Skocz do zawartości
Hedrox

Galaxy 6600ge Vs Leadteka 6600gt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Galaxy 6600GE czy Leadteka 6600GT? Co myślicie o tych kartach, która ma lepsze możliwości OC. Na allegro pojawiły się opisy, iż wersja GE ma pamięci 1.6ns np:

http://allegro.pl/show_item.php?item=80513231

http://allegro.pl/show_item.php?item=80201323

http://allegro.pl/show_item.php?item=79494074).

 

Zastanawia mnie jednak to "GE@GT". Czy to czasem nie są wersje z pamięciami 2ns, którym wgrano bios od galaxy gt ultima. Dlatego proszę Was o radę w co ostatecznie lepiej zainwestować ? Jeśli te 1.6 to wymysł sprzedawcy to chyba lepszy bedzie winfast?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Galaxy 6600GE czy Leadteka 6600GT? Co myślicie o tych kartach, która ma lepsze możliwości OC. Na allegro pojawiły się opisy, iż wersja GE ma pamięci 1.6ns np:

1868467[/snapback]

Zastanawia mnie jednak to "GE@GT". Czy to czasem nie są wersje z pamięciami 2ns, którym wgrano bios od galaxy gt ultima. Dlatego proszę Was o radę w co ostatecznie lepiej zainwestować ? Jeśli te 1.6 to wymysł sprzedawcy to chyba lepszy bedzie winfast?

Karta ma faktycznie wgrany BIOS od wersji Ultimate.

Jeśli chodzi o pamięci to przypuszczam, że ma 1.6ns.

Teraz w większości 6600GE je montują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pamięci to przypuszczam, że ma 1.6ns.

Teraz w większości 6600GE je montują.

Dzięki za radę, ale czy patrząc na te kości można odróżnić te 2ns od 1.6? Może po numerach serii, czy jakoś tak? Kupowałbym u sprzedawcy osobiście, więc mógłbym się dokładnie przyjrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale czy patrząc na te kości można odróżnić te 2ns od 1.6? Może po numerach serii, czy jakoś tak? Kupowałbym u sprzedawcy osobiście, więc mógłbym się dokładnie przyjrzeć.

No dokladnie, musisz zobaczyc na stronie producenta. Hynixy pisza czas dostepu po literkach AF chyba, np. AF - 1,6 to 1,6ns. Samsunga trzeba chyban a stronie patrzec. Wiem, ze 2,8ns to bylo 2A, ale tutaj beda lepsze :) Ale z tego co wiem, to wszystkie Galaxy GE u nas dostepne maja 1,6ns, wiec spokojnie.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ty na to? 2ns, ale za to z Zalmanem. Chyba bardziej sie oplaca.

Niezbyt bo jestem dinozaurem z AGP :)

A tak na serio to na grafie chłodzenie łatwiej wymienić niż pamięci, więc raczej wole 1.6ns. Seryjne chłodzenie na tych galaxy też wygląda spoko, maniakiem ciszy nie jestem. Poza tym może i jestem w błędzie ale wydaje mi się że te dodatkowe MHz na rdzeniu dzięki Zalmanowi nie dadzą większej wydajności niż doddatkowe MHz na pamieciach o szybszym czasie dostępu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas tzn w Polsce? czy masz jakis sklep :D

JESZCZE nie mam sklepu :) Ale wszystkie dostepne (na AGP oczywiscie, bo o tym gadamy) widzialem na 1,6ns. Wszystkie testy jakie czytalem tez byly na 1,6ns. Ale to niewazne, bo zara sie zacznie szukanie 1 sklepu na 1000 gdzie akurat bedzie 2ns, bo przeciez zawsze trzeba udowodnic, ze "moja jest racja najmojsza". :wink:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...