Skocz do zawartości
bad

Błąd Podczas Instalacji Windowsa Xp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem. Kiedy próbuje zainstalować wina XP, po pierwszym uruchomieniu komputera pojawia sie czarny ekran i za chwilę pojawia się niebieski ekran z błędem. Nie wiem wogule z czym to "zjeść" <_< Mam zainstalowany system windows ME. Jeśli brakuje jakichś info to napiszcie, odpowiem :D post-130379-1137019670_thumb.jpg

 

Thx & pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- Mam 3 kości ramu....

- Uruchamiam instalacje z pod dosa lub z 6 dyskietek startowych, instaluja sie jakies pliki, wszytsko ładnie, skopiuja sie (pasek sie załaduje) i potem pisze że część instalacji spod dosa została zakończona i zostanie od nowa uruchomiony komputer, uruchamia sie i po chwili ten komunikat. Nie wiem o co chodzi, prosze o jakąś odp i dzieki za zainteresowanie sie moja sparwą. pozdro

 

ps. o jaką konfiguracje chodzi??:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bad ja też miałem taki problem. U mnie ten błąd wystąpił przez procesor. Otóż mam 64bitowy i przy instalowaniu zwykłej Windy XP pojawiał się taki właśnie komunikat, jak u Ciebie. Natomiast jak tylko ściągłem wersje Windy XP x64 Edition to od razu wsio bez problemów śmigało.

 

Także jeśli masz 64'órke to zapraszam Cię na stronke Microsoft'u. Możesz za darmoche pobrać tą wersje Windy na 120dni:

 

http://www.microsoft.com/windowsxp/64bit/e...tion/trial.mspx

Edytowane przez Akoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

greg505 - odłanczałem ram, i dalej to samo, raczej to nie ram, przeczytaj dokładnie ten błąd, tam coś pisze o dysku twardym, gdzieś wyczytałem że chodzi, że może chodzic o jakieś sterowniki SCSI, ale to tylko przypuszczenia, nie amm zielonego pojęcia co to sa te SCSI.

 

Akoss - ja nie mam procesora 64 bitowego, mój komputer jest starej daty, wtedy jeszcze nie było 64 bitowców :D

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój (prechistoryczny:D) komputer:

 

System operacyjny Microsoft Windows ME

 

-Płyta główna

Typ procesora Intel Pentium IIIE, 667 MHz (5 x 133)

Nazwa płyty głównej Abit BE6-II v1.2 (1 ISA, 5 PCI, 1 AGP, 3 DIMM)

Mikroukład płyty głównej Intel 82440BX

Pamięć fizyczna 256 MB (SDRAM)

Typ BIOS'u Award Modular (07/03/00)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki (LPT1)

Port komunikacyjny OTI USB-to-Serial Comm Port

 

-Ekran

Karta wideo NVIDIA Vanta/Vanta LT

Akcelerator 3D nVIDIA Vanta

Monitor CTX VL500, MS500 Series, 15-Group 69KHz/130Hz [15" CRT]

 

-Multimedia

Karta dźwiękowa Creative SB PCI128 (Ensoniq ES5880) Sound Card

 

-Magazyn

Kontroler IDE Drugi kontroler IDE (podwójna kolejka fifo)

Kontroler IDE Kontroler Intel 82371AB/EB PCI Bus Master IDE

Kontroler IDE Pierwszy kontroler IDE (podwójna kolejka fifo)

Napęd dyskietek GENERIC NEC FLOPPY DISK

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST CD-ROM GCR-8521B (52x CD-ROM)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST CD-RW GCE-8525B (52x/32x/52x CD-RW)

Status dysków SMART OK

 

-Partycje

C: (FAT32) 16033 MB (12159 MB wolne)

D: (FAT32) 30130 MB (5103 MB wolne)

E: (FAT32) 30138 MB (22682 MB wolne)

Rozmiar całkowity 74.5 GB (39.0 GB wolne)

 

-Urządzenia wejściowe

Klawiatura Klawiatura standardowa (101/102 klawisze) lub Microsoft Natural Keyboard

Mysz Mysz szeregowa standardowa

 

-Sieć

Karta sieciowa NDIS 5.0 driver (192.168.0.73)

Karta sieciowa PPP Adapter.

 

-Urządzenia zewnętrzne

Drukarka HP DeskJet 840C Series

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zdaje sie że mam dysk ATA

- Cichon - raczej nie chodzi o podkręcenie, gdyz przed podkręcaniem ten błąd także występował

- Dijkstra - co tzn. onboardowany kontroler RAID na płycie?? i mógłbys mi wytlumaczyć co to jest sterownik SCSI i do czego służy?? Jak juz wspominałem, gdzieś czytałem że trzeba załadowac jakis sterownik (przed wczytywaniem pierwszych plików pojawia sie napis na dole, że aby wgrać sterowniki SCSI nacisnąć F6, znika on po chwili), który zdaje się jest niezgodny z jakimś drugim na dysku twardym.

Jeśli coś źle zrozumiałem:D to porawcie mnie... :) :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro instalator tekstowy skopiował pliki to nie trzeba się bawić w klawisz F6, poza tym komputer jest tak stary ze trudno żeby system nie miał do kontrolera sterów, problem występuje w momencie uruchamiania systemu do przeprowadzenia instalacji w trybie graficznym

ja bym upatrywał problemów w tym drugim systemie win ME, i w ścieżce ARC albo w sektorze rozruchowym lub w partycji na której jest Win ME

 

podaj rozkład partycji ich format z zaznaczeniem lokalizacji Win ME

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaj rozkład partycji ich format z zaznaczeniem lokalizacji Win ME

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale partycje mam takie jak napisalem wyżej, czyli:

 

C: (FAT32) 16033 MB (12159 MB wolne) - WINDOWS ME

D: (FAT32) 30130 MB (5103 MB wolne)

E: (FAT32) 30138 MB (22682 MB wolne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmieszne to, ale pisząc poprzedniego posta miałem w pamięci właśnie Twoją płytę, która właśnie posiada wbudowany (onboardowy) kontroler RAID.

 

Jak pewnie zauważyłeś, Twoja płyta ma nie dwa, a cztery gniazda IDE (do dysków) na płycie. Dwa należą do kontrolera IDE płyty, dwa do zintegrowanego na niej kotrolera RAID.

RAID to tryb, który pozwala w uproszczeniu na połączenie wielu dysków w jeden - ale w specyficzny sposób, mianowicie dane podczas zapisu są rodzielane i połowa znich ląduje na jednym dysku, połowa na drugim. Przy odczycie kontroler 'spina' dane z dwóch dysków i wysyła je dalej tak, jakby pochodziły z jednego dysku. Daje to w przybliżeniu dwa razy większą szybkość dysku (w trybie RAID0), lub taką samą szybkość, ale posiadanie lustrzanej kopii na drugim dysku (RAID1), lub połączenie jednego i drugiego, jeżeli masz 4 dyski (RAID0+1). Ty jednak mając 1 dysk nijak nie możesz tego wykorzystać, natomiast kontroler RAID może pracować jako normalny kontroler, bez tworzenia macierzy na wielu dyskach. W przypadku Twojej płyty opłaca się to, ponieważ kontroler IDE chipsetu BX, na którym jest Twoja płyta wspiera tylko tryb ATA33, podczas gdy kontroler RAID firmy HighPoint na płycie wspiera tryb ATA66. To zauważalny przyrost prędkości transferu.

SCSI to z kolei zupełnie inny standard komunikacji między dyskiem a płytą - są specjalne dyski i specjalne kontrolery tego typu, ale to interesuje Cię tylko w tym aspekcie,że instalator windows wrzuca po części kontrolery RAID i SCSI do jednego worka w trakcie intalacji - obojętne, który masz, musisz nacisnąć F6 i władować dyskietkę ze sterownikami.

Jednak z tego, co widzę w danych, które podałeś, dysk nie jest podłączony do kontrolera RAID, tylko do IDE, więc cała procedura Cię nie dotyczy (pod warunkiem, że kotroler RAID jest wyłączony w biosie). Innym potencjalnym problemem może być to, że Twój dysk to za pewne dysk ATA100 lub ATA133. Pomimo tego, że powinny one być kompatybilne 'w dół', czyli bez problemu pracować z konrolerem ATA33 na Twojej płycie, stosunkowo często zdarza się, że jednak nie współpracują i windowsy NT są na to wrażliwe. Typowy objaw to brak możliwości włączenia trybu DMA w windowsach 98/ME - do sprawdzenia we właściwościach dysku w menadżerze urządzeń. Nie mniej jednak nawet jeżeli DMA jest, nie znaczy to, że dysk taki bedzie pracował poprawnie z windowsami z rodziny NT. Najlepiej w takiej sytuacji pobrać ze strony producenta dysków porogram, który ograniczy tryb pracy dysku do takiego, w jakim pracuje kontroler.

Niezależnie od wszystkiego, w necie można znaleść bardzo dużo informacji o problemach z zainstalowaniem Windows 2000/XP na tej płycie, jednak wiele osób (również na forum) miało tą płytę z tymi właśnie systemiami i... działało. Osobiście również kiedyś walczyłem bardzo długo z tą płytą i windowsem 2000 - pamietam, że był jakiś specyficzny problem, tylko to było z 6 lat temu i nie pamiętam już nawet, czy dysk był pod kontrolerem RAID czy IDE, nie mówiąc o tym w czym leżało źródło problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeczytałem z grubsza, bede musiał to jeszcze raz na spokojnie przeanalizować gdyz nie mam teraz czasu, chcialbym jeszcze dodać że posiadam jeszcze jeden dysk twardy o pojemności 10 GB, który nie jest podłączony, (dodatkowe info. o tym dysku jeśli będą potrzebne moge podać wieczorem), jest to mój pierwszy dysk, który nabyłem wraz z komputerem, jednak na nim był juz raz zainstalwoany windows XP, czyli sie da :D (teraz znowu jest tam ME) i na nim wyskakuje mi ten sam błąd.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak z tego, co widzę w danych, które podałeś, dysk nie jest podłączony do kontrolera RAID, tylko do IDE, więc cała procedura Cię nie dotyczy (pod warunkiem, że kotroler RAID jest wyłączony w biosie).

Jak nazywa się ta opcja w biosie?? bo nie weim czy mam wył. czy wł.

 

 

Najlepiej w takiej sytuacji pobrać ze strony producenta dysków porogram, który ograniczy tryb pracy dysku do takiego, w jakim pracuje kontroler.

Tam jest tylko manual w pdf :mur:

 

Nie wiem co dalej robić, jak zrobić żeby zrobić :D :D :D , macie jakieś pomysły??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokleje się do tego tematu, bo mam taką samą płyte główną i ten sam problem podczas intalacji. Dzieki za rady :) Udało mi sie wyłączyć kontroler raid w biosie, dysk i cd rom podpiołem na taśmie 40 pinowej

Problem teraz wygląda tak:

bios podczas startu kompa widzi tylko 1 urządzenie: dysk albo cd, zalezy co jest ustawione na mastera. Jak ustawiłem cd, to instalacja win xp poszła poprawnie, zgrał pliki na dysk, pomimo że nie został on wykryty w biosie. wszystko byłoby fajnie, gdyby można było podłączyć 2 urządzenia bo gdy win dochodzi do momentu w którym jest restart to juz sie nie uruchomi bo bios nie widzi dysku. Z kolei nie moge podłączyć samego dysku bo cd rom jeszcze jest mu potrzebny przy dalszej instalacji

Narazie musze skołować drugą taśme 40 pinową zeby sprawdzic czy wykryje urządzenia na osobnych tasmach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff udało sie komp chodzi win xp działa:)

Na następny dzień wysypał sie win w domu (ten na plycie abit to ojca sklepowy)

Nieszczescia chodzą parami:)

Bad ja mam dlaciebie pomysł taki:

podłącz na czas instalacji windowsa dyski na tasmie 40 pinowej pod ATA

wyłącz sterownik RAID w biosie (to jest w integrated peripherials)

A jak juz win bedzie działał to włącz raid spowrotem i podłącz dyski na osiemdzisiątce. bo na ATA 33 jest dość niski transfer i wogule wydajność całego komputera spada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem. Kiedy próbuje zainstalować wina XP, po pierwszym uruchomieniu komputera pojawia sie czarny ekran i za chwilę pojawia się niebieski ekran z błędem. Nie wiem wogule z czym to "zjeść" <_< Mam zainstalowany system windows ME. Jeśli brakuje jakichś info to napiszcie, odpowiem :D post-130379-1137019670_thumb.jpg

 

Thx & pozdro

0x0000007B - niedostepne uzadzenie rozruchowe

Wywal to cale barachlo z kompa i zostaw tylko jeden dysk na master i cd-roma

Bo tak to nigdy nie dojdziemy co jest nie tak ;) , i musi ruszyc ;p

Oczywiscie dysk na IDE a nie Sata czy raid....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...