Skocz do zawartości
prezesrm

Win 2000 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zainstalowałem windowa 2000 Profesional i chciłabym sie dowiedziec pare rzeczy :) :

1. Czy opłaca sie instalowac wszystkie Service packi??

2. Jeśli tak, to czy musze imstalowac SP1, SP2, SP3 czy od razu SP3???

3. Wszystkiego najlepszego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wina 2000 instalowanego z 5 razy....... wszystkie stery najnowsze, directx9, sp1,2,3 ..... nic... poprostu nic mi nie dzialalo..... teraz mam xp prof o wszystko jest wery git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wy macie jakieś dziwne problemy ja zainstalowałem Win2K w zeszłym roku i działa do dzis super. Jedyne co doistalowałem to oczywiście stery do sprzętu, DX 8 ( po co 9 ??), IE6, SP2 a teraz SP3 i nie mam żadnych problemów. A XP Pro to miałem 3 tygodnie i sobie dałem spokuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja moj nowy komp dostalem wczoraj i odrazu 2000 zainstalowalem zgralem sp3 i nanowsze sterwoniki w szystko chpdzi git i chula jak smiglo mydlo i powidlo :D

nie wiem wczym wy ludzie macie problemy przeciez wsio smiga az milo.

a ten XP to badziew jak nic moim zdaniem cukierki na ekranie i jak klikniesz na start to ci 100 tutoriali wyskoczy . i nie mowcie mi ze se to mozna usunac. nie amm zamiaru siedziec i usowac to, wole se 2000 skonfigurowac w tym czasie albo w q3 zagrac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam :) ja wiem swoje :P ale wiadomo nie ma ludz idealnych :) jak ktos mi powie jak uruchomic u mnie na pc nfs:hp2 i winie 2000 to postawie mu zgrzewke piwa ;) aha.. instalowalem sterowniki do grafiki od 30.xx do 41.xx a directax 8 tez mialem.. nic nie pomaga :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz: PanelSterowania -> Uzytkownicy i Hasla -> w zakladce uztkownicy

masz zaznaczona opcje ze uzytkownik musi wpisac haslo .Wystarczy ja odznaczyc !!! :) Ale jak masz lan czy siec na stale to ja lepiej bym nie odznaczal no chyba ze lubisz jak na kompie jest kilku adminow :)

 

 

WIN2000 RULEZZZ FOR EVER !!!!

 

Nie ma lepszego systemu od tego (a XP jest dla ludzi bez ikry!! i taki z niego multimedialny kombajn ze wszyscy maja same problemy. Na kazdym forum ludzie blagaja zeby powiedziec im jak odpalic gre na XP ,a o 2000 cisza !!!! i bardzo dobrze !!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie Neo_x uwazaj na slowa bo bedziesz zgrzewke piwa w plecy i sie nie wymigasz... by nfs5 dzialal na win2k trzeba wykasowac pewnien plik z katalogu glownego gry ale jaki? nie pamietam wiec z zgrzewki piwa dzis nie wyskoczysz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem wina 2000 instalowanego z 5 razy....... wszystkie stery najnowsze, directx9, sp1,2,3 .....  nic... poprostu nic mi nie dzialalo..... teraz mam xp prof o wszystko jest wery git ;)

JEDEN WIELKI ROTFL :D

jesli chodzi o gry oczywiscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz: PanelSterowania -> Uzytkownicy i Hasla -> w zakladce uztkownicy

masz zaznaczona opcje ze uzytkownik musi wpisac haslo .Wystarczy ja odznaczyc !!! :) Ale jak masz lan czy siec na stale to ja lepiej bym nie odznaczal no chyba ze lubisz jak na kompie jest kilku adminow :)

 

 

WIN2000 RULEZZZ FOR EVER !!!!

 

Nie ma lepszego systemu od tego (a XP jest dla ludzi bez ikry!! i taki z niego multimedialny kombajn ze wszyscy maja same problemy. Na kazdym forum ludzie blagaja zeby powiedziec im jak odpalic gre na XP ,a o 2000 cisza !!!! i bardzo dobrze !!).

AMEN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz: PanelSterowania -> Uzytkownicy i Hasla -> w zakladce uztkownicy

masz zaznaczona opcje ze uzytkownik musi wpisac haslo .Wystarczy ja odznaczyc !!! :) Ale jak masz lan czy siec na stale to ja lepiej bym nie odznaczal no chyba ze lubisz jak na kompie jest kilku adminow :)

 

 

WIN2000 RULEZZZ FOR EVER !!!!

 

Nie ma lepszego systemu od tego (a XP jest dla ludzi bez ikry!! i taki z niego multimedialny kombajn ze wszyscy maja same problemy. Na kazdym forum ludzie blagaja zeby powiedziec im jak odpalic gre na XP ,a o 2000 cisza !!!! i bardzo dobrze !!).

AMEN

No i na tej wiadomości można skończyć temat Win2K ponad wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK, przekonałem sie do 2000, ale mam jeszcze mały(duży?:)) problem z CD-ROMem. Jak wkładam płytypo jakims czasie to mi sie nie chcą odpalić, wogule nie reagują i nie chodzi mi o autostart, ale wogóle nie czyta płyty. Dopiero jak zrobie restarta to działa. wie ktos jak to rozwiazać? mam nadzieje ze tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wi2000, mialem wiele systemów, poczynając od win95 (sux), a na Xp koncząc.....win2000 jest jednym z najlepiej napisanych systemow dla pc...przynajmniej ja tak uważam, czasami komp chodzi tydzien czasu bez żadnej zwiechy, (a mieszam w systemie nieźle)....polecam...i niech zwolennicy Xp troszke przystopują, sami bowiem wiedzą o wadach Xp...

i nie wyglada to wcale ładnie, u mnie chodzi zawsze kilka dni, bardzo ładnie, poczym tak sie zakręca...że czasami format to jedyny ratunek...pozdrawaiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xp.... przemilcze ten system operacyjny, po prostu nie mam slow

 

 

na tym systemie nawet durna myszka chodzi <span style="color:red;">[ciach!]</span>owo, nie da sie zgasic ani akceleracji ani tych po<span style="color:red;">[ciach!]</span>ych ustawic na "wieksza dokladnosc myszki" i nie da sie grac z ZADNA gierke fpp

 

 

dla mnie only 2k- szybkie i stabilne, nie jebie sie jak xp (testowalem na bardzoo wielu platformach), xp to po prostu przerosnieta spasiona maciora z zespolem down'a :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Nie zapominajmy, ze jakosc systemu operacyjnego to takze jakosc sprzetu, na ktorym go instalujemy. Ja mialem kiedys XP przez ponad pol roku i nie mialem jakichkolwiek problemow. W pracy mam komputerek HP Vectra z preinstalowanym XP, rowniez bez problemow. Aktualnie w domu mam Windows 2000 Server z pewnych wzgledow. Subiektywnie Xp wydawal mi sie szybszy od 2000. Ale, powrocmy do meritum. System jest taki jak jego administrator i sprzet, na ktorym pracuje . Znajdzie sie wiele przykladow poprawnego dzialania jak i wiele kontrprzykladow. Tak samo z Linuxami i innymi systemami. Mowienie, ze Xp to szajs a 2000 to superwypas to takie troche marudzenie dzieciakow w piaskownicy. Spokojnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xp.... przemilcze ten system operacyjny, po prostu nie mam slow 

 

 

na tym systemie nawet durna myszka chodzi <span style="color:red;">[ciach!]</span>owo, nie da sie zgasic ani akceleracji ani tych po<span style="color:red;">[ciach!]</span>ych ustawic na "wieksza dokladnosc myszki" i nie da sie grac z ZADNA gierke fpp 

 

 

dla mnie only 2k- szybkie i stabilne, nie jebie sie jak xp (testowalem na bardzoo wielu platformach), xp to po prostu przerosnieta spasiona maciora z zespolem down'a :/

AMEN

Czyli ze w koncu jestem wsrod swoich !!!! :lol:

Jednak jest kilka osob ktore znaja sie na rzeczy !!!

RESPECT !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 3 kompach w domu i na kilkudziesieciu w pracy :) jest co? W2k :))

 

uptime 24 dni (ten na ktorym teraz siedze) mowi sam za siebie... na kompie tym zarowno pracuje jak i sie bawie... czasem (zadko) explorer sie potknie i zamknie proces ale spokojnie mozna przywrocic all bez resetu...

w2k to juz sprawdzony system ... nie spotkalem sie by mi jakas gra na nim nie chodzila... zdaza sie owszem ... ze trzeba dossac jakis plik z netu ale to chyba nie problem ?

no chyba ze mama kompa dala na komunie i gdy sie gra zawiesi leci sie do serwisu :))

wxp natomiast to chyba najwieszka porazka microsoftu... starczy zobaczyc ie on pozera pamieci... Nie wiem jak wy ale ja lubie panowac nad swoim OS a nie przebijac sie przez wyskakujace "tips" i glupawe "niby" polepszacze obslugi intuicyjenj systemu...

 

konczac moje wypociny slowami WIN2K r00x :) wXP - go to hell :)))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Nie zapominajmy, ze jakosc systemu operacyjnego to takze jakosc sprzetu, na ktorym go instalujemy. Ja mialem kiedys XP przez ponad pol roku i nie mialem jakichkolwiek problemow. W pracy mam komputerek HP Vectra z preinstalowanym XP, rowniez bez problemow. Aktualnie w domu mam Windows 2000 Server z pewnych wzgledow. Subiektywnie Xp wydawal mi sie szybszy od 2000. Ale, powrocmy do meritum. System jest taki jak jego administrator i sprzet, na ktorym pracuje . Znajdzie sie wiele przykladow poprawnego dzialania jak i wiele kontrprzykladow. Tak samo z Linuxami i innymi systemami. Mowienie, ze Xp to szajs a 2000 to superwypas to takie troche marudzenie dzieciakow w piaskownicy. Spokojnie :-)

zgadzam z Toba co do joty

dla mnie osoba, ktora mowi, ze winxp jest do kitu, bo mi gry nie chodza (sic!), albo to, ze jest strasznie powolny, to jest w bledzie i to duzym, jesli ktos nie lubi ustawiac nic pod siebie, a woli skorzystac z gotowych ustawien, to rzeczywiscie win2k jest lepszy, a tak poza tym, to nie jest duza roznica miedzy obydwoma systemami, wiec wogole, to jest absurdalne stwierdzenie, ze jeden jest lepszy od drugiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten XP to badziew jak nic moim zdaniem cukierki na ekranie i jak klikniesz na start to ci 100 tutoriali wyskoczy . i nie mowcie mi ze se to mozna usunac. nie amm zamiaru siedziec i usowac to, wole se 2000 skonfigurowac w tym czasie albo w q3 zagrac.

Ustawienie normalnego interfejsu (czyli wyłączenie Luny) trwa parę sekund, raptem dwa machnięca myszką. Naprawdę nie wiem w czym problem. Ja tak ustawiłem na począdku i żadnych cukierków nie ma a podpowiedzi i tutoriali to wogóle nie widzałem. Skonfigurowanie XP nie trwa dłużej jak 15minut czyli tyle co każdego innego Windowsa :twisted: .

 

by nfs5 dzialal na win2k trzeba...

Neo, chodziło o NFS HP2 czyli NFS6 a nie 5. Więc to nie jest rozwiązanie, pozatym pod XP nie trzeba nic specjalnego robić by NFS chulał.

 

i niech zwolennicy Xp troszke przystopują, sami bowiem wiedzą o wadach Xp...

Ja to raczej doradzam zwolennikam W2k, ponieważ wydają się oni jakoś dziwnie zakompleksieni z powodu XP, starają się za wszelką cenę udowodnić wyszszośc W2k na XP (nie wiem tylo poco :? a i ciągle używają tych samych błachych argumentów).

 

System jest taki jak jego administrator i sprzet, na ktorym pracuje. Mowienie, ze Xp to szajs a 2000 to superwypas to takie troche marudzenie dzieciakow w piaskownicy. Spokojnie :-)

Brawo wkońcu mądra wypowiedz i moje poparcie, gdyż to jest klucz do dobrego działania KAŻDEGO OS. AMEN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej doradzam zwolennikam W2k, ponieważ wydają się oni jakoś dziwnie zakompleksieni z powodu XP,  starają się za wszelką cenę udowodnić wyszszośc W2k na XP (nie wiem tylo poco :? a i ciągle używają tych samych błachych argumentów).

 

 

Ja nikogo nie staram sie przekonywać, to jakiego systemu ktos uzywa to jego sprawa, problem dotyczy Win2000...Czym tak naprawde jest xp, to ladnie ubrany win2000 nic wiecej....a ze jest tak przyjazny (sux) ze moze go dziecko obslugiwac to juz inna sprawa, ja win2000 mam od roku na swoim pc, i zmieniac nie zamierzam...dla nie ktorych win to tylko exec dla gier...wiec rozmowa ktory system jest lepszy nie ma wiekszego sensu...apropo...uzywam systemu nt, smiga ze az milo....pozdrawiam.. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee tam :) ja wiem swoje :P ale wiadomo nie ma ludz idealnych :) jak ktos mi powie jak uruchomic u mnie na pc nfs:hp2 i winie 2000 to postawie mu zgrzewke piwa ;) aha.. instalowalem sterowniki do grafiki od 30.xx do 41.xx a directax 8 tez mialem.. nic nie pomaga :(

to masz pecha z tym nfs bo u mnie na w2k bez zadnych sztuczek dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stwierdzenia że system jest taki jak jego operator i sprzęt. Problem w tym że XP wymaga naprawde niezłego sprzętu i dużo ramu. A co do tego NFS6 to raczej chyba wina karty a nie systemu bo u mnie działa na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stwierdzenia że system jest taki jak jego operator i sprzęt. Problem w tym że XP wymaga naprawde niezłego sprzętu i dużo ramu.

Znowu przesada, XP chodzi już przyzwoicie na Celku 300A i ~256mb ram. Jakiś dziwny mit krąży o tych wymaganiach XP. Na moim Duronie+256mb ram(domam, że swap file mam ustawiony na tylko max 96mb :!: i wszystko do tej pory działa idealnie nawet gry, właśnie NFS6 i Hitman2) działa podobnie 98.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wi2000, mialem wiele systemów, poczynając od win95 (sux), a na Xp koncząc.....win2000 jest jednym  z najlepiej napisanych systemow dla pc...przynajmniej ja tak uważam, czasami komp chodzi tydzien czasu bez żadnej zwiechy, (a mieszam w systemie nieźle)....polecam...i niech zwolennicy Xp troszke przystopują, sami bowiem wiedzą o wadach Xp...

i nie wyglada to wcale ładnie, u mnie chodzi zawsze kilka dni, bardzo ładnie, poczym tak sie zakręca...że czasami format to jedyny ratunek...pozdrawaiam  :lol:

mowiąc o najlepiej napisanym systemie dla pc masz na mysli chyba tylko te ze stajni microsoftu... dziwne jak wielu ludzi pomija fakt istnienia czegos poza windows i office... (bez obrazy oczywiscie). co do xp: mam podobne objawy co kolega Dick (cholernie zle kojarzy mi sie ten nick) - chodzi sobie toto kilka dni a potem odrazu pada bez zadnych zapowiedzi... a to ze format to czasem jedyny ratunek dotyczy raczej nie tylko xp, ale wszytkich pseudo 32bitowych windowsów od 95 począwszy... co to za system wogóle w którym nie mozna powrócić do stanu sprzed instalcji czegokolwiek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to raczej doradzam zwolennikam W2k, ponieważ wydają się oni jakoś dziwnie zakompleksieni z powodu XP,  starają się za wszelką cenę udowodnić wyszszośc W2k na XP (nie wiem tylo poco :? a i ciągle używają tych samych błachych argumentów).

 

 

Ja nikogo nie staram sie przekonywać, to jakiego systemu ktos uzywa to jego sprawa, problem dotyczy Win2000...Czym tak naprawde jest xp, to ladnie ubrany win2000 nic wiecej....a ze jest tak przyjazny (sux) ze moze go dziecko obslugiwac to juz inna sprawa, ja win2000 mam od roku na swoim pc, i zmieniac nie zamierzam...dla nie ktorych win to tylko exec dla gier...wiec rozmowa ktory system jest lepszy nie ma wiekszego sensu...apropo...uzywam systemu nt, smiga ze az milo....pozdrawiam.. :P

 

hmm 2000 uzywasz od roku ..no moze i jest to dobry system alez tego co wiem ..to format u ciebie Paweł to jest prawie codziennosc nie zaleznie od systemu jaki akurat posiadasz..no ale musze sie z toba zgodzic ze 2k chodzi ci najlepiej ..a ja i tak wole win me ..;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...