Skocz do zawartości
shark31

Jakie Głośniki 5.1 Do 250 Zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym sie zapytać czy te głośniki http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79742474 podłaącze pod mojego sound blastera. Myślałem jeszcze nad logitechami x530 ale one są słabsze od tych DK.

A może są jakieś lepsze do 250zł. Mam pokój 16m2 i chodzi mi o siłe nagłośnienia jaki i o czystość dzwięku.

Czekam na wasze opinie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa, napewno, aha :| Logitech gorszy od tego g**** :| Cos mi sie nie chce wierzyc :| Moze moca ale napewno nie jakoscia dziwieku... Jesli chodzi o glosniki to albo Logitech albo poszukaj czegos 2.1 :| Bo 5.1 za 250 zl to nie znajdziesz dobrego...

edit: Dozbieraj jeszcze troszke i kup takie cos : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79062399 ...

edit2: Ale za cene ok 250 zl ja bym bral te Logitechy X-530... Wyglad + jakosc dzwieku... :D

Edytowane przez tazikk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mercury HT6200 8W na satelite 16 na centralny i wbrew opinniom nie ma 50W suba tylko 25W , ale za to gra świetnie najlepszy zakup jak za taką kasę w połączeniu np z SB live! 5.1 super dzwięk, IMO ten mercury rozwala np T5900, najlepszy wybór cena / jakość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To które z tych są lepsze:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79062399

czy

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79860923

 

O logitechach przeczytałem bardzo duzo dobrych opini ale o tych creativach nic nie wiem, jedynie co przeczytałem to ze mają gorszy bas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imo bramka numer jeden ;]

mam x-530, na dzwiek nie narzekam, jest swietny, tymbardziej, ze jestem anty-melomanem ;]

creativy muszą być podobne, a moc zestawu działa tylko na ich korzysc. w x-530 lubią pograć ruskim radiem i popierdzieć, oszczędzisz sobie tych przygód ;]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ligitechow nie slyszalem, ale czytalem, ze bardzo dobre. Co to Creative to tez nie masz sie co martwic, to jest klasa :) Moj kuzyn mial Inspire 2:1 i w autku zamontowal, graly jak zloto :)

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Mercury HT6200 i przy nich siadają logitechy i creativy, a to co przemawia na ich korzyść to głęgoki bass, nie jest pudełkowy, albo jakby ktos walił po koszach na smieci jak w creative

Naprawde takie dobre te Mercury ?? Pytam, bo nigdy nie slyszalem o tej firmie, a moze bym sobie sprawil taki sprzecik do autka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do autka to raczej niewarto, lepiej kupujesz jakąś tubę 200W RMS do tego 4X60W na 6Ohm, 60W-ówki popodłanczać do radia, a do tuby kupić wzmak i żaden zestaw 5.1 tego nie przebije w cenie do 400 ziko, chyba że jesteś dzik i chcesz sobie kupić tego wypas logitecha za gróbo ponad 1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do autka to raczej niewarto, lepiej kupujesz jakąś tubę 200W RMS do tego 4X60W na 6Ohm, 60W-ówki popodłanczać do radia, a do tuby kupić wzmak i żaden zestaw 5.1 tego nie przebije w cenie do 400 ziko, chyba że jesteś dzik i chcesz sobie kupić tego wypas logitecha za gróbo ponad 1k

Tylko wiesz, jak chce miec cos pozadnego to za tube + wzmach musze dac te 400zl, a jeszcze zostaja jakies glosniczki. A tak mam wszystko za 240 :) Moj kuzyn mial Creativa 2:1 w Escorcie i graly jak zloto. Nawet ich sie nigdy nie odkrecilo na max, wiec takie tuby 600W to po ch... sa potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, w Media markcie miałem okazje posłuchać głośników :

Creative Inspire T7900 7.1

Creative I-Trigue L3400 2.1

Logitech Z-3

Logitech X-530

 

Zdecydowanie najlepiej i najglośniej graly X-530 więc raczej na nie sie zdecyduję ale nie słyszałem jeszcze tych creatiwów T6060.

Czy grają one duzo lepiej od T7900??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, jak chce miec cos pozadnego to za tube + wzmach musze dac te 400zl, a jeszcze zostaja jakies glosniczki. A tak mam wszystko za 240 :) Moj kuzyn mial Creativa 2:1 w Escorcie i graly jak zloto. Nawet ich sie nigdy nie odkrecilo na max, wiec takie tuby 600W to po ch... sa potrzebne.

taka tuba 600W to wydmycha ci uszczelke z bagaznika, w kitowym wozie odpadnie szpachla, albo jeśli to stary polonez to sie pokruszy, szyby powylatują układ kierowniczy nabierze luzów, a ty bedizesz miał delirkę, no i jeszcze ogłuchniesz

 

dlatego wystarczy tuba 200W RMS i 4X60 żeby można było zagłuszyć jakąś imprezkę domową, albo jak lubisz na grzybach słuchać muzy z samochodu oddalonego o około 150m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy te logitechy x-530 wystarczą do dobrego naglośnienia pokoju o powierzchni 16m2??

Ich moc jest wystarczająca w zupełności. Problem jest tylko taki, że nie da się wyciszyć subwoofera. Dopóki słuchasz techno, hip-hopu, drum&bassu i tym podobnych, gdzie bas jest ważny, to ok, ale jak juz coś rockowego włączysz, to lipa. Wiem, bo u kolegi słuchałem. Nawet jak suba na maksa ściszyliśmy, to pierdział przy punkowej piosence, gdzie bas się ma nijak :/

 

Ja też chcę kupić jakiś zestaw głośników. Nie miałem tylko okazji posłuchać Creative Inspire 5.1 P5800 oraz Creative Inspire 5.1 T5900, a nad nimi się zastanawiam. O tych Mercury po raz pierwszy jakiekolwiek opinie słyszę, bo na Allegro to je widziałem już, ale myślałem, że to jakieś podrzędne głośniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde musze sie przejsc gdzies i posluchac tych x-530 bo wszystcy mowia ze one sa teraz najlepsze jednak nie mam gdzie ich posluchac... slyszalem P5800 i bardzo mi sie podobaly a ze sluchajm duzo Rapu, Hip-Hopu bass musze miec ladny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam głośniki Creative P5800 i grają jak narazie bez zarzutu mam je już rok razem z kartą sound blaster live 24bit jest super.Bierz te P5800 chyba że masz więcej kasy tak około 500zł to można pomyśleć nad czymś lepszym ale za tą cenę nie znajdziesz niż lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...