Skocz do zawartości
Hikari

Maszyna Do Podrkęcania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym wypadku zdecydowanie potrzebuje pompcy od wytrawnych overclockerow.

 

Jestem na etapie budowy czwartej i mam nadzieje, ze juz ostatecznej odslony WC. Kompletna przebudowa kompa objela rowniez sam hardware. Prosze o pomoc w wybraniu nowego sprzetu, ktorego celem bedzie przede wszystkim overclocking:

 

:arrow: Procesor: Athlon 64, ale ktory model bedzie sie krecil najlepiej?

 

:arrow: Mobo: kiedys najlepsze mozliwosci OC oferowal Epox. Nie zalezy mi na super dodatkowych akcesoriach. Plyta powinna byc w miare wydajna i powinna udostepniac sporo opcji do OC.

 

:arrow: Grafika: tu zdaje sie tylko dla Was. Powiedzmy, ze gornym limitem niech bedzie 500 PLN - powinno sie dobrze krecic!

 

:arrow: Pamieci: pojemnosc 1GB. Jakie modele polecacie?

 

:arrow: HDD: tu pojdzie Raptor, ale bedzie specjalnie wyciszony.

 

Bede wdzieczny za kazda pomoc w tej sprawie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procka kup opterona, teraz ładnie się kręcą

Płyte DFI lan party (każdy model), teraz najlepsze plyty do OC

Grafe to kup X800GTO

Pamięć Możesz patrioty KH, lub geile ultraX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte DFI lan party (każdy model), teraz najlepsze plyty do OC

no tu bym sie był skłonny przyznac racje gdyby nie ASRock 939Dual SATA2 - płyty są na równi pod wzgledem OC (DFI ma udostepnione wyzsze napiecie dla CPU i RAMu a w ASRocku trzeba robic V-MODa) I cena zwala z nóg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock da tych którzy lubią kombinować przed kombinowaniem

DFI dla tych którzy lubią tylko kombinować

wniosek zawsze 2 zaoszczedzone godziny przesiadywania i oczekiwania na pierwsze odpalenie kompa zapewnia nam DFI, za to ASRock to, że mozemy sobie kupic piwo, kupic fajną myszkę, kupic prezent dziewczynie, pare gier itd.

 

Jeśli potrafisz knuć i masz do tego smykałkę kup ASRocka, jesli wolisz być pewien tego ze zainwestowałeś w firme znaną z O/C kup DFI, proste

 

ale obowiązkowo musisz kupić Opterona 144 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi! Bardzo pomocne. Moze ma ktos z Was jakis link do Opteronow???

 

No dobra, macie jeszcze jakies inne pomysly na pamieci i grafike (GPU - max. 500 PLN)?

 

No i niestety zostaje Raptor, ktory jest strasznie glosny, ale szybki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki jeszcze raz.

 

Jedyna rzecz, ktora mi zostala to karta graficzna. Nie jestem zapalonym graczem, wiec nie potrzebuje nic specjalnego. Powiedzmy - jaka karta zapewni mi plynny obraz przy rozdzielczosci 1024x768, max. jakosc przy Doom III? Chcialbym sie zmiescic w czyms za 500 PLN (bedzie na tym WC, wiec mozna to jeszcze podkrecic w gore).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Kurde, czy nigdzie nie ma 6600GT z 256 DDR?

Po co 256 w tej karcie, bierz 6600ge od galaxy 128/128 i kręcisz, masz grafe taką jak gt w niższej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...