Skocz do zawartości
aceraspire

Myszka Na Usb Raz Ją Widzi A Raz Nie

Rekomendowane odpowiedzi

Mam coś podobnego. Wcześnej tego nie miałem a teraz od jakiegos czasu mam. Gdy np. zostawiam na chwile komp. i wracam zaraz ,ruszam myszką a z głośników slychać dźwięk taki jakbym odłączał cos z USB. Dziwne <_< ale muszka dzala normalnie po tym dzwięku.....moze sprobuj z innym USB. Mam Manta Black Knight

Edytowane przez sender28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie będe zakładał nowego tematu bo mam podobny problem.

 

mam optyczną mysz A4tech'a opto 429, z przejściówką USB - PS/2 i sterownikami ver. 7.40.00

 

płyta MSI KT3 ultra-2

 

wszystko działało bardzo dobrze przez około pól roku, aż do teraz. mysz ma tendencje do "zawieszania" się bez powodu.

można nią ruszać ale przyciski są zablokowane i uruchamiają się samowolnie podczas ruchu myszą (efekt podobny gdybym na raz wciskał wszystkie przyciski). komputer działa i reaguje poprawnie podczas tych ekscesów.

po resecie wszystko wracało do normy, wracało bo teraz po resecie mysz nie jest wykrywana ani w USB (żadnym z czterech które posiadam) ani w przejściówce na PS/2.

 

w momencie włączania wtyczki, mysz zaświeca się na chwilę i w tym samym momencie resetuje komputer i(lub) wyłącza monitor (NEC FE770) którego nie da się ponownie włączyć bez twardego reseta.

 

grzebałem w BIOSIE i róznych konfiguracjach podłączonych komponentów (klawatura, głośniki(AC'97),dodatkowe USB, 2. pady, mikrofon) bez sukcesów. jedyne co udało mi się ustalić to to, że najlepiej mysz podłączać podczas scandisk'a wtedy komp najrzadziej się resetuje.

 

drugie spostrzeżenie: uruchomienie sterowników automatycznie resetuje komputer (dlatego są teraz wyłączone).

 

trzecie: gdy już uruchomie komputer wraz z działąjącą myszką, wyjęcie i włożenie wtyczki od myszy powoduje reset i zabawa w szukanie szczęścia zaczyna się od nowa.

 

mysz jest sprawna, kabel OK, bebechy OK, wtyczki OK.

 

czy są jakieś alternatywne stery do tej myszki?

czy to może być wina systemu (virus, trojan)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam... ja również mm taki sam problem... mysz optyczna creative (z przewodem) od roku sprawowała sie bardzo dobrze a ostatnio od jakich dwóch tygodni działa sobie kiedy chce... gdy ją wypne i podłącze ponownie to na jakieś góra 5 minutek łaskawie podziała, ale też nie zawsze... najczesciej po kilkakrotnym odłączeniu i podłączeniu ponownie pojawia sie komunikat "nierozpoznano urządzenia" usb. sprzeszukałem forum i owszem takie problemy zdarzają sie dosyć czesto ale jeszcze na żadnym nikt nie rozwiązał sprawy... może tu się uda, na co baaardzo licze bosterowanie klawiaturą jest meczące. dziekować za wszelką pomoc z góry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej a ja mam jeszcze jedno takie pytanko czy przyczyną takiego zawieszania myszki, wyłaczania sie jej itp. może być nieczyszczony rejestr? ja właśnie sobie wyczysciłem i podłączyłem mysze jak narazie działa... jak bedzie dobrze sie bede cieszył i dam znak to i inni z podobnym problemem spróbują o ile oczywiście tego nie robili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ CZY ktoś a was może rozwiązał już ten problem? bo ja ciągle walczę z nim i troche mnie wkurza ta myszka klawiaturowa bo mam ograniczone możliwości a poza tym czas pracy nad jakim kolwiek zadaniem nawet w wordie jest o wiele dłuższy więc please pomocy!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze to o jedną przyczynę mniej.

Ale czy myszkę kulkową miałeś na USB czy na PS/2?

Jeśli nie jest to wina zasilania, ustawień oszczędzania energii bądź uszkodzenia sterownika - to już nie mam więcej pomysłów.

:sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...