Skocz do zawartości
HawkEye

Pierwsze Wc By Hawkeye

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przedstawiam Wam moje pierwsze WC. Jest to wynik kilku miesięcy poszukiwań, przemyśleń oraz przeczytania kilkunastu, jak nie kilkudziesięciu tematów na tym jak również na innych forach. No ale do rzeczy, oto pacjent, którego poddano operacji :) :

Dołączona grafika

 

 

Tak wyglądało to przed:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Komponenty użyte do budowy wc:

Bloki:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Chłodnice:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Rez:

Dołączona grafika

 

 

Pompa:

Dołączona grafika

 

 

Węże:

Dołączona grafika

 

 

Płyn: GlycoShell+demineralka w stosunku 1:3 (wlazło około 1l.)

 

Tak wygląda płytka z zamontowanymi blokami:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

A teraz to co z tego wyszło:

Faza testów (na sucho :) ):

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

no i podczas pracy:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Jak widać na ostatniej fotce byłem przygotowany na powódź :D ( ręczniki, pieluchy itp itd), ale naszczęście do tego nie doszło :) .

Obudowa jest również w pierwszej fazie moddingu:

Są trzy karody UV, kable IDE UV, plesze UV na kabelka USB i oploty na kablach zasilacza. Zostało jeszcze wyciąć okno w bocznym panelu.

 

Zostało jeszcze omówić temperaturki:

Na AC miałem na procku 37/46st teraz mam na procku 36/39st, temperatura wody na wyjściu z rezu wynosi 30,5st.

Jak widać w idle prawie nie ma różnicy, ale w stresie 7st róznicy to całkiem sporo, no i ta cisza :) , teraz muszę zmienić dysk w obudowie przenośnej, bo jest głośny jak lokomotywa :lol2:.

 

Koszt to około 1k PLN.

 

Pozdrawiam

HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem, calkiem ...

Ale troche lipnie ulozone chlodnice - a w zasadzie to jedna - przez podwojna powietrze nie ma zabardzo jak przechodzic.

Ta druga mogles zamontowac tak zeby byla kroccami do srodka ... ;)

 

No i maly balaganik - ale ja to rozumie w 100% - tez mam Tagana i wiem jak ciezko jest zapanowac nad taka iloscia kabli :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Calkiem, calkiem ...

Ale troche lipnie ulozone chlodnice - a w zasadzie to jedna - przez podwojna powietrze nie ma zabardzo jak przechodzic.

Ta druga mogles zamontowac tak zeby byla kroccami do srodka ... ;)

Nie bardzo tą podwójną było gdzie dać, zastanawiałem się żeby wyrzucić ją pod sufit, ale wtedy byłaby najwyższym punktem wc i miałbym problem z jej odpowietrzeniem, co do BIX to stwierdziłem że przy wężach 8/10, które mieszczą się w otworze na śledzia, że niechce mi się dziurawić budy :) .

 

No i maly balaganik - ale ja to rozumie w 100% - tez mam Tagana i wiem jak ciezko jest zapanowac nad taka iloscia kabli :/

teraz to i tak nie jest źle, bo są założone oploty xmoda, jak ich nie było to dopiero był Sajgon :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ, również cenię sobie przede wszystkim ciszę, a ekstremalnego WC nie uważam za wartą świeczki zabawę jeśli odbywa się kosztem głośności kompa (a niemal zawsze tak jest). Pedantyczne układanie kabli wewnątrz obudowy również jest raczej sztuką dla sztuki--> widzę, że podzielasz moje zdanie :lol: Mam pytanka: jak sprawuje się rez sammhaina i czy zawsze masz otwartą obudowę? Napełnianie układu jest faktycznie tak proste? Też miałem puszczone węże na zewnątrz obudowy, ale moja mała sześciomiesięczna pociecha (Milenka) za jakiś czas zacznie się przemieszczać i niszczyć, więc... :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny układ, również cenię sobie przede wszystkim ciszę, a ekstremalnego WC nie uważam za wartą świeczki zabawę jeśli odbywa się kosztem głośności kompa (a niemal zawsze tak jest). Pedantyczne układanie kabli wewnątrz obudowy również jest raczej sztuką dla sztuki--> widzę, że podzielasz moje zdanie :lol: Mam pytanka: jak sprawuje się rez sammhaina i czy zawsze masz otwartą obudowę? Napełnianie układu jest faktycznie tak proste? Też miałem puszczone węże na zewnątrz obudowy, ale moja mała sześciomiesięczna pociecha (Milenka) za jakiś czas zacznie się przemieszczać i niszczyć, więc... :lol2:

Rez sopko, choć na mój gust otwory na złączki mogłyby być trochę niżej, bo jak ruszysz mocniej obudową to układ potrafi zaciągnąć trochę powietrza choć jest prawie pełny (rez). Obudowę mam zazwyczaj zamkniętą, teraz jest otwarta bo testuję układ. No z dziecmi jest problem :lol:, mój jak miał 5 lat tak mi narozrabiał w systemie, że go prze pół dnia reanimowałem. Od tamtej pory ma swój :D .

Edytowane przez HawkEye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie wyglada osad na pentagramie :) zapchany szczelniutenko.

Jak to wszystko pozamykasz to jednak chlodnica nie jest najlepiej ustawiona. Majac tak duza bude jest conajmniej kilka znacznie wydajniejszych rozwiazan na jej umieszczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba, ale bym zrobił troche inaczej. btw masz serwer? ile gb w tych dtyskach kjest ? O_o

A mógłbyś napisać co byś zrobił inaczej? To dopiero początek mojej przygody z WC także napewną będą zmiany :) .

Komp jest do domowego użytku :D, a na dyskach jest 0.892 TB :lol2:.

 

poprosze o zdjęcie reza na wyłączonym układzie, chciałbym sprawdzić ile wody masz w nim bo mi coś chlupocze :/

Ja nie widzę róznicy na włączonym i wyłączonym układzie, no może jakiś 1mm mniej przy wyłączonym (ale nie ma sprawy zrobię fotkę i wrzucę wieczorkiem). Też miałem problem z chlupotaniem, dlatego napełniłem go prawie na full i jest ok. Jak już wcześniej pisałem, moim zdaniem otwory na złączki powinny być trochę niżej, choć nie wiem czy to jest wykonalne od strony technologicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przedewszsytkim zamiast stosowac 2x120mm i 1x120 mm dałbym 3x120mm na góre, ale jak juz chcesz tego 1x miec z tyłu to dałbym go odwrornie, a nie ze takie uszy sa z tyłu ;) zalertą tego 2x120mm jest to ze od razu te stosy danych chłodzi bo te syski to niezle sie grzeją ;)

 

jeszcze nie stosowałbym reza, ale to sprawa gustu, rez ma +sy i -sy

 

pompke dałbym inna, ale to tez sprawa gustu.

 

poza tym zmien te zielone oploty na niebieski bo to jest okropne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak juz chcesz tego 1x miec z tyłu to dałbym go odwrornie, a nie ze takie uszy sa z tyłu

co do BIX to stwierdziłem że przy wężach 8/10, które mieszczą się w otworze na śledzia, że niechce mi się dziurawić budy.

juz pisal dlaczego nie dal kroccami do srodka.

kszonek ja proponuje oprocz nalogowego pisania bzdurnych postow rowniez czytac inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz pisal dlaczego nie dal kroccami do srodka.

kszonek ja proponuje oprocz nalogowego pisania bzdurnych postow rowniez czytac inne.

napisałem ze zrobilbym inaczej, zapytał sie jak to napisałem ze własnie to bym zrobił odwrotnie. mam małe wrazenie ze sie mnie czepiasz..... (ciagle)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czepiam sie bo jest juz to denerwujace ze gdzie nie wejde do tematu to najwiecej jest Twoich postow i wiekszosc zawiera nic nie wnoszaca tresc !

Wyluzuj chlopie troche !

 

Jakbys dokladnie czytal to bys zobaczyl ze juz mu to proponowalem ale wyraznie napisal ze tak nie chce !

To po co Ty powtarzasz to samo ?

Tak jakbym ja powtorzyl to co proponowali koledzy powyzej.

 

Jeszcze raz Ci powtarzam nic Ci to nie da ze na liczniku postow bedziesz mial duza liczbe jak wszyscy beda wiedziec ze wiekszosc ich jest kupe warta !

Edytowane przez Jawor_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez "uszczypne" :wink: bo np ten post:

 

ile gb w tych dtyskach kjest ? O_o

A wystarczy tylko nakierowanie gałki ocznej na sygnature zalozyciela tematu i widac:

 

HDD WD160GB ATA, 2xSeagate 250GB SATA NCQ Raid0, 2xWD120GB SATA Raid0, WD80GB ATA

chyba ze nie chcialo ci sie w pamieci dodawac :wink:

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez "uszczypne" :wink: bo np ten post:

A wystarczy tylko nakierowanie gałki ocznej na sygnature zalozyciela tematu i widac:

 

HDD WD160GB ATA, 2xSeagate 250GB SATA NCQ Raid0, 2xWD120GB SATA Raid0, WD80GB ATA

chyba ze nie chcialo ci sie w pamieci dodawac :wink:

tez uszczypne ;) w sigu jest 6 dysków a na focie cztery....... ;) i dziki temu zobaczyłem ten w 5,25 i na topie w kieszeni...

Edytowane przez kszonek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...