Skocz do zawartości
dadek12

Pomocy! Chce Kompa Podkręcic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam WAS!! Mam takiego kompa jak napisałem- 2300+ semp, leci na 2000 (tyle podkręciłem), chłodzenie na nim to arctic cooling cooper silent 2, mobo to asus a7n8x-x, grafa 9200 SE 128MB, pamieci 256 Blitz. i Nie wiem za co sie jeszcze zabrac, gdy zwieksze FSB w biosie to czesto zaczyna wariować (miałem juz na 232) teraz mam na 211. w jaki sposob podkręcic jeszcze tę grafe, bo w h... mnie nie zadawala, nie mam kasy na nowszą ale za to mam zmienione chłodzenie na niej ze mini radiatora na Pentagrama Cu80+.Prosze o pomoc.Ps.wie ktos jak odblokować mnożnik na tym procku??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam problem :D

A co się może spalić jak bym podkręcał ? zasiłka czy podzespół?

to 220 przeczytałeś z tyłu przy gniazdku, czy na naklejce z boku zasilacza ? jak padnie zasiłka to moze być różnie. np. ja miałem tyle szczęścia że poszedł mi sam zasilacz, ale może też się stać tak że pocignie za sobą płyte gł, procka lub jeszcze coś innego. przy podkręcaniu procka i pamięci podnoś im jeszcze napięcie, ale nie na tym zasilaczu. kup jakiegoś fortrona z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac, to nie widzialem zasilacza 220W (200 albo 230, 250W). Tez mi sie wydaje, ze jest to napiecie zasilania, a nie Waty.

 

@Nick126

Sprawdz dokladnie jaki masz ten zasilacz.

Lepiej go jak najszybciej wymien jak ma te 220W.

 

Moc zasilacza mozesz sprawdzic zagladajac do obudowy, powinna byc na nim naklejka z taka informacja. Jesli nie widac, to znaczy, ze jedyny sposob, aby to sprawdzic to wykrecic zasilacz.

Edytowane przez Mapet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Heh czy to nie zasilacz megabajta :D To masz palnik do pc'ta :D Podobnie jest z zasilaczami tracer :) Radze wymienić:P Krec grafike programem PowerStrip. Ustaw stałe taktowanie ram. Podbij napiecie na proca, zakrec go FSB :D:D

 

Ten zasilacz ma 350W(nawet model na to wskazuje). Pozatym masz cytat który cie moze zmobilizuje "W czasie testów zasilacz był obciążony znacznie niżej, niż zezwala jego specyfikacja. Zwiększenie obciążenia powodowało wyłączenie zasilacza.

Opinie panujące w usenecie są zgodne - unikać jak ognia! Mnóstwo maili od załamanych Czytelników, którzy stracili w chmurce niebieskiego dymku połowę swojej konfiguracji to przestroga dla nadmiernie oszczędnych." Wiec teraz lecisz do sklepu i kupujesz coś z chiefteca:P

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Bron Boże nie bież tego zasilacza! TO jest forton-lipa...MA TYLKO JEDNA LINIE 12V!!! On ma naprawde:

5v - 25A a nie 28 jak to piszą...

12V - 18A i koniec...tylko 1 linia 12v/18A (a powinno być 18A+18A)

 

PROSZE CIE NIE KUPUJ TEGO ŚMIECIA ! :D

 

 

Jak już nie masz tego 175zł na chiefteca jakiegoś to kup za jakeis 95zł modecoma 350GTF-w tej cenie bardzo przyzwoity zasilacz :) Tylko prosze nie kupuj tego fortona ! Zaoszczędzisz czas i kase...nie bedizes musial szykać głupka który od Ciebie to kupi i nie stracisz kasy :)

 

P.S - Boshe jak ludzi się dają wrabiać...

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Bron Boże nie bież tego zasilacza! TO jest forton-lipa...MA TYLKO JEDNA LINIE 12V!!! On ma naprawde:

5v - 25A a nie 28 jak to piszą...

12V - 18A i koniec...tylko 1 linia 12v/18A (a powinno być 18A+18A)

 

PROSZE CIE NIE KUPUJ TEGO ŚMIECIA ! :D

Jak już nie masz tego 175zł na chiefteca jakiegoś to kup za jakeis 95zł modecoma 350GTF-w tej cenie bardzo przyzwoity zasilacz :) Tylko prosze nie kupuj tego fortona ! Zaoszczędzisz czas i kase...nie bedizes musial szykać głupka który od Ciebie to kupi i nie stracisz kasy :)

 

P.S - Boshe jak ludzi się dają wrabiać...

Wiesz że modecom 350gtf to jest to samo co forton. :wink: Forton robi zasiłki, modecom je kupuje, nakleja naklejke z napisem modecom i sprzedaje je drożej, co do gwarancji, na (chyba) każdej aukcji z fortonem jest napisane że 30 dni. A forton to nie śmieć, poczytaj najpierw a nie piszesz takie głupoty <_<

 

Stacja dyskietek tez ?Bo nigdy mi sie nie zdarzylo ,a mialem 2 zgony zasilek :D

Nie wiem, może :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtopic, ale mój Chieftec 420 tez ma tylko jedną linię 12V... i co w związku z tym? Nie mam żadnych minusowych lini pokazanych w programach jak SpeedFan czy Everest... Zawsze tak jest w Chieftecach czy znowu k.... trafił mi się jakiś "inny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Ehh chodzi o to że były dobre fortony jak piszą na stronie producenta :) Teraz koleś na allegro rzuca stronke producenta i każdy czyta 18A+18A i bierze a to jest tylko 18A i ma zasilacz badziewie :) modecom 350gtf to bardzo przyzwoity zasilacz :) Tak tyle że możesz mieć mocną linie 12V np. 30A a nie 18...NC...Nie mówie ze forton to badziew ale akurat ten egzemplarz tak:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lechu1777

Dobra ja się nie wtrącam...chcecie sobie płacić a potem żałować to ok...kupujcie...Twój post w którym napisałeś "Patrzcie cena niska, a ile watt" poprostu mnie zdaołował Twoim poziomem...Jesteś jednym z tych co leci na watty...Więc idź do sklepu i kup sobię zasilacz 700Watt za 50zł, i od razu PLUG AND PRAY...dla niewiedzących WETKNIJ I MÓDL SIĘ...co ja będe wam tłumaczył jak musicie się przekonać na własnej skórze...wisi mi to że Ty bedziesz miał badziewny zasilacz a nie ja :) Faktycznie BYŁY (albo gdzies sie jeszcze zdarzy) forton który ma 18A+18A i jest bardzo dobrym zasilaczem..ale nie to szajstwo...

 

P.S - sprzedawca zachował resztki rozsądku i napisał chociarz dużymi literami JEDNA LINIA 12V... chwała mu za to ale nie poskutkuje :)

Edytowane przez lechu1777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...