Skocz do zawartości
rogers

upgrade kompa / w co zainwestować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....doradzcie...mam do wydania naupgrade kompa ok 500zł. Poza tym co widać poniżej mam HDD Segate 20GB 5400 o/min ata100, LG DVD x40, monitor LG Studioworks 775N, SB Live! 5.1, cooler - jakiś Fanner (ale lepiej daje od Titana D5TB którego miałem wcześniej choć nadal z trudem wyrabia) badziewna obódowa (szeroka/krótka - do du** cooler ledwo mieści się pod zasiłką {połowa powieżchni coolera znajduje sie może 1 cm pod zasilaczem}, brak miejsca na dodatkowy cooler z tyłu obódowy).

 

Doradzcie w co byście zainwestowali mając do dyspozycji 500 zł + to co ewentualnie dostałbym zostawiając stary element w zostawiając go rozliczeniu.

 

Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tak patrze co piszesz, to bym zmienil bude i dysk w pierwszej kolejnosci. Sprzet masz ok, nie ma co tego narazie zmieniac, a warto dla wlasnej wygody cos z peryferiow dorzucic. jak nie masz cdrw to to przede wszystkim.

za 500 mozesz nabyc fajna cdrw i bude modeComa na przyklad. albo super hdd (sprzedac to najlepiej i wziac 80gb szybka.

Pewnie wszyscy napisza o plycie glownej albo grafice, ale to bzdury, nie ma co wymieniac narazie. Zmienisz przy nastepnej generacji procesora.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

no nie przesadzac na tej grafie jeszcze jakis czas da rade pograc :) no ale wracajac do tematu to ja bym zmienil mobo + obudowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

haha mysle ze ten GFTi4200 powinien narazie mu wystaczyc... jak cos z grafika to w przyszlosc FX ;) ... troche dysk . :? ja bym wolał lepszy :) ... albo sprzedaj mobo ECS i wymien na cos mocniejszego... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

hmm czemu nie......Radek powinien niebawem nieco stanieć.....ale zastanawiam się także nad wymianą obódowy (pozwoli na lepsze schłodzenie kompa) oraz może dysk twardy.....obecny jest nieco mały a co najważniejsze troszkę wolny (5400).

 

ale jeszcze się zastanawiem bo może zaiwestować w jakiegoś Tbreda czy może mobo i ramy wymienić na szybsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

haha mysle ze ten GFTi4200 powinien narazie mu wystaczyc... jak cos z grafika to w przyszlosc FX ;) ... troche dysk . :? ja bym wolał lepszy :) ... albo sprzedaj mobo ECS i wymien na cos mocniejszego... :)

chmm...przy wymianie mobo warto było by chyba odrazy ramixy na szybsze.........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

haha mysle ze ten GFTi4200 powinien narazie mu wystaczyc... jak cos z grafika to w przyszlosc FX ;) ... troche dysk . :? ja bym wolał lepszy :) ... albo sprzedaj mobo ECS i wymien na cos mocniejszego... :)

chmm...przy wymianie mobo warto było by chyba odrazy ramixy na szybsze.........

a też w sumie od 1,5 roku tylko w grafy, procki, mobo i "przymusowo" w zasiłki inwestowałem to może najwyższa pora właśnie na te "peryferie" tj hdd i obódowa...ale starego dysku to chyba nie warto było by sprzedawać bo wsumie jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły jak mp3 czy filmy można na nim trzymać a wiele i tak za niego nie dostane....??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym byl za wymiana mobo

a jakie mobo byś proponował aby był jakiś postęp? pamięci mam 2x256 PC2100......myślę że jak wymieniać mobo to razem z ramami i najlepiej prockiem.....ale może źle myślę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie ze tylko na gf4 ti 4600 i radku 9700 da sie grac w doom 3 plynnie, na 4200 to po 23 klatki, a na 9700 kolo 40, roznica jest, no i na radku moze wlączyc anizo x16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie ze tylko na gf4 ti 4600 i radku 9700 da sie grac w doom 3 plynnie, na 4200 to po 23 klatki, a na 9700 kolo 40, roznica jest, no i na radku moze wlączyc anizo x16

ale świat nie kończy się tylko na Doom3 :) , z wymianą grafy lepiej poczekać, a teraz zmienić MOBO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym 3mal kase dokladal powoli zeby kupic za 3 miechy radeona 9700. procek wystarczająco mocny 512 mb ramu wystarczy, ale graficzna nigdy niejest za dobra heheh

haha mysle ze ten GFTi4200 powinien narazie mu wystaczyc... jak cos z grafika to w przyszlosc FX ;) ... troche dysk . :? ja bym wolał lepszy :) ... albo sprzedaj mobo ECS i wymien na cos mocniejszego... :)

chmm...przy wymianie mobo warto było by chyba odrazy ramixy na szybsze.........

a też w sumie od 1,5 roku tylko w grafy, procki, mobo i "przymusowo" w zasiłki inwestowałem to może najwyższa pora właśnie na te "peryferie" tj hdd i obódowa...ale starego dysku to chyba nie warto było by sprzedawać bo wsumie jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły jak mp3 czy filmy można na nim trzymać a wiele i tak za niego nie dostane....??

Pamieci zostaw. Sa calkiem niezle. Zainwestuj w mobo jakas wypasiona z dobrym biosem i.. pewnie nie wystarczy ci juz pieniedzy ale jak bedziesz znowu mial jakies miedziaki to kup nowa obudowe i popracuj nad wentylacja.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez bym byl za wymiana mobo

a jakie mobo byś proponował aby był jakiś postęp? pamięci mam 2x256 PC2100......myślę że jak wymieniać mobo to razem z ramami i najlepiej prockiem.....ale może źle myślę....

masz racje. zmien teraz dysk. 8O

a też w sumie od 1,5 roku tylko w grafy, procki, mobo i "przymusowo" w zasiłki inwestowałem to może najwyższa pora właśnie na te "peryferie" tj hdd i obódowa...ale starego dysku to chyba nie warto było by sprzedawać bo wsumie jakieś <span style="color:red;">[ciach!]</span>ły jak mp3 czy filmy można na nim trzymać a wiele i tak za niego nie dostane....??

jak kupisz 80, to mozesz starego puscic komus za jakies 200-300 moze pojdzie. i bedziesz mial cash na bude.

po co Ci plyta? wzrost wydajnosci o 10%? ta nie dziala?

jak bedziesz zmienial procek, to ta zmienisz razem z nim i ramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa i Dysk ,to podstawy ,prawda jest taka ze grafe masz wporzo,ramu mash dusho,procek tesh niezly,mobo moshe i nie wystrzalowa ale roznica w wydajnosci miedzy KT266A a KT400 jest pomijalna,owszem osiaga wyzsze FSB i wogole ,ale nie uzyskasz WIELE,a z wymiana mobo musialbys zmienic pamieci...

Natomiast komfort pracy z wiekshym i duzo szybszym dyskiem odczujesz spory,no i zmiana budy tesh potrzebna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Obudowa i Dysk ,to podstawy ,prawda jest taka ze grafe masz wporzo,ramu mash dusho,procek tesh niezly,mobo moshe i nie wystrzalowa ale roznica w wydajnosci miedzy KT266A a KT400 jest pomijalna,owszem osiaga wyzsze FSB i wogole ,ale nie uzyskasz WIELE,a z wymiana mobo musialbys zmienic pamieci...

Natomiast komfort pracy z wiekshym i duzo szybszym dyskiem odczujesz spory,no i zmiana budy tesh potrzebna.

Dokladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....doradzcie...mam do wydania naupgrade kompa ok 500zł. Poza tym co widać poniżej mam HDD Segate 20GB 5400 o/min ata100, LG DVD x40, monitor LG Studioworks 775N, SB Live! 5.1, cooler - jakiś Fanner (ale lepiej daje od Titana D5TB którego miałem wcześniej choć nadal z trudem wyrabia) badziewna obódowa (szeroka/krótka - do du** cooler ledwo mieści się pod zasiłką {połowa powieżchni coolera znajduje sie może 1 cm pod zasilaczem}, brak miejsca na dodatkowy cooler z tyłu obódowy).

 

Doradzcie w co byście zainwestowali mając do dyspozycji 500 zł + to co ewentualnie dostałbym zostawiając stary element w zostawiając go rozliczeniu.

 

Dzięki!

Wymienilbym na twoim miejscu plyte glowna i pogonil bym Antak co nieco wiecej niz na ECS. Ale to jest IMHO. Czekac az Radek 9700 stanieje nie ma co, bo to za jakis rok moze bedzie w dobrej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie przesadzajcie przeciez to jest jakis absurd wymieniac plyte w takim moencie ja tam mu proponuje dysk i/albo raczej albo jakąś wypasioną obudowe co do dooma to mysle z espokojnie bedzie mozna pograc na takim porcku na dobrej grafie ludzie nie trzeb amiec zawsze anizo i wygladzania wlączonego sadze e jak wyjddzie ful pogra sobie w niego na 1024 a 800x600 na 100%

naprawde niektorzy tu moją jakiegos fiola ze musza meic qrna 60klatek anizo 16x wygladzanie 8x i rodzialke 1600x1200 ludzie czy aby to nie jest lekkim absurdem namawiac kogos na zmiane

Gf ti4200 jeszcze go moze sobie troche oc do 4400.

co do proc a to myśle ze ma ładnie podkreconego... ja proponuje kupic

Dysk jak ci naprawde braknie miejsca bo szybkosc dysku w grach nei jest prakycznie wazana jak jest to w minimalnym stopniu to qp dysk

 

jesli nie

 

kup obudowe jaka zajebista z dobra zasiła przwiewna itd i dobry cooler na procka albo WC jak chcesz sie nawic i mała temp na procq

 

peace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie podobny problem co Ty. Sprzęt mam taki jak w podpisie. Zastanawiałem się czy coś wymienić, chciałem kupić jakąs fajną obudowe, albo Radeona 9500 Pro ale zdecydowałem się, że wymieniam dysk twardy na nowszy (mam 20 giga, i co miesiąc/dwa musze nagrywać 10 płytek, żeby odzyskać troche miejsca).

 

W Twoim przypadku nie musisz nic zmieniać, procesor masz dobry, płyta Ci działa więc nie ma po co zmieniać, a z KT266A na KT400 wcale nie ma 10% przyrostu wydajności, tylko znacznie mniej.

10% jest zamieniając KT133A na KT333! Wiem, bo zmieniałem!

Pamięci i karta są wystarczające, Doom III poczeka, a grafika stanieje.

Jedynie dysk i obudowa powoli stają się niewystarczające i to trzeba zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam....doradzcie...mam do wydania naupgrade kompa ok 500zł. Poza tym co widać poniżej mam HDD Segate 20GB 5400 o/min ata100, LG DVD x40, monitor LG Studioworks 775N, SB Live! 5.1, cooler - jakiś Fanner (ale lepiej daje od Titana D5TB którego miałem wcześniej choć nadal z trudem wyrabia) badziewna obódowa (szeroka/krótka - do du** cooler ledwo mieści się pod zasiłką {połowa powieżchni coolera znajduje sie może 1 cm pod zasilaczem}, brak miejsca na dodatkowy cooler z tyłu obódowy).

 

Doradzcie w co byście zainwestowali mając do dyspozycji 500 zł + to co ewentualnie dostałbym zostawiając stary element w zostawiając go rozliczeniu.

 

Dzięki!

Wymienilbym na twoim miejscu plyte glowna i pogonil bym Antak co nieco wiecej niz na ECS. Ale to jest IMHO. Czekac az Radek 9700 stanieje nie ma co, bo to za jakis rok moze bedzie w dobrej cenie.

myślę, że niezależnie od mobo tego antka ciężko byłoby jeszcze trochę stabilnie podgonić......a tym bardziek przy moim chłodzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie nie przesadzajcie przeciez to jest jakis absurd wymieniac plyte w takim moencie ja tam mu proponuje dysk i/albo raczej albo jakąś wypasioną obudowe co do dooma to mysle z espokojnie bedzie mozna pograc na takim porcku na dobrej grafie ludzie nie trzeb amiec zawsze anizo i wygladzania wlączonego sadze e jak wyjddzie ful pogra sobie w niego na 1024 a 800x600 na 100% 

naprawde niektorzy tu moją jakiegos fiola ze musza meic qrna 60klatek anizo 16x wygladzanie 8x i rodzialke 1600x1200 ludzie czy aby to nie jest lekkim absurdem namawiac kogos na zmiane 

Gf ti4200 jeszcze go moze sobie troche oc do 4400.

co do proc a to myśle ze ma ładnie podkreconego... ja proponuje kupic 

Dysk jak ci naprawde braknie miejsca bo szybkosc dysku w grach nei jest prakycznie wazana jak jest to w minimalnym stopniu to qp dysk 

 

jesli nie

 

kup obudowe jaka zajebista z dobra zasiła przwiewna itd i dobry cooler na procka albo WC jak chcesz sie nawic i mała temp na procq 

 

peace

chmmm a może właśnie WC??......wiecie gdzie mozna coś takiego dostać?..o CPC można chyba zapomnieć....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam właśnie podobny problem co Ty. Sprzęt mam taki jak w podpisie. Zastanawiałem się czy coś wymienić, chciałem kupić jakąs fajną obudowe, albo Radeona 9500 Pro ale zdecydowałem się, że wymieniam dysk twardy na nowszy (mam 20 giga, i co miesiąc/dwa musze nagrywać 10 płytek, żeby odzyskać troche miejsca). 

 

W Twoim przypadku nie musisz nic zmieniać, procesor masz dobry, płyta Ci działa więc nie ma po co zmieniać, a z KT266A na KT400 wcale nie ma 10% przyrostu wydajności, tylko znacznie mniej. 

10% jest zamieniając KT133A na KT333! Wiem, bo zmieniałem! 

Pamięci i karta są wystarczające, Doom III poczeka, a grafika stanieje. 

Jedynie dysk i obudowa powoli stają się niewystarczające i to trzeba zmienić.

jeśli masz podobny problem to ja bym Ci doradził dodatkowe 256 ramixa.....ale skoro brak miejsca na dysku jest sporym utrudnieniem to warto w to chyba wejść...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy ci dużo nie dadzą, płyty też nie ma po co wymienieać! Grafa jest miodna i trochę se na nie pograsz spoko. Kup se fajną budę, szybę i katodę, zmoduj to wszystko do tego myszkę Logitecha i twój komp nawet jak będzie do d... to się wszsytkim będzie podobać. A jak nie lubisz dremela to kup sobie Caviara 80 GB też będziesz szczęśliwy... Grafy, ramu i mobo nie zmieniaj (albo może zmień to mobo, ale nic ci to prawie nie da w wydajności). Zainwestuj w wygląd całego zestawu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie ze tylko na gf4 ti 4600 i radku 9700 da sie grac w doom 3 plynnie, na 4200 to po 23 klatki, a na 9700 kolo 40, roznica jest, no i na radku moze wlączyc anizo x16

Bzdura, czytalem wywiad z jednym z developerow Dooma III. Powiedzial, ze gra bedzie bez problemow mykac na kartach klasy GF3, a minimalne wymagania to GF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a widzieliscie ze tylko na gf4 ti 4600 i radku 9700 da sie grac w doom 3 plynnie, na 4200 to po 23 klatki, a na 9700 kolo 40, roznica jest, no i na radku moze wlączyc anizo x16

Bzdura, czytalem wywiad z jednym z developerow Dooma III. Powiedzial, ze gra bedzie bez problemow mykac na kartach klasy GF3, a minimalne wymagania to GF2.

raczej. moze nie ze wszystkimi efektami.

ta wersja, ktora jest teraz jest w ogole nie optymalizowana. Wersje koncowe zawsze dzialaja lepiej od wersji beta. To ze teraz ma tkie wymagania, nie znaczy, ze koncowa wersja bedzie takie miala.

Robicie zbyteczna panike i macicie udziom w glowach. :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...