Skocz do zawartości
moder

Biostar Tforce4 U

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, przepraszam, jeśli temat dubluje, ale nie mam wiele czasu na szukanie.

 

Mam okazje kupić płytę główną Biostar TForce4 U, i mam pytanie czy warto? Zależy mi na AGP (w tym przypadku XGP, ale chyba są kompatybilne), i dobrze, że ma PCI-e. CO o tym sądzicie warto kupić?

 

 

Edit: Przepraszam za zły dział, prosiłbym jakiegos moda o przeniesienie do http://forum.purepc.pl/index.php?showforum=59

Edytowane przez moder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile sie nie mylę to złącze xgp jest bardzo mało wydajne w stosunku do zwyklego agp i słuzy w zasadzie tylko jak przejście na PCIe...Jaka masz karte graficzną? I podaj reszte konfigu to zobaczymy czy opłaca ci się cała ta zabawa :wink: A tak swoja droga to ocenaim plyty Biostara (subiektywnie) jako badziew :? Lepiej juz poszukać jakiegos Asrocka... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na wydajności tego AGP tylko na tym żeby miesiąc lub dwa podziałąć i kupić coś lepszego na PCI-e. tyle że płyte chce kupić już teraz.

Tyle ze ten Asrock to takie "tanie" DFI, o wiele lepsza od Biostara, zreszta jak dalej nie wierzysz to poczytaj temat o tej mobo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na wydajności tego AGP tylko na tym żeby miesiąc lub dwa podziałąć i kupić coś lepszego na PCI-e. tyle że płyte chce kupić już teraz.

Co Ty się człowieku uparłeś na tę goownianą mobo??? Chcesz dobrą płytę to weź tego ASrocka, ludzie Ci syfu by nie wciskali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj: koleś napisał jakieś bzdury, a jak się zapytali o OC to nie potrafił odpowiedzieć, czy uważasz ten opis za wiarygodny??? Już sama marka budzi wątpliwości... Poza tym jakby to była dobra plyta to trochę ludzi by ją kupiło i zrobiłoby się głośniej o niej w internecie... Edytowane przez psychodeliczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze strony Biostara :

 

"Xtreme Graphics Port Slot :

 

This XGP (Xtreme Graphics Port) slot is a special design that only supports compatible AGP VGA cards.

To install the system with an add-on AGP VGA card, please make sure to install the driver of add-on AGP VGA card before onboard VGA driver installation. If the onboard VGA driver has already been installed before you install the add-on AGP VGA card, the system will automatically set the onboard VGA as the primary graphics adapter.

For the onboard VGA driver can't be removed completely, and to solve this problem, please following the steps below

 

1). Disable onboard VGA utility under the operating system, and reboot PC. After PC restarts, the system will automatically set the AGP VGA card as the graphics adapter.

Or

 

2). Re-install your operating system to ensure the AGP VGA card function can be used."

 

Hehe. :-P :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wszystko cacy, tylko jeszcze jedno pytanie. We wszystkich opisach tej płyty jest:

 

1 x AGPx8, 1 x PCI Express x16, 1 x PCI Express x1, 2 x PCI

 

Natomiast na tym zdjąciu: http://www.arest.pl/ph/4241/pelny.jpg widze

 

1 x AGPx8, 1 x PCI Express x16, 1 x PCI Express x1, 3 x PCI i jeden slot którego nie rozpoznaje, o co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to jest? Poszukałbym ale wyraz jest za krótki na wyszukiwarkę IPB.

Ten slot nazywa się "Future coś tam..." - za kilka miesięcy AMD wydaje nową podstawkę, i asrock zapewne wykombinuje coś, żeby nowe procki z tym socketem mogły chodzić na tej płycie...

 

W tej chwili ten slot nie powinien Cię w ogóle interesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...