Skocz do zawartości
KaszeL

Pentium D 920 Czy Athlon 64 X2 3800+, Ktorego Wybrac?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

 

Planuje ostatnio zmiane swojej wysluzonej platformy roboczej, na cos nieco bardziej nowoczesnego, i musze przyznac, ze mam maly dylemat. Im wiecej w sieci czytam, tym tak na prawde mniej wiem. Moze zechcieli byscie mi pomoc dokoncac wyboru?

 

Zalozenia glowne sa takie:

Musze sie zamknac z cena w okolicach 2000 pln. Zewstaw ma zawierac plyte glowna + procesor + w zaleznosci od wyboru komponentow obudowe i/lub pamiec.

 

Zalozenia dodatkowe:

Plyta glowna powinna byc w formacie mATX, poniewaz taka posiadam obudowe. (Jesli nie bedzie, to w cenie musze sie zmiescic z obudowa, ale bez zasilacza, bo ten mam bardzo porzadny). Na plycie glownej powinna byc zintegorwana karta graficzna, najlepiej taka, do ktorej mozna dolozyc tzw. DVD-Add, czyli samo zlacze DVI. Bardzo porzadanym bonusem bylo by to, zebym z procesora mogl wycisnac troche dodatkowego soku. Nie ukrywajmy, zaden z wybranych przezemnie procesorow demonem szybkosci nie jest.

 

A wiec nad czym sie zastanawiam? Otoz niewiem czy wybrac Pentium D 920 czy moze A64 X2 3800+. Zakladajac ceny komputronika, ten drugi jest o 50% drozszy. Do czego doszedlem do tej pory?

 

Platrofma socket 775

Procesor: Intel Pentium D 920 (S775) 2.80 GHz (2x2MB cache) tray - ~1066pln

Plyta glowna: Gigabyte GA-8I945G-MF Intel 945G BOX - ~436pln

Pamiec: Kingston DDR2 2x512MB 533MHz CL4 ~360pln

 

Platforma socket 939

Procesor: AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939) - ~1500pln

Plyta glowna: Gigabyte GA-K8N51GMF-9 nVidia GeForce 6100 - ~270pln

Pamiec: Brak, poniewaz mam w tej chwili 2x 512MB DDR333 - wiem, ze to zadna rewelacja ale na poczatek wystarczy.

 

Wnioski:

Jak widac A64 X2 jest procesorem o 50% drozszym. Jednak ze wzgledu na to, ze w przypadku P-D bede musial dokupic ram, ceny zestawu sa podobne. Obie plyty glowne spelniaja moje poboczne wymogi, tzn sa w formacie mATX, posiadaja zintegrowane karty graficzne. Niewiem jak wyglada sprawa DVD-ADD oraz podkrecalnosci. Pewnie mizernie, dlatego postanowilem zapytac was o zdanie :) Co o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw nr2.

Bo lepszy procesor(dużo lepszy). Płyta przy tej cenie super, przyzwoita grafika jak na zintegrowaną (chociaż to chyba niema znaczenia)+dobrodziejstwa NF4 przyzwoite opcje BIOS praktycznie brak jedynie regulacji napięć, ale napięcie na procesor daje 1.46 więc można pokręcić.

Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O K8N51GMF-9 (recenzja płyty na www.egielda.com.pl):

Płyta pozwoliła na podkręcenie Athlona 64 3000+ Venice w rewizji E6 do 260 x 9 = 2340 MHz. Niestety, nie można było zwiększyć napięcia procesora, gdyż BIOS w ogóle nie umożliwia takiej opcji. Jednak domyślne napięcie 1,4V było bardzo stabilne (odczyt z programu CPU-Z).

 

Maksymalną stabilną częstotliwością HTT, jaką udało się uzyskać przy obniżonym mnożniku było 275 MHz. Na szczęście płyta jest „inteligentna” i gdy przesadzimy z ustawieniami HTT, HT lub pamięci, płyta się uruchamia w trybie bezpiecznym i nawet nie kasuje naszych ustawień. Duży plus za to

 

Cewki zasilające nawet przy dużym obciążeniu nie piszczą, jak ma to miejsce na wielu innych płytach.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Zestaw nr2.

Bo lepszy procesor(dużo lepszy). Płyta przy tej cenie super, przyzwoita grafika jak na zintegrowaną (chociaż to chyba niema znaczenia)+dobrodziejstwa NF4 przyzwoite opcje BIOS praktycznie brak jedynie regulacji napięć, ale napięcie na procesor daje 1.46 więc można pokręcić.

niby tak, ale zwroc uwage, ze KaszeL ma pamieci DDR333 wiec za bardzo nie popodkreca (o ile w ogole)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niby tak, ale zwroc uwage, ze KaszeL ma pamieci DDR333 wiec za bardzo nie popodkreca (o ile w ogole)

Pamięci… no cóż minus tego zestawu zgadzam się będą hamować. Chociaż... po ustawieniu na 133 można. Edytowane przez rxg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...