Skocz do zawartości
unknown44

Problem Z Win98

Rekomendowane odpowiedzi

Jak klikam ppm, to nie ma tam wogóle opcji "dodaj" i żeby dodać folder muszę wchodzić w jakiś program, tam zapisz plik jako i ikonkę tworzącą folder. Jest to wqrzające i męczące. Co mogę zrobić?

Edytowane przez unknown44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popraw sobie w rejestrze:

C:\WINDOWS\system\SHDOC01.dll na :C:\\WINDOWS\\SYSTEM\\SHELL32.DLL

 

Nie zaszkodzi tez Start->Uruchom->REGSVR32 /I /S C:\WINDOWS\SYSTEM\SHELL32.DLL

 

Sprawdz tez czy reszte wpisow w rejestrze masz ok:

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Shell

Extensions\Approved]

"{D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719}"="Microsoft New Object Service"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\CLASSES\CLSID\{D969A300-E7FF-11d0-A93B-

00A0C90F2719}]

@="Microsoft New Object Service"

"flags"=dword:00000000

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\CLASSES\CLSID\{D969A300-E7FF-11d0-A93B-

00A0C90F2719}\InProcServer32]

@="C:\\WINDOWS\\SYSTEM\\SHELL32.DLL"

"ThreadingModel"="Apartment"

 

[HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\CLASSES\Directory\Background\shellex\ContextMenuHan

dlers\New]

@="{D969A300-E7FF-11d0-A93B-00A0C90F2719}"

Edytowane przez Kolobos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Działa. Wielkie dzięki. :) Zrobiłem wszystko po kolei. Chyba problem tkwił w tym, że w jednym katalogu rejestru miałem \ a w drugim \\.

Mam jeszcze jeden problem: jak kliknę START->zamknij->uruchom ponownie, to przy oknie "Trwa zamykanie systemu..." zazwyczaj komp mi się zawiesza. Czym może to być spowodowane. Sprawdziłem, że w trybie awaryjnym błąd ten nie występuje.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne jakis program sie zawiesza i nie chce sie zamknac.

Sprobuj przed ponownym uruchomieniem zamykac recznie po jednym programie i zobacz przy ktorym zamknie sie ok.

Czy to Windows 98SE? Jezeli tak to zainstaluj sobie nieoficjalny service pack (znajdziesz na google).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem pakiet dodatków SGJ i teraz mi wyskakuje kolejno:

"Błąd ładowania Explorer.exe. Należy zainstalować Windows ponownie"

A potem:

"Odnalezienie wymaganego pliku .DLL C:\WINDOWS\SHLWAPI.DLL było niemożliwe". WIem, ze jesli zreinstaluję WINDOWS to stracę wszystkie pliki z Katalogu Moje Dokumenty prawda? Poza tym mam dysk podzialony na partycje. Czy one znikną razem z zawartością? Jeśli tak to jak mogę odzyskać część ważnych danych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh czemu nie zainstalowales service pack'a o ktorym pisalem?

http://sp.up.pl/

 

Uruchom sobie setup 98 przez setupcor.exe i zainstaluj system jeszcze raz do tego samego katalogu, to powinno zachowac wszystkie ustawienia itd i nie bedziesz musial nic kasowac.

Po przeinstalowaniu jezeli talej nie bedzie cos dzialac to sprobuj przywrocic rejestr ze starszej kopii:

scanreg /restore

 

Jezeli sam nie usuniesz to żadnych plikow ani partycji nie stracisz, wiec trzymaj sie z daleka od polecania format :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo zainstalowałem zanim przeczytałem. :) Tyle że to okienko mi wyskakuje podczas włączania zanim cokolwiek zdążę zrobić. Ledwie mi się pulpit pokazuje i od razu to. Mogę zabootować wina z płytki. Jak to zrobię to mam DOSa i E:\WIN98>. Tutaj nie działa ani przywracanie rejestru ani setupcor.exe A instalator windowsa mogę odpalić przez Bootowanie windowsa z CD->Instalator windowsa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Probowales po zainstalowaniu przywrocic starsza kopie rejestru tak jak pisalem?

 

scanreg /restore

 

Jezeli to nie pomoze to zmien nazwe katalogu windows na jakis inny i usun z niego win.exe, a nastepnie zainstaluj nowy windows do katalogu C:\Windows i wszystko powinno byc ok, po zainstalowaniu zgraj sobie ze starego windowsa co tam chcesz i usun jego katalog.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle że ja pisze z innego kompa a w tamtym to wogóle nie mam dostępu do windowsa. Mam tylko DOS i CD-ROM. Mam kartę sieciową U.S.Robotics'a ale nigdy jej nie konfigurowałem pod wymianę plików z laptopem taty. A z tym Norton Commanderem to mogę go chyba ściągnąć i zgrać na płytkę i z niej odpalić. Spróbuję tak zrobić ale nie wiem czy pójdzie.

 

[EDIT]

OK. Mam DOS Navigator na kompie z CD-ROMu. Jak go odpalę poleceniem DN to wyskakuje mi dziwne okienko i pisk. Co zrobić, żeby go odpalić i żeby zaczęło działać w trybie "graficznym"?

Edytowane przez unknown44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem pakiet dodatków SGJ i teraz mi wyskakuje kolejno:

"Błąd ładowania Explorer.exe. Należy zainstalować Windows ponownie"

A potem:

"Odnalezienie wymaganego pliku .DLL C:\WINDOWS\SHLWAPI.DLL było niemożliwe". WIem, ze jesli zreinstaluję WINDOWS to stracę wszystkie pliki z Katalogu Moje Dokumenty prawda? Poza tym mam dysk podzialony na partycje. Czy one znikną razem z zawartością? Jeśli tak to jak mogę odzyskać część ważnych danych?

 

Zeby nie było.

Nie jest to wina pakietu, zresztą ten pakiet jest znacznie bezpieczniejszy w uzyciu od nieoficjalnego service packa.

 

 

NIe wiem co robiłes, ale albo instalowałes wszystko na stary juz zasmiecony system, albo instalacja została przerwana w trakcie instalacji IE. Jeszcze 3 opcja to instalacja wersji dla 98 w win98se lub odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, usuniesz tylko C.

 

Jezeli masz jakies wazne dane na C, to wystarczy że skasujesz folder windows i program files i tez mozesz instalowac nowy system.

 

 

I od razu. Jezeli masz zamiar instalowac mój pakiet lub nieoficjalnego sp, zainstaluj to na czysty system zaraz po instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...