ALUMINIUM

Przewodność cieplna 237 W/(m*K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj bo na allegro tego sporo, a ja na 3 czy 4 stronie wyszukiwania znalazłem nagrzewnice od poldka o bardzo dobrym wyglądzie zewnetrznym ( ciekawe co w środku ) za jedyne 30 zł ( już do mnie idzie ) także nawet jak będzie ciec to płakać nie będe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym radził znalezienie vzegos miedzianego - kadet, poldek, łada, nysa w dobrym stanie.

a czy ta kolejnosc: kadet, poldek, łada, nysa - jest nieprzypadkowa? te od nysy sa chyba najwieksze z miedzianch ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem od opla rekorda (większy brat kadeta) była super wydajna. Mysle ze rokordówka jest jedną z najlepszych. Potem kadety, poldki, nysy nie wiem czy warto. Ale polecam Poldki (są takie same jak od fiata125), rekordy i kadety (kadet ma takie same lub podobne do corsy, astry, kalibry) Zresztą na forum jest cos takiego jak spis nagrzewnic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nada się, nawet do pasywnego chłodzenia ale pamiętaj że mimo tego że jest duża to nie będzie aż tak wydajniejsza od popularnych miedziaków wymienionych przez kszonka...

 

MIEDŹ

Przewodność cieplna 401 W/(m*K)

ALUMINIUM

Przewodność cieplna 237 W/(m*K)

Ale zapominasz o wielkości.

mała miedziana o jakieś tam cyferkowej wydajności bedzie słabsza od duuuzej aluminiowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZUK zapomniałes ża alu lepiej oddaje ciepło niż Cu... co prawda miedź lepiej transportuje...

 

ja teraz buduje całe wc (chyba rev 3) na alu (bloki homemade) i nagrzewnice nówki od audi więc czyszczenia nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz mi namieszaliscie :D

wiec moze lepiej wziac te aluniniowa jednak? w koncu to nieduza kasa jak za takiego kolosa a i jej stan jest niezly (po zaklejeniu :P ) IMO. no i nie musze daleko szukac bo jest juz na miejscu. a czy taka nagrzewnica nie bedzie za duza do pompki Atman-304? - na taka sie wlasnie czaje do WC.

 

tak - wiem ze z podejmowaniem decyzji to ja mam problemy i to moj zyciowy dylemat :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze dorzuce od siebie, ze ta chlodnica nie bedzie w stanie w pelni pokazac co potrafi. no chyba ze wpakujesz na nia znaczna ilosc wiatrakow (jesli bedzie zamontowana w pionie) co zupelnie traci sens z powodu halasu, albo zajmie ci to jakies miejsce albo na budzie albo obok aby zamontowac ja w poziomie. Plus jest taki ze montowana w poziomie na bank ma wydajnosc odpowiednia zeby Twoja grzalke pasywnie pociagnac.

A co do pompek to poczytaj sobie inne tematy, z tego co tam napisali wywnioskowac mozna ze pociagnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz mi namieszaliscie :D

wiec moze lepiej wziac te aluniniowa jednak? w koncu to nieduza kasa jak za takiego kolosa a i jej stan jest niezly (po zaklejeniu :P ) IMO. no i nie musze daleko szukac bo jest juz na miejscu. a czy taka nagrzewnica nie bedzie za duza do pompki Atman-304? - na taka sie wlasnie czaje do WC.

 

tak - wiem ze z podejmowaniem decyzji to ja mam problemy i to moj zyciowy dylemat :lol:

gwoli ścisłości, to nie nagrzewnica a chłodnica. Sądze, ze warto ją wziąc gdyż jest stosunkowo tania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a na allegro u tego gościa:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?u...5669&gr_id=4124

 

widze całe stado konstrukcji amerykańskich, a więc harrisonów

(aka kadet, rekord) wariacje.

Część z nich jest chyba pomalowana srebrną farbą,

ale ogólnie nie wiedziałem że tyle ich tam jest od ręki.

np ta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=79189496

czy ta:

http://allegro.pl/show_item.php?item=79189503 (fajowa malutka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak żeby nie tworzyć nowego podobnego tematu :D to podepne takie pytanko:

 

Czy widzieliśćie żeby ktoś połączył (zlutował) 2 fiaty??

 

Mam akurat 2 :D i takie rozwiązanie poszło by na górę big towera, 3 wentyle 12x12cm zapewniło by optymalne chłodze itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcialbys je polaczyc? szeregowo? rownolegle czy jeszcze jakas inna kombinacja? IHMO lepiej by bylo rownolegle (ale nie wiem wlasciwie).

osobiscie nie widzialem takiego rozwiazania a troche sie naogladalem wc (tak mi sie wydaje :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamiar kątówką przeciąć jednego fiata na pół :D a drugiego przy samym końcu tak aby było możliwe zlutowanie kanalików... plany w toku...

To se ne da! Tylko popsujesz oba fiaty.

Ale jeśli chcesz- próbuj- tylko pamiętaj, że ostrzegałem :-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To se ne da! Tylko popsujesz oba fiaty.

Ale jeśli chcesz- próbuj- tylko pamiętaj, że ostrzegałem :-).

Dude, po prostu zazdrościsz, że narodził się nowy talent/rewolucjonista w dziedzinie nagrzewnic. Nasze osiągnięcia są już historią - trzeba się z tym pogodzić i dać szansę młodym :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dude, po prostu zazdrościsz, że narodził się nowy talent/rewolucjonista w dziedzinie nagrzewnic. Nasze osiągnięcia są już historią - trzeba się z tym pogodzić i dać szansę młodym :wink:

mechl!n ma racje tak sie nie da !!! a jak zlutuje ten rządek kanałów w środku ???? :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n ma racje tak sie nie da !!! a jak zlutuje ten rządek kanałów w środku ???? :mur:

tu pojawił się problem ale spróbowałbym cos takiego:

 

rozciągnąć delikatnie kanaliki w jednej częśći, po wyczyszczeniu (mechanicznie i kwasem) oblutować (nie zalutować ;) )je w środku i gdy rozpuśći się cyna wsunąć drugą część fiata całość zgrzewać wedle uznania.... smacznego ;)

 

Jeszcze tylko kupie sobie śrubunek na nową butlę i zobacze czy to się nie uda :D. Jeśli stwierdzę żę się nie uda to zmarnuję tylko jedną z dwuch nagrzewnic :].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechl!n ma racje tak sie nie da !!! a jak zlutuje ten rządek kanałów w środku ???? :mur:

Ale nie rozumiem dlaczego tak impulsywnie reagujesz. Nie zauważyłeś " :wink: " na końcu mojej wypowiedzi?

 

Swoją drogą jak zabrałem się za skracanie mojej ładzianki, to dawałem sobie góra 50% szans na powodzenie (SZUK wydaje się być bardziej pewien sukcesu) i tylko kilku osobom zdradziłem swoje zamiary, coby mnie nikt nie zlinczował za pomysł zniszczenia nagrzewnicy. No i udało się zarówno z nią jak i z 2 nastepnymi. "hcieć to muc" jak mówią :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...