Skocz do zawartości
dw7

Overclocku Cpu Na Ecs K7vza 3.2b

Rekomendowane odpowiedzi

Mianowicie mam płytę ECS K7VZA 3.2b i procesor Duron 800MHz. Przy podkręcaniu FSB o objętnie jaką częstotliwość (nawet o

 

1MHz) gdy procesor wykorzysta w 100% swoją moc obliczeniową komputer przestaje reagować :mur: . Nawet Caps Lock się nie

 

włacza. Na pewno to nie jest wina zasilacza. nie wiem czy to wina CPU czy płyty głównej. Czy aktualizacja BIOS'u coś pomoże?

 

HELP!!! :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem posiadaczem tej płyty i muszę powiedziećze u mnie jest to samo. Podniesienie FSB do 104 Mhz będzie powodowało na 100% ze komputer będzie się wieszał. Ta płyta to totalny badziew jesli chodzi o OC.

Mało tego, niemoge zmusic mojego systemu win XP zeby rozpoznawał agp x4. W programach diagnostycznych zawsze mam tylko agp x2. Masz tez taki problem z tym agp ?

 

Jesli chodzi o to agp to tu jest bardziej szczegółowy opis tego problemu

klik me.

Edytowane przez rmj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jestem posiadaczem tej płyty i muszę powiedziećze u mnie jest to samo. Podniesienie FSB do 104 Mhz będzie powodowało na 100% ze komputer będzie się wieszał. Ta płyta to totalny badziew jesli chodzi o OC.

Mało tego, niemoge zmusic mojego systemu win XP zeby rozpoznawał agp x4. W programach diagnostycznych zawsze mam tylko agp x2. Masz tez taki problem z tym agp ?

 

Jesli chodzi o to agp to tu jest bardziej szczegółowy opis tego problemu

klik me.

powiem ci szczerze, że z AGP ja na szczęście nie mam takiego proglemu :blink: . może to wina grafy. Ja mam GF 2 100/200 i nie narzekam, a XP-ka SP2 :) .

 

czy wymiana BIOSU na nowszy coś da? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja miałem taki sam problem ,że Windows widzi grafe na agp x2!

Na stronie http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5abios/cheepobios.htm znajdziecie biosy do tej płyty

które dodatkowo dodają opcję Fast-Write do Agp!!! Posiadam Mobiele Athlon 1600+ i 256 SDram i GF 4 MX.

FSB przetaktowałem na 110/110 (po wgraniu nowego biosu) i komp chodzi bezproblemowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja miałem taki sam problem ,że Windows widzi grafe na agp x2!

Na stronie http://www.ocworkbench.com/2002/ecs/k7s5abios/cheepobios.htm znajdziecie biosy do tej płyty

które dodatkowo dodają opcję Fast-Write do Agp!!! Posiadam Mobiele Athlon 1600+ i 256 SDram i GF 4 MX.

FSB przetaktowałem na 110/110 (po wgraniu nowego biosu) i komp chodzi bezproblemowo

mylisz płyty

do K7VZA nie asuje bios od K7S5A !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym agp jest tak, że starsze rewizje płyty mają tylko x2, a w nowszych dodano obsługę x4. Spróbuj nowego biosu, ale nie wiem czy na pewno to coś da. A o o/c możesz zapomnieć, bo ta płyta wogóle się do tego nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...