Skocz do zawartości
11111

Jak Nagrać Na Kasete Wideo Film

Rekomendowane odpowiedzi

mam film na kompie (nie wazne jaki) i chcialbym go nagrac na kasecie wideo... grafe mam bez vivo, tylko tv-out, ale to chyba nic nie robi, bo video in nie jest chyba potrzebne... <chyba>... Tv do kompa potrafie podlaczyc itd, ale... jak podlaczyc to chore video... chyba czincze... pls help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakladamy ze film jest legalny ;)

potrzebujesz video ktore posiada wejscie in (chyba kazde takie ma ;) zazwyaczaj in i out to to samo tylko odpowiednia opcje nagrywania trzeba zapodac ;] ) a sygnal bierzesz z tv outa karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta widze że nie masz pojęcia właśnie Vivo to jest skrót video-in viedo-out . I teraz wyjaśnij mi jak chcesz przez out czyli wyjście przesłać obraz do kompa :>? Jak potrzeba wejścia :>?

mam film na kompie (nie wazne jaki) i chcialbym go nagrac na kasecie wideo

ee pisze z kompa na video ? he ? nie na odwrot ;] nauka czytania ze zrozumieniem sie klania ;] tylko pozostaje kwestia dzwieku ... Edytowane przez Linoge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam film na kompie (nie wazne jaki) i chcialbym go nagrac na kasecie wideo... grafe mam bez vivo, tylko tv-out, ale to chyba nic nie robi, bo video in nie jest chyba potrzebne... <chyba>... Tv do kompa potrafie podlaczyc itd, ale... jak podlaczyc to chore video... chyba czincze... pls help

Kabel cinche podłączysz z jednej strony do karty graficznej z wyjściem TV-OUT z drugiej strony kabla podłączysz wideo (złącze cinch Video-IN). Przełączasz karte graficzną w tryb, dwu ekranowy lub na tryb TV aby obraz pokazał się w wideo. Odpalasz film na kompie a w wideo wkładasz kasete i naciskasz klawisz REC. I po sprawie B)

 

Co do dzwięku, to sprawa będzie kosztowała około 3,5 zł a dokładniej musisz kupić przejściówke z małego jacka (3,5mm) na wyjście cinche. Jeśli już zakupiłeś taką przejściówke to podłączasz drugą żyłe kabla cinche do tej przejściówki i wkładasz ją do zielonego gniazda w płycie głównej, czyli do wyjścia głośnikowego. Drugą strone kabla wpinasz w złącze Audio-IN w wideo. W taki sposób cieszysz się dzwiękiem i obrazem z komputera i możesz do woli nagrywać sobie filmy na kasete VHS.

 

Pytania zostały w pełni wyjaśnione...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki thx za wyjasnienie zagadnienia kabelkow... ale mam pytanie... jak chce nagrywac na kasete cos z tv, to w wideo musze ustwaic z jakiego programu ma nagrywac (po uprzednim ustawiniu programow)... i tu jest bol... na jaki program nastewai podczas zgrywania z kompa... 0-99 .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego bólu. To co Ty opisujesz, czyli wybór programów, dotyczy tylko sytuacji, gdzie wideo jest połączone z TV poprzez kabel antenowy. W przypadku podpięcia przez kabel chinch nie ma czegoś takiego jak kanały, jest tylko jeden a mianowicie AV (audio-video) i coś takiego ustawiasz na wideo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaz awsze myślem ze to jest logiczne że zeby nagrac coś z urządzenia A do B to w A trzeba sygnał wziąć z wyjscia OUT i podłaczyć do wejscia IN w urządzeniu B... :)

 

Co do nagrywania z TV... to ustawienie TV w tryb AV owocuje chyba tylko tym że sygnał idzie przez kanał AV z magnetowidu.. zatem aby odbierać jakies programy wtedy, to do wideo musi być podłączona antena bądź kablówka wejściem antenowym i na nim muszą byc ustawione programy... am I right? bo nie mam wideo od jakichś 10 lat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Overclocked

Potrzebujesz Wideo z Audio In + Video In (bez moze byc lipa:) przez euro probowalem i cos nie szlo poszedlem po swoje i 5 min roboty) potem podlaczasz kabel out z karty graf i glosnikowy z dzwiekowej ustawiasz w video obraz wkladasz kasete i juz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywania z TV... to ustawienie TV w tryb AV owocuje chyba tylko tym że sygnał idzie przez kanał AV z magnetowidu.. zatem aby odbierać jakies programy wtedy, to do wideo musi być podłączona antena bądź kablówka wejściem antenowym i na nim muszą byc ustawione programy... am I right? bo nie mam wideo od jakichś 10 lat :D

Zgadza się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...