Skocz do zawartości
Rinn

Najbardziej Niezawodna Plyta...

Rekomendowane odpowiedzi

muglby ktos polecic mi jakas malo problematyczna plyte glowna w cenie do 250 zl ?

bo mam juz dosyc mojegos solteka FRN2 gdzie po najmniejszej zmienie w BIOSie trzeba bylo kompa uruchamiac kilka dni :mur: :mur:

myslalem nad epoxem 8RDA+ ze wzgledu na jego wyswietlacz kodow serwisowych...

zalezy mi takze zeby nie bylo problemow ze znalezieniem starownikow itp

nie mam zamiaru bawic sie w OC, ale chce zeby plyta byla stabilna!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety fundusze mam dosc ograniczone wiec 64bit to jeszcze nie dla mnie...

a ten Abit niema jakis tam super udogodnien ktore niby maja ulatwic prace itp a naprawde jest jak w tym moim solteku ?

bo zalezy mi tylko na tym ze plyta ma chodzic bezawaryjnie i stabilnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Uszatek

Dla mnie najlepszą płytą jest mój EPoX 8RDA3i. Ma na prawdę bardzo rozbudowany bios, nigdy od prawie dwóch lat nie było z nią żadnych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć po wuja przesiadać się TERAZ na 64 bity? Na Windowsie x64 połowa aplikacji cieniuje, gry może z 3 są na 64 bity, a jak raz do roku kompresuję film, to mi 32 bity stykną... Może mnie ktoś wyprowadzi z błędu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest tak ze 64bitowe procki obsluguja takze 32bitowe aplikacje ? no a ich cena nie jest tak porazajaca duze w porownaniu do barthonow...

a wracajac do tematu to chyba jednak zdecyduje sie na epoxa 8RDA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie wszyscy zjadą, ale ja uparcie polecam moją ECS N2U400-A - nawet taniej niż 200zł (co dopiero 250), stabilna, bezpieczna, OC nie jest aż tak beznadziejne (AŻ TAK!), N-Force 2 i wiele rzeczy, które mają niektóre nf7, ale jeśli chcesz, to weź właśnie nf7 z jakimś SATA czy cos, jak już zmieniasz to na wypasioną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS ? :blink:

hmm... tego, jakos niebardzo jestem przekonany co do plyt tej firmy... maja one chyba gorsza opinie niz aSraki (pisownia celowa)

mojego K7S5A wymienilame 4 razy : :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta pracująca w sprzyjających warunkach, tj. dobrze wietrzona, nie przegrzewana, dobrze zasilana i bez ingerencji mechanicznych.

 

Njalepiej na chipsecie NF 2 ultra i z minimum 3-fazowym zasilaniem procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ECS dla plyt glownych jest jak codegen dla zasilaczy....mi jak skladali kompa nie znalem sie na tym a teraz mnie fundusze ograniczaja...ale bede zbieral na abita nf7 :):):) rev 2.0 i moze sie kiedys przesiade na s.754 ale mnie rowneiz fundusze ograniczaja jestem jeszce dzieckiem...:(:( niestety:(:(: :mur: :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta pracująca w sprzyjających warunkach, tj. dobrze wietrzona, nie przegrzewana, dobrze zasilana i bez ingerencji mechanicznych.

ten moj Soltek pracowal na 400wattowym chieftecu, w otwartej obudowie, z dobrym chlodzeniem(Q ~ 34*C), zadnych bodzcow zewnetrznych raczej plyta nie odczuwala :-P

nadal pozostaje raczej przy Epoxie 8RDA, chyba ze ktos zaproponuje jakas ciekawsza pozycje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ECS jest jak Codegen to się nie zgodzę, ale nie należy on [ECS] do producentów płyt tak wysokich standartem, jak NF-7. A K7S5A to najmniej się im udała i popsuła opinię jako, że jest bardzo popularna.. też miałem (dwie :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sry za OT ale nie wiem co robiliście tej qltowej płycie że wam tak padały, ja swojego ECS K7S5A mam od pięciu lat i nic mu nie jest, zwyczajnie pilnuję temperatury i napięć (obecna zasiłka jest już trzecią która zasila mi tą płytę, poprzednie niebezpiecznie zbliżały się do granic tolerancji ;)

 

Co do padających płyt to w zeszłym stuleciu miałem niezłe jazdy z abitem (z P!!!450MHz na pokładzie B) padł kontroler i dyski dane masowo gubiły, wyjątkowo upierdliwa usterka, tymbardziej że płyta była droga, a z reklamowaniem miałem poważne problemy :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh, moze poprostu trafiles na wyjatkowo udany egzemplarz, albo 99% uzytkownikow wialo pecha :wink:

 

a wiec decyzja zapadla, kupuje Abita NF7 ! :D

dobra decyzja :)

 

ale z tym 99% to się nie do końca zgodzę, pierwsze rewizje płyty działały całkiem dobrze, chwalono je w testach itp. tyle że natłuczono tych płyt przez trzy lata produkcji hektary, więc nawet jak 1% użytkowników miał z nimi problemy to już się głośno robiło na forach, a serwisy były zapchane tymi płytami. Osobiście znam paru ludzi co używają tej płyty tak długo jak ja, paliły im się zasiłki, jeden zalał włączonego kompa piwem a ECS nic, jak chodził tak chodzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

huh, moze poprostu trafiles na wyjatkowo udany egzemplarz, albo 99% uzytkownikow wialo pecha :wink:

 

a wiec decyzja zapadla, kupuje Abita NF7 ! :D

Jak NF-7 to celuj w NF7-S lub NF7-SL(to to samo), AN7 to rozwinięcie poprzednich- ma dodatkowe bajery, Wszystkie ww mają SATA i soundstorm, 3 fazowe zasilanie proca..

NF7 to okrojona wersja bez sata i soundstorm możliwości oc jak w poprzednikach:)

zaś

NF7-S2 - to padlina ze słabym 2 fazowym zasilaniem proca i biosem bez możliwości oc , ma sata ale nie ma soundstorm- nie polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/show_item.php?item=80750590

http://allegro.pl/show_item.php?item=82639269

http://allegro.pl/show_item.php?item=82119947

http://allegro.pl/show_item.php?item=82538243

 

hmm.. ktora z tych wybrac ? jakos nielapie czym sie rozni 2.0 od 2.2

moglby mi ktos doradzic, ktora bedzie najlepsza ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/filtr/_2..._0_2832_0_0_0_0

może tu coś znajdziesz (jeszcze)

 

???????????????????????????????????????????????????????

 

AMD Athlon XP,Barton 2500+@3200+ 2200 MHz (11 200)

Gigabyte GA-7N400-L nVIDIA nForce2 Ultra 400

TWINMOS 2X512 / 400 Tamingi 2-3-3-7

Gainward 1100GS NVIDIA GeForce FX 5900XT (128 MB) Rdzeń/pamięć 450/850

Creative SB Live! 5,1 / WinFast TV2000 XP Expert

Maxtor 6B160P0 (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/133)

DVDRAM GSA-4163B / LG DVD-ROM DRD8160B

Chieftec 410-212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszą płytą jest mój EPoX 8RDA3i. Ma na prawdę bardzo rozbudowany bios, nigdy od prawie dwóch lat nie było z nią żadnych problemów.

 

nie polecam takiego płyte głowna ona ma max ograniczenie do 231mhz , polecam TYLKO Abit NF7-S v2.0 ma wszystko czego potrzebujesz, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...