Jump to content

Placio74

Stały użytkownik
 • Posts

  251
 • Joined

 • Last visited

About Placio74

 • Birthday 09/26/1974

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.videoaudio.pl
 • GG
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Elbląg

Placio74's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

1

Reputation

 1. D.rek, na jakim systemie sprawdzałeś? -no-remote oraz MOZ_NO_REMOTE dotyczy jednoczesnego uruchamiania przeglądarki z różnymi profilami, ale... nie z tym samym (i stąd odpowiedni komunikat). Od pewnego czasu (zdaje się że od wersji 3.5) ustawianie zmiennych środowiskowych (Moz_no_remote) nie jest konieczne. Lepiej całkiem usunąć wpis i przestartować system. Bez restartowania systemu (po usunięciu zmiennej), wspomnianą zmienną można wyłączyć/przełączyć przez Set MOZ_NO_REMOTE= (bez 0). Set MOZ_NO_REMOTE=0 działa tak samo jak Set MOZ_NO_REMOTE=1. Oczywiście opcje/komendy dodane do skrótów są używane tylko gdy uruchamiasz 'ręcznie' przeglądarkę przez dany skrót. Gdy 'odpalasz' link z innego programu, w Windows ścieżka do Firefoksa odczytywana jest z klucza: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Clients\StartMenuInternet\FIREFOX.EXE\shell\open\command Nie ma tam dodatkowych komend, więc przeglądarka uruchamiana jest z domyślnym profilem. Który profil ma być domyślnym można ustawić/zmienić w pliku profiles.ini (Default=1 w sekcji danego profilu). W Windows XP plik profiles.ini znajduje się w C:\Documents and Settings\nazwa_konta_użytkownika\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\.
 2. Placio74

  Firefox 4 beta

  Można, uruchamiając z opcją -no-remote wraz z wcześniej utworzonym (-profilemanager) profilem. Command line arguments - MozillaZine Knowledge Base Oczywiście opcje można dodać do skrótu... "C:\Program Files\Minefield\firefox.exe" -P nazwa_profilu -no-remote BTW Odnośnie instalacji 'niekompatybilnych' rozszerzeń... Add-on Compatibility Reporter Oczywiście część niezgodnych rozszerzeń i tak nie działa lub nie działa poprawnie (ze względu na zbyt duże zmiany w przeglądarce) - trzeba cierpliwie czekać na poprawienie/dostosowanie tych rozszerzeń (oraz na powstanie alternatyw dla tych które zostały porzucone).
 3. Raczej nie ma sensownego sposobu (innego niż całkowite zablokowanie dostępu do programu i jego plików). Przynajmniej dopóki Google nie wprowadzi hashowania danych i szyfrowania (hasłem głównym). Dane są łatwo dostępne nie tylko z poziomu interfejsu przeglądarki, ale również poprzez podgląd pliku Web Data. Protect Exe albo podobny program...? Ale to tylko zabezpiecza uruchomienie samego programu (pliku wykonywalnego) hasłem (wymaganym później przy uruchomianiu).
 4. Cóż, akurat na Gmail tak właśnie jest... przynajmniej przez POP. Jak pobrać wiadomości do innego komputera po włączeniu dostępu POP? - Gmail - Pomoc Spróbuj może z IMAP - działa 'nieco' inaczej. W kliencie pocztowym możesz ustawić IMAP dla nowego konta, ale nie możesz zmienić POP na IMAP w już istniejącym. Oczywiście w ustawieniach Gmail powinna być włączona obsługa IMAP.
 5. Niezbyt zrozumiały post... Co wspólnego z Total Commander ma plik win.ini (pozostałość po starym 16-bitowym Windows 3.x)? Zajrzyj do: Konfiguracja > Opcje... > Operacja > Wybieranie za pomocą myszki Nie przypominam sobie sytuacji by w Total Commander nie działał prawy przycisk myszki...
 6. Nie wiem. U mnie jest OK (10.20 Alpha 1). Ale kolumna/menu po lewej stronie to JavaScript. Czy korzystasz z jakiś dodatkowych skryptów UserJS? Czy blokujesz jakieś elementy/reklamy na onet.pl? Czy w preferencjach (ogólnych lub danej witryny) masz ustawioną ścieżkę do skryptów? Jeśli tak, usuń ją lub ustaw od nowa.
 7. Spróbuj zmienić filtr źródłowy... Opcje > Ustawienia > Filtr źródłowy > Windows Media Kodeki Windows Media są zaktualizowame?
 8. Sprawdź Movica albo Edytor plików Windows Media (jest razem z Windows Media Encoder 9).
 9. Myślę że bardziej istotną kwestią jest... jakich użyłeś kodeków wideo? CamStudio Lossless Codec, Lagarith Lossless Video Codec, MSU Screen Capture Lossless Codec?
 10. Która to wersja VirtualDub? Jaki jest używany dekoder wideo? Zajrzyj do File information. Jakie są właściwości pliku wideo? Skorzystaj z GSpot i/lub MediaInfo. Alternatywnie możesz skorzystać z Avidemux.
 11. Jakie są właściwości źródłowego pliku wideo? Skorzystaj z GSpot. Jak masz zainstalowaną wersję Xvid'a? Jaki jest wybrany profil w konfiguracji DivX'a? Jaki jest użyty dekoder w VirtualDub? File > File Information... > Video Stream > Decompressor Próbowałeś po prostu zmienić FourCC? Nic's FourCC Changer jest instalowany razem z kodekiem Xvid - zmiana FourCC na DX50 (ewentualnie DIVX).
 12. MediaCoder, SUPER, ...? BTW Yamb nie służy do 'kompresji' - umożliwia łączenie i rozdzielanie strumieni audio/video. VirtualDub zapisuje tylko do AVI.
 13. VLC - nie, nie można... SubEdit-Player > http://www.expressivo.com/pl/nowosci/expre...dit_player.html The KMPlayer > http://www.kmplayer.com/forums/showthread.php?t=8348
 14. Po prostu zainstaluj ponownie Winamp - tyle że przy instalacji wybierz wymagany plugin.
 15. Jeszcze płatny DVD Profiler.
×
×
 • Create New...